Vücuttaki Ödem Nasıl Atılır Yöntemleri

Kendini gösteren şişlikler ağırlıklı olarak bacaklar, ayaklar, bilekler, kollar ve ellerde görülmektedir. Bu durumda Vücuttaki ödem nasıl atılır? Ödemin atılması adına ilk önce bu durumun sebepleri ortadan kaldırılmalıdır. Ardından da ödemlerin çözülmesi adına ilaç kullanılabilir.

Genelde kadınlarda kendini göstermekte olan ödem, kişinin kendini çok daha kilolu görünmesine neden olmaktadır. Hücrelerin arasındaki sıvıda olması gerekenden fazla miktarlarda kan plazması toplandığı zaman ödem oluşmaktadır.

Vücuttaki Ödem Nasıl Atılır

Genel itibari ile ödem söktürücü ilaçlar, idrar söktürücüdür. Ancak kimi durumlarda ödemler cerrahi olarak da çıkartılmaktadır. Vücutta oluşan ödemin oluşmasını engellemek ya da gidermek adına ilk aşamada şeker kullanımın azaltılması gerekir. Çünkü şekerin sindirilmesi adına çok fazla su tüketilmesi gerekir ve bilindiği üzere su da vücut tarafından tutulur.

Vücuttan ödem nasıl atılır

Vücutta oluşan fazla suyun atılması adına yeşil yapraklı sebzeler, kayısı, ananas ve kiraz gibi meyve sebzeler kullanılabilir. Eğer ki sağlık sorunu bulunmuyorsa, ödem atılması adına ısırgan otu, funda yaprağı, biberiye kullanılabilir. Vücutta ödem oluşmasındaki en büyük etkenlerden bir diğeri de tuz kullanımı.

Yemeklerin çok tuzlu pişirilmemesi, bunun yerine baharat kullanılmaya ağırlık verilmesi de yine ödem atımı konusunda yardımcı olunacaktır. Aşırı şekerli, asitli içecekler ya da alkol tüketimi yerine su tüketmek de yine vücutta oluşan bu olumsuz durumun giderilmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir yaşama sahip olmanın sonrasında ise ödem sorunu tarihe karışmış olacaktır.

Yorum Yap