Yumurtanın cilt üzerindeki etkisini uzmanlar böyle açıkladı

Mütevazi yumurta sadece harika bir kahvaltı atıştırması değildir pürüzsüz ciltler için yumurtanın faydaları göz önünde bulundurmak lazım yumuşatıcı besleyici açısından zengin: kolin ve lutein içerir bu sayede cildi yumuşak tutabilir.


Pürüzsüz ciltler için yumurtanın faydaları

Cildinize en iyi şekilde bakmak için bir ipucu, bu protein kaynağını kahvaltı tabağına eklemek iştahınızı kontrol altına almanın harika bir yoludur. Ama yumurta yemenin daha başka bir nedeni var pürüzsüz cilt için, İster haşlanmış, ister haşlanmış, yumurtalar iki önemli deri yumuşatma besin maddesi, kolin ve lutein açısından zengindir.

YUMURTANIN FAYDALARI

Choline, B vitamini ailesinin bir üyesidir. Hücre zarlarının yağlı bölümlerinin yakılmasına yardımcı olur ve sağlıklı cilt hücresi fonksiyonu için şarttır. Aynı zamanda vücudunuzun diğer B vitamini seviyelerini korumasına yardımcı olur.
Cildinizin B vitaminlerine ihtiyacı olması önemlidir, çünkü kollajen ve elastin, cildi diri tutan, sağlam ve pürüzsüz hissettiren lastikli proteinler üretmektedir.
Lutein yumurtalarda bulunan bir karotenoid antioksidandır. Cildin korunmasına yardımcı olur ‘ Elastikiyetini arttırır ve serbest radikallerin cilt hücrelerine zarar vermesini önler. Kaç yumurta yediğinizi diğer sağlık nedenleriyle izlemeniz gerekmediğini varsayarak, kahvaltınıza günde bir yumurta ilave ederek lutein seviyenizi% 26 oranında artırabilirsiniz.

YAZAR: Esra HARAMOĞLU

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Esra Haramoğlu'nun sağlık alanında 'yok' denecek kadar az tezleri var. Birçok konuda idealist tavır takınan Haramoğlu'nun gazeteci olma hayali emin adımlarla ilerliyor. Tenis oynamaktan hoşlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gebelikte beslenmenin önemi Anne adaylarını ilgilendiren haber!

Gebelikte beslenmenin önemi Anne adaylarını ilgilendiren haber!

Gebelik süreci anne için olduğu kadar bebek içinde çok önemlidir. Bir bebeğin gelişimi anne karnındayken başlar. Anne sütünden kesilene kadar da anne ile beraber devam eder. Hem fiziksel hem de zihinsel gelişimi annenin beslenmesiyle doğrudan alakalı bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.