Mastürbasyon Yapmak İçin 6 Saglıklı Neden

Mastürbasyon Yapmak İçin 6 Saglıklı Neden
Tarafından yazılmıştır Umut KAÇMAZ

Mastürbasyon, genelde yalnız bir deneyim, sadece genç erkekler için değil kadınlar içinde mastürbasyon yapmanın sağlıklı nedenleri vardır. ‘ Benlik Sevgisi’, sağlıklı bir cinsel yaşamın önemli bir parçasıdır.

Herhangi bir biçimde seks düşündüğümüzde beynimiz tarafından zevk hissi veren bir kimyasal olan dopamin salınır. Cinsel faaliyete girdiğimizde bir başka kimyasal, endorfin salınır. Endorfinler bize bir esenlik hissi yaşatır.

Mastürbasyonu stres ten kaçış yolu olarak görmemeye dikkat edilmeli, çünkü bağımlılık yaratabilir. Ancak zaman zaman yapılan mastürbasyon kötü bir günün biraz (ya da çok) daha iyi olmasına yardımcı olabilir.

Menstrüel Krampları Hafifletir

Mastürbasyon aslında en kötü durumunun daha dayanıklı olmasına yardımcı olabilir. Bir orgazmın gücü ve şiddeti krampları rahatlatabilir.

Cinsel heyecan sırasında salınan hormonlar da yardımcı olabilir.” Fakat unutmayın ki herkes için aynı olmayabilir. Bazen kas kasılmaları da kramp hissini yoğunlaştıra biliyor. Deneyin, bedeninizi dinleyin ve sizin için doğru olanı yapın.

Cinsel Korkularınızdan Kurtulursunuz

Seks terapistleri orgazm olmayan kadınların kendilerini memnun ederek başlamalarını şiddetle öneriyorlar. Genital zevke ulaşarak”. Güvenli, kontrollü durum kontrolü, yalnızca zevk almanın değil, cinsel korkularını da belirlemelerine olanak tanıyor.

İlişki Sırasında Orgazm Olmanıza Yardımcı Olur

İlişki Sırasında Orgazm Olmanıza Yardımcı Olur

Eşinizle cinsel ilişkide bulunmayı zor buluyorsanız, önce kendi başınıza zevk almaya çalışmalısınız. ” Düzenli mastürbasyon vücudun cinsel tepkisini nasıl öğretecek: Bulgularınızı bir ortağa iletebilmek, sizi onun için çalıştığı şekilde sizi memnun etmesine izin verecektir.

Bununla birlikte, mastürbasyon yapma şeklinizin bu amaca karşı çalışabileceğini unutmamalısınız. Pornografide aşırı derecede güven varsa veya mastürbasyon kaba materyallerle yapılırsa, bunu eşinizle yapmak zorlaşır.

Motorunuzu Çalışır Durumda Tutar

Motorunuzu Çalışır Durumda Tutar

Altın Öneri: Eski ifadeyle, ‘ Çalışan demir pas tutmaz ‘, aslında doğrudur. Cinsel işlev görebilmek için kanımızdaki nitrik oksit ihtiyacımız var. Herhangi bir biçimde cinsel aktivite, bu kimyasalın düzeylerini korur.

Uzamış cinsel isteksizlik, ereksiyonu veya yağlanmayı daha zor hale getirebilir. Ama eğer kısa bir süre olmuşsa, korkmayın! Bir süre sonra bu kimyasalın yeniden teşvik edilmesi ve işler düzelmesi mümkündür.

Uyku Probleminizi İyileştirir

Kendinizi yatakta sıkışmış buluyorsanız, gece saatlerini yavaşça sabahın erken saatlerinde seyrettiğinizde, yeni bir uyku yardımı deneme zamanı gelmiş olabilir. İnsanlar eşi ile seks sonrası derin bir uyku çektiği tespit edilmiştir.

Endorfin salınımı ile rahatlama arttığından, mastürbasyon iyi bir uyku hapı” görevi görür. Bir bardak sıcak sütten daha cazip geldiğini inkar etmek yok. Tatlı Rüyalar.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Umut KAÇMAZ

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Umut Kaçmaz, heykelcilik üzerine eğitim almıştır. Şuan mesleğini hobi olarak yapıyor olsa da insanlara sağlık konusunda hizmet vermek onun için bir sanat haline geldi. İşini severek yapan Umut sağlıklı yaşamı heykel tasarlamaya benzetiyor.

1 Yorumlar

  • neden masturbasyon yapıyorsun diyenlere tek cevabım stresimi alıyor diyebilirim. masturbasyon yapmak için yazılan diğer maddelere de katılıyorum 🙂

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.