Gece yatmadan önce yemek yemenin zararları

Adında korkacağımız gibi gece yatmadan önce yemek yemenin zararları. En basitinden bunun size kilo olarak dönüşü olacaktır. Sağlık açısından da faydası olmamasından dolayı uzmanlar tarafından önerilmeyen bir durumdur.


yatmadan once yenilecek 4 yiyecek, yatmadan önce yemek yemek kabus, yatmadan önce yemek yemek kilo aldırırmı, gece yemek yemek zararları, Gece Yatmadan Önce Yemek Yemenin Zararları

Adında korkacağımız gibi gece yatmadan önce yemek yemenin zararları. En basitinden bunun size kilo olarak dönüşü olacaktır. Sağlık açısından da faydası olmamasından dolayı hiçbir kimse tarafından önerilmeyen bir durumdur.
Ancak yemeden yatamam çok açım mı diyorsunuz? O zaman ağır gıdalardan uzaklaşıp hafif gıdalara yönelmeniz sizin için kötünün iyisi kıvamında olacaktır. En azından uykuda sizi rahatsız etmez.

HAFİF GIDALAR

Gece yatmadan önce yemek yemenin zararları olmayan yiyebileceğimiz hafif gıdalar nelerdir. Bunların başında yoğurt gelmektedir. Yoğurt hem hafif oluşuyla hemde sağlıklı olmasıyla yedikten sonra uykunuza engel bir durum teşkil etmeyecektir. Ayrıca yoğurt sindirimi kolaydır ve tokluk hissi sağlar.Mevcutsa düşük yağlı olanlarından tercih etmeniz yağlanma açısından sizin faydanıza olacaktır. Yoğurt beni kesmez ki, yok mu daha doyurucu bir şeyler? diyorsanız eğer, ikinci tercihimiz meyveden yana olacaktır.

ALTERNATİFLER

Diğer bir alternatif olarak meyve yer almaktadır. Tabi bu her meyveyi yiyebileceğiniz anlamına da gelmiyor. Şimdi bir muzun kalorisiyle bir elmanın kalorisi bir değildir. Sizi dinleyip muz yedim uyuyamıyorum şişkinlikten dememeniz için şimdiden uyarıyoruz. Muz, kalorisi bol ve şekerli bir besin olduğundan dolayı yatmadan önce yemeniz ağır olacaktır.

Bunun yerine bir tane elma yemeniz daha iyi olacaktır. Elma çeşitlerinden de yeşil elma olması kalori düşüklüğünden dolayı tercih sebebidir. Yeşil elma, az şekerli ve düşük kalorili olması nedeniyle sizin uyumanıza engel olmayacak hafif yiyecekler arasındadır.

YAZAR: Esra HARAMOĞLU

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Esra Haramoğlu'nun sağlık alanında 'yok' denecek kadar az tezleri var. Birçok konuda idealist tavır takınan Haramoğlu'nun gazeteci olma hayali emin adımlarla ilerliyor. Tenis oynamaktan hoşlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar karidesin vücuda etkisi olan faydalarını açıkladı

Uzmanlar karidesin vücuda etkisi olan faydalarını açıkladı

Karidesin sağlık yararları arasında gelişmiş kemik ve beyin sağlığı, kilo yönetimi ve düşük kardiyovasküler hastalık riski bulunmaktadır. Karides, çeşitli sağlık rahatsızlıklarının riskini azaltmaya yardımcı olan anti- inflamatuar, kanser önleyici ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.