Uzmanlar kızılcık suyunun sağlığa ne kadar etkili olduğunu söyledi

Tüm meyveler gibi Kızılcık suyunun faydaları olduğu biliniyor. Kızılcık Yemeğinize lezzetli bir katkı olmaktan başka, Kızılcık suyu Saç, cilt ve genel sağlık için pek çok faydası vardır. Sağlıklı ve besleyici yiyecekler söz konusu olduğunda, kızılcık listenin başında gelmektedir.

Antioksidanlar ve diğer besleyici bileşenler açısından zengindirler ve bu da onları “Süper food” olarak adlandırıyor. Kızılcık, vücudunuzu enfeksiyonlardan uzak tutan ve genel sağlığı arttıran besleyici ve antioksidanlar bakımından zengin bir meyvedir.
Kızılcık çok yönlü bir meyve olarak birçok yararı vardır. Kızılcıklar, serbest radikalleri stabilize ederek oksidasyon sürecini önleyen ve yavaşlatan antioksidan bakımından zengindir. Kızılcık, çok sayıda avantaja sahiptir ve yüzyıllar boyu çeşitli rahatsızlıklar için bir çare olarak düşünülmüştür. Kızılcık suyunun bazı sağlık yararları aşağıdaki gibidir.

ANTİ KANSER ÖZELLİKLERİ

Kızılcık suyu içmenin sağladığı büyük yararlar, vücudun tümörlerden ve kanserlerden korunmasına kadar uzanır. Kızılcık, anti-tümör özelliklere sahip olan polifenol bileşiklerine sahiptir.
Kızılcık suyu faydaları arasında, meme, prostat, kolon ve akciğer tümörlerinin gelişimini ve büyümesini engeller. Salisilik asit içeriği, bir tümöre neden olabilecek kan pıhtılarının oluşumunu azaltır. Ayrıca, kızılcık, vücuttaki kanser hücrelerinin büyümesini önleyen proanthocyanidin adlı anti-kanser bileşiklerini de içerir.

KALP DAMAR SAĞLIĞI

Bu senin için sürpriz olabilir ev yapımı kızılcık suyu kalp sağlığını geliştirmekle bilinmektedir. Kızılcıkların kardiyovasküler hastalıkları geliştirme riskini azalttığı bilinmektedir. Kızılcıklar ateroskleroz riskini azaltan antioksidan ve flavonoid bakımından zengindir. Flavonoidler, lipoproteinin oksidasyonunu baskılamakta ve yeni kan trombositlerinin oluşumunu teşvik etmektedir.

KİLO VERMEYE YARDIMCI

Kilo kaybı için kızılcık suyunun faydaları olabileceğini biliyor muydunuz? Kızılcık suyu vücudun içindeki yağları emülsife alır ki ekstra kalorileri yakar ve kilo kaybına yardımcı olur. Kızılcıklar da lif bakımından zengindir ve bu sayede siz ikiniz arasında dolaşmak zorunda kalmadan kendinizi dolgun ve doymuş hale getirirsiniz.

SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONLARI

Ev yapımı kızılcık suyu, solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan Grip virüsü engellenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Kızılcıklar kılları bakterilerin yapıları gibi in hibe eder ve cildin yüzeyine yapışmasını önler.

SİNDİRİM SAĞLIĞINI İYİLEŞTİRİR

kızılcık suyunun faydaları arasında, sindirim sağlığını geliştirmekte yardımcı olduğu bilinmektedir. Kızılcık lif bakımından zengindir ve sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar. Kızılcık, midenin astarında ülsere neden olabilecek bakteri Helicobacter pylori’nin büyümesini ve çoğalmasını önleyen anti-inflamatuar özellikler ve antioksidanlar içerir.
Kızılcık suyu ararken dikkat etmeniz gereken, vücut için iyi olmayan şekerleri içerdikleri için kızılcık suyu ile birlikte piyasada bulunan kokteylleri veya soda uygulamalarını kullanmadığınıza emin olun. Taze şekersiz kızılcık suyu sağlık için idealdir. Kızılcıklar, günlük diyetinize mükemmel bir katkı sağlar ve hem benim çocuğum hem de yetişkinlerimize faydaları vardır. Kızılcık suyu tüketmeden önce, kullanmanız sizin sağlığınız için iyi olup olmadığını doktorunuza danıştığınız dan emin olun.

Kızılcık suyu ile sağlıklı bir yaşam sürmeye başlayın. Bu sadece sağlıklı değil aynı zamanda her gün tadını çıkarmanız için lezzetli bir içecektir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.