Uzmanlar sarımsaklı sütün vücuda etkisi olan faydalarını açıkladı

Çeşitli ayurvedik ilaçlar sarımsak kullanılarak hazırlanır. Sarımsaklı Süt karışımı bunların arasında yer almakta. Sarımsaklı süt nasıl hazırlanır ve ayurvedik tedavi yönteminin faydalarını bu makalemizde anlattık.


Sarımsaklı Süt Tarifi, Sarımsaklı Sütün Faydaları, Sarımsaklı Sütün Yapılışı, Sarımsaklı Sütün yararları, Sarımsaklı Süt, Sarımsaklı Süt Karışımı, Sarımsaklı süt nasıl hazırlanır

Sütün vücuda protein, vitamin ve şeker sağlayan komple bir besin olduğunu hepimiz biliyoruz. Süt, her yaş grubundan neredeyse tüm insanlar tarafından tolere edilir. Sarımsak, yemeklerde lezzet katmak için neredeyse tüm mutfaklarda kullanılır. Sarımsakların tıbbi özellikleri Ayurveda’da çok iyi açıklanmıştır. Sarımsakların tıbbi değerlerini belirlemek için birçok araştırma devam etmektedir.

SARIMSAKLI SÜT KARIŞIMI FAYDALARI

Sütte kaynatılmış üç diş sarımsak , her gece tüketilmesi astımla mücadelede mükemmel sonuçlar alınabilir. Sarımsak, göğüs hastalıklarına karşı oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ayurveda’da, sütte kaynatılmış sarımsak tüberküloz için harika bir ilaç olarak kabul edilir. Bir gram sarımsak, 240 ml süt ve 1 litre su, kaynatmanın yalnızca dörtte biri kalana kadar birlikte kaynatılır. Gün içinde üç kez alınmalıdır. Sarımsak, TB’den mustarip olan hastaların temel besinlerini oluşturmalıdır çünkü sarımsak, TB’ye neden olan mikropları yok etme kapasitesine sahip sülfürik asit bakımından zengindir.

KOLESTEROLE KARŞI SARIMSAKLI SÜT

Bir hafta boyunca sürekli olarak sıcak Sarımsaklı Süt İçmek (LDL) kötü kolesterolü azaltmaya yardımcı olur. Bir pıhtılaşma önleyicisi olan sarımsak, vücuttaki LDL kolesterollerini düşürdüğünden pıhtı oluşumunu önleyerek dolaşım sağlığını geliştirir. Bu nedenle, yağsız süt veya düşük yağlı süt kullanarak sarımsak sütünü içmek kalp ile ilgili problemleri hafifletmek için çok etkilidir.

SARILIĞA KARŞI SARIMSAKLI SÜT

Sarımsak karaciğer enzimlerini harekete geçirir ve vücuda istenmeyen toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur. Sarımsakta bol miktarda kükürt bulunmakta ve Karaciğer vücudu sert ilaçlardan veya çevresel toksinlerden arındırmak için gereklidir. , Allicin ve selenyum yüklü Sarımsak, safra üretimini arttırarak karaciğerdeki yağ miktarını azaltır. Bu nedenle, 4-5 gün boyunca Sarımsaklı Sütü içmek sarılığı iyileştirmeye yardımcı olur.
Sirkülasyon sağlığını geliştirme kabiliyeti nedeniyle Sarımsak, iktidarsızlığa karşı muhteşem bir tedavi görevi görür. Sarımsaklı Sütü içmek ve kaynatılmış sarımsak parçalarını tüketmek hem kadınlarda hem erkeklerde Kısırlığa karşı mücadeleye yardımcı olur.

SİNDİRİM SİSTEMİ İÇİN SARIMSAKLI SÜT

Sarımsak, genellikle etkili bir antiseptik ve bağışıklık güçlendirici olarak görev yaptığı için, “fakirin penisilini” olarak adlandırılır. Sarımsak, sindirim sağlığını geliştiren gıdalardan biridir. Ayrıca lenf üzerinde önemli bir etkisi vardır, vücuttaki ölümcül atıkların giderilmesine yardımcı olurlar. Bağırsak üzerinde belirgin etkiler yaratan sindirim sularının salgılanmasını teşvik etmeye yardımcı olurlar ve çeşitli ishal formlarında yatıştırıcı rahatlama sağlarlar. Dolayısıyla, Sarımsaklı Süt her türlü sindirim bozukluğu tedavisinde idealdir. Sarımsaklı Süt antiseptik etkiye sahipti bulaşıcı hastalıklar, mide ve bağırsak iltihapları için mükemmel bir çare.
Sabahları Sarımsak Süt içmek ve yarım saat sonra kahvaltı yapmak, bağırsak parazitlerini sonlandırmak için en etkili ev ilaçlarından biridir. Bununla birlikte, bu karışımı bir kaç gün süreyle tüketilmesi gerekir.
Sarımsak Sütünü her gün tüketmek ağrı ve iltihaplanma gibi artrit belirtilerini azaltmada çok etkilidir. Sarımsak sütünün tüketilmesi, siyatik sinir ağrısını iyileştirmek için en popüler doğal ilaçlardan biridir. Ağrıyı etkili bir şekilde azaltmak için bu sütü bir süre içelim.

SARIMSAKLI SÜT NASIL HAZIRLANIR

Malzemeler, Sarımsak – soyulmuş 8 diş, Süt – 1 su bardağı (150 ml), Su – 1 fincan (150 mi)
Hazırlama metodu, Bir kapta su ve süt karıştırın. Sarımsakları temiz ince bir pamuklu bezle sarın ve süt-su karışımına daldırın. Düşük ateşte ısıtın, Karışım bir fincana inene ve sadece süt kalana kadar kaynatın.
Bez içerisindeki sarımsağı sıkı bir şekilde baskı uygulayarak süzün ve süt içerisinden çıkarın. Sütü sıcak tüketin.
Not: Mide rahatsızlığınız varsa Tok karnına tüketmenizde yarar var.

YAZAR: Esra HARAMOĞLU

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Esra Haramoğlu'nun sağlık alanında 'yok' denecek kadar az tezleri var. Birçok konuda idealist tavır takınan Haramoğlu'nun gazeteci olma hayali emin adımlarla ilerliyor. Tenis oynamaktan hoşlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar karidesin vücuda etkisi olan faydalarını açıkladı

Uzmanlar karidesin vücuda etkisi olan faydalarını açıkladı

Karidesin sağlık yararları arasında gelişmiş kemik ve beyin sağlığı, kilo yönetimi ve düşük kardiyovasküler hastalık riski bulunmaktadır. Karides, çeşitli sağlık rahatsızlıklarının riskini azaltmaya yardımcı olan anti- inflamatuar, kanser önleyici ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.