Vajina Kaşıntısı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Vajina Kaşıntısı Bitkisel Tedavi Yöntemleri
Tarafından yazılmıştır Umut KAÇMAZ

Vajina kaşıntısı kalıcı sorun haline gelmeden kullanabileceğiniz bitkisel ilaçlar var, Kimyasal ilaçlar kadar etkili vajina kaşıntısı bitkisel tedavi yöntemlerini uygulamanız durumunda, sinir bozucu sorundan kurtulmak için uygulayabileceğiniz etkili Bitkisel ev yapımı ilaçlar.

Kadınların karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri olan vajinal kaşıntı ve yanma, özellikle iş yerindeyken ve vajina kaşıntısını kontrol edemediğiniz zaman utanç verici olabilir dolayısıyla vajina kaşıntısı ciddiye alınması gereken bir problemdir.

Genital kaşıntısının birçok nedeni olabilir. En yaygın nedenleri arasında mastürbasyon sırasında kullanılan kimyasallar, sıkı kıyafetler giymek, Cinsel aktivite sonrası hijyen eksikliği, göz ardı edilemeyecek nedenlerdir. Tahriş devam ederse vajina da ağrı hissedilebilir.

Vajina Kaşıntısı Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Vajinal kaşıntıya bitkisel çözüm elma sirkesi

Vajinal kaşıntıya bitkisel çözüm elma sirkesi

Elma sirkesi mükemmel antibakteriyel ve antifugal özelliklere sahiptir. Enfeksiyona neden olan mantar veya bakteriyel bir etki varsa, vajina kaşıntısını tamamen ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Uygulama:

  • 2 Çorba kaşığı elma sirkesini ılık su ile karıştırın.
  • Vajina bölgenize iki veya üç gün boyunca günde 2 kez bu su ile yıkayın.
  • Elma sirkesi vajina bölgenizdeki bakterilerin gelişmesini ve kaşıntıyı durduracaktır.

Vajina Kaşıntısı Soğuk Sıkıştırma Yöntemi

Vajina Kaşıntısı Soğuk Sıkıştırma Yöntemi

Vajinal kaşıntı uykunuzu kesebilir ve kaşıntı ile birlikte yorgunluk ve uyuşukluğa neden olabilir. Geceleri yoğun kaşıntı durumunda doğrudan buz küpleri uygulayın veya vajina içine soğuk kompres uygulayın.

Bu külfetli bir iş olabilir Ancak ciddi vajina kaşıntısı göz önüne alındığında soğuk kompres yapmak sizi rahatlatabilir. En azından kaşıntı geçtikten sonra iyi bir uyku uyuyabilirsiniz.

Vajina Kaşıntısı Tuz Banyosu ile Tedavi Etme

Vajina Kaşıntısı Tuz Banyosu ile Tedavi Etme

Tuz, anti bakteriyel özelliklerinden dolayı kaşıntı ve bakterileri yok edebilir. Kaşıntınızı hissettiğinizde vajinanızı konsantre tuzlu su ile yıkayın. Bu size anında rahatlama sağlayacak ve bakterilerin çoğalmasını önleyecektir.

Alternatif olarak, küvetin yarısını ılık suyla doldurabilir ve içine yarım bardak tuz ilave edebilirsiniz. Küvete çömelerek oturun vajinal duvarlarınızı parmağınızla açın, böylece tuzlu su içeri girer ve bakterileri etkili bir şekilde yok eder.

Vajina Kaşıntısı Fesleğen Yaprağı ile Tedavi

Vajina Kaşıntısı Fesleğen Yaprağı ile Tedavi

Fesleğen yaprakları anti mikrobik, anti mantar ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Fesleğen yapraklarını alın iki bardak suda kaynatın. 20 dakika dinlendirin. Vajinal kaşıntıya neden olan bakterileri yok etmek için bu suyu günde iki kez için.

Vajina Kaşıntısı Yoğurt ile Tedavi Etme

Vajina Kaşıntısı Yoğurt ile Tedavi Etme

Vücuttaki kötü bakterileri yok etmek için probiyotik kullanımı yeni bir çare değil. Saf yoğurt, kötü bakterileri yok edebilecek aktif kültürlere sahiptir.

Vajinal kaşıntıyı tedavi etmek için, her gün yarım çorba kasesi yoğurt yiyin, Maya enfeksiyonları yoğurtla halledilebilir. Keçi veya koyun sütü ile yapılan yoğurt, vajinal kaşıntıyı tedavi etmek için daha iyi bir çözümdür.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

Vajinal bölgenin nemli kalmasına izin vermeyin, bakteri ve mantar çoğalmasının en önemli faktörüdür, enfeksiyon ve utanç verici problemler yaratabilir.

Enfeksiyonu önlemek için daima vajinal alanı nemden uzak tutmayı sağlayın. Cildi kuru ve bakteri üremesini engellemek için anti bakteriyel pudra uygulayabilirsiniz.

Genital bölgeyi kuru tutmak için serin havanın alınmasına izin vermelisiniz. Pamuklu iç çamaşırı giyin ve dar kıyafetlerinizden uzak durun.

Umarım Vajina kaşıntısı bitkisel tedavi yöntemlerini paylaştığımız, bu makaleyi kullanışlı bulmuşsundur. Herhangi bir öneriniz veya geri bildiriminiz varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Umut KAÇMAZ

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Umut Kaçmaz, heykelcilik üzerine eğitim almıştır. Şuan mesleğini hobi olarak yapıyor olsa da insanlara sağlık konusunda hizmet vermek onun için bir sanat haline geldi. İşini severek yapan Umut sağlıklı yaşamı heykel tasarlamaya benzetiyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.