Pitaya Ejder Meyvesi Faydaları Nelerdir?

Pitaya veya ejderha meyvesi, henüz yaygın olarak bilinmeyen bir meyvedir Güney Amerika’ya özgüdür. Pitaya veya – Ejder meyvesi faydaları nelerdir bu yazımızda geniş olarak anlatmış bulunmaktayız.
Her ne kadar dünyanın her yerinde kullanılabilirliği oldukça sınırlı olsa da, popülaritesi artmaktadır. Tropikal bölgelerde yaygın olarak bulunan Pitaya – Ejder meyvesi,cildinize, saçınıza ve sağlığınıza birçok yarar sunan egzotik meyvelerden biridir.

Pitaya – Ejder meyvesi, temelde beyaz ve kırmızı etten (kırmızı ejder meyvesi) olmak üzere iki çeşittir. Küçük, siyah ve yenilebilir tohumlardan oluşan bir kümesi var ve meyveler biraz kivi ve armut arasında kalan, ancak gevrek bir dokuya sahip bir lezzete sahiptir.

Şimdi ejderhanın meyvelerinin besin değerini inceleyelim.
Bu meyvenin şaşırtıcı sayıda phytonutrient, vitamin ve mineralleri vardır. Antioksidanlar, C vitamini, çoklu doymamış yağ asitleri, karoten ve protein açısından zengindirler. Ayrıca, sistemimizdeki gıdaların kolay parçalanmasına yardımcı olan sıfır kompleks karbonhidrat ve tiaminleri var. Pitaya – Ejder meyvesinin aynı zamanda sağlıklı bir kalp için gerekli olan fitokimyasal kaptan da vardır.

Pitaya Ejder Meyvesi Faydaları Nelerdir

Pitaya Ejder Meyvesinin Cilde Faydaları

Bu tuhaf görünümlü meyve, tüm cilt sıkıntılarına çare olabilir. Ciltte daha önce hiç olmadığı kadar güneş yanıkları ve sivilceleri tedavi etmeye yardımcı olur.

İşte Pitaya – Ejder meyvesini günlük cilt bakımı rejimine nasıl dahil edebileceğiniz:

Yaşlanma Belirtileri ile Savaşır

Kırışıklıklar, sarkmış cilt, ince çizgiler, matlık, tüm bu işaretler cildimiz yaşlandıkça ortaya çıkar. Uzun iddialar yapan kozmetik markalara sığınmamız için utanç verici bir aşama.
Elinde doğal bir çare bulduğunuzda neden bir kimyasal çözüme güveniyorsunuz?
Yaşlanma, vücudumuzda dolaşan serbest radikallerin hücresel hasarından kaynaklanır. Bu doğal bir süreç olsa da zamansız saldırısı bizi korkutabiliyor. Gerçekten olduğundan daha yaşlı görünmek kim ister?
Bu egzotik meyve, serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olan ve yaşlanmayı yavaşlatan zengin bir antioksidan kaynağıdır . Bu cildinizi daha genç ve pürüzsüz hale getirir.

Kırışıklık ve çizgilerden yoksun sıkı ve dolgun cildi elde etmek için aşağıdaki yüz paketini her hafta kullanın.

Malzemeler:

 • 1/2 Pitaya – Ejder meyvesi
 • 1 çorba kaşığı yoğurt

Uygulama:

 • Pitaya – Ejder meyvesinin hamurunu dışarı alın ve yumuşak bir macun haline getirin.
 • Yoğurdu ile özleşene kadar karıştırın.
 • Elde etmiş olduğunuz macunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 20 dakika boyunca muhafaza edin.
 • Ilık su ile durulayın. Yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Bu işlemi, yaşlanma belirtilerinin hepsinden kurtulmak için haftada bir kez iki ay tekrarlayın.

Pitaya – Ejder meyvesi Akne Tedavisi

Akne – Ergenlik yıllarının erken döneminde damgalanan yağlı cildin bir başka hediyesi, otuzlu yaşlara kadar sizi bırakmaması gerçekten can sıkıcı, ancak beklenmedik patlamaları yas tutmak çözüm değil.
Çözüm, macun olarak uygulandığında sivilceleri azaltabilir. Bunun nedeni Pitaya – Ejder meyvesinde bol miktarda C vitamininin bulunması.

İşte sivilceleriniz için bu harika meyveyi nasıl kullanabilirsiniz.

Malzemler:

 • ¼ ejderha meyvesi
 • 3-4 pamuk topları

Uygulama:

 • Pitaya – Ejder meyvesinin hamurunu kazıyın ve çatal kullanarak yumuşak bir macun haline getirin.
 • Pamuklu bir top kullanarak, etkilenen bölgeye yapıştırın. Başka bir bölgeye uygulamak için bakterileri yaymamak için başka bir pamuklu top kullanın.
 • 20 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Kusursuz ve sivilce olmayan bir cilt için bu işlemi haftada iki kez tekrarlayın.

Pitaya Ejder Güneş Yanığı Olmuş Cildi yatıştırır.

Değerli güneşin sıcaklığını tercih etmek hoş bir yaklaşım olsa da, korunmasız şiddetli kabarcıklara neden olabilir. Bu gibi durumlarda, bir Pitaya Ejder meyvesi maskesi uygulamak kızarıklık ve iltihaplanmayı hafifletir.
Daha önce de belirtildiği gibi, Pitaya Ejder meyvesi faydaları arasında mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. E vitamini ve C vitamini kombinasyonu, cildinizi UV ışınlarına karşı koruyup güneş yanığını rahatlatır.

Malzemeler:

 • ¼ ejderha meyvesi
 • 1 E vitamini kapsülü

Uygulama:

 • Ejder meyvesinin hamurunu dışarı alın ve çatalla ezerek püre haline getirin.
 • E vitaminini Pitaya – Ejder meyvesine ekleyin.
 • Macunu güneş yanığı alanına uygulayın. Etkili olabilmesi için 30 dakika boyunca tutun.
 • Soğuk suyla yıkayın.

Belirtileri azalana kadar bu paketi kullanın.

Pitaya – Ejder meyvesi Cilt Sağlığını İyileştirir.

Sağlıklı ve parlayan bir cilde sahip olmak artık zor bir görev değildir. Ne yediğinizi takip edin ve daha fazla egzersiz yapın, kendinizde bir değişiklik göreceksiniz.
Bir bardak Pitaya – Ejder meyve suyunu içmek güne başlatmanın iyi bir yoludur. Sadece sağlıklı olmanızı sağlamaz, aynı zamanda vücudumuzdaki tüm toksinlerin parlayan bir cildin arkasında bırakılmasına yardımcı olur.
Bu meyvenin antioksidan içeriği çok yüksektir ve bu da serbest radikalleri temizler, sarkık ve donuk cildi kurtarır. Ek olarak, Pitaya – Ejder meyveleri C vitamini bakımından zengin olup cildi aydınlatmaya yardımcı olur.

Pitaya, Ejder meyvesi Kuru Cilt İçin Esansiyel Nem Sağlar.

Pitaya – Ejder meyvesi ayrıca, özellikle kuru cildinize nem sağlamak için gerekli olan inanılmaz derecede yüksek (%90) su içeriğine sahiptir.

Pitaya, Ejder Meyvesinin Saça Faydaları

Güçlü ve sağlıklı saç elde etmek ve korumak o kadar kolay değildir.
Her insanın sözlerine kulak verdikten sonra pazardaki hemen hemen her yeni markayla deneme yapmakla meşgulüz.
Meyvenin diğer meyvelerden daha fazla maliyette olduğunu kabul etmeliyim, ancak kozmetik ürünlerinizden daha ucuz maliyetlidir. Pitaya, Ejder meyvesinin saçlarınız için faydalarının neler olduğunu bilmek istiyorsanız, Dikkat edin mi?

Pitaya, Ejder Meyvesi Sağlıklı Saçlar için Kullanın

Daha önce de açıklandığı gibi, Pitaya, Ejder meyvesi saçlarınızı canlandırabilir ve donuk cansız saçlarınıza parlatabilir.
İhtiyacınız olan şey, sadık bir Pitaya, Ejder meyve suyu içicisi olmaktır.

Egzotik içecekler ve meyveler için büyük bir hayran değil misiniz? Sorun değil, sizin için de bir çözümümüz var. Sadece Pitaya, Ejder meyvesi hamurunu saçınıza ve saç derinize uygulayın. Evet, tıpkı bir saç maskesi gibi. Birazcık akıcı ve sarkma olabilir, bu nedenle duş başlığı giymek maskeyi gerekli zamana kadar bekletmek için en iyi çözümdür. Kafanızda en az 20 dakika tutun ve ilk önce sade bir su ile yıkayın. Hafif bir şampuan daha sonra kullanabilirsiniz. Saçınızı her yıkadığınızda bu maskeyi kullanmanıza gerek yok,Pitaya Ejder meyvesi faydaları ile daha sağlıklı saç elde etmek için haftada bir kez yapmanızda çok güzel.

Bu işlemi birkaç ay boyunca tekrarlayın ve saç dokusunda sert bir değişiklik göreceksiniz.

Malzemeler:

 • 1 ejderha meyvesi

Uygulama:

 • Pitaya, Ejder meyvesinin etini dışarı alın ve pürüzsüz bir macun yapmak için karıştırıcıyla işleyin.
 • Bu macunu saçınıza ve saç derinize uygulayın.
 • 15-20 dakika boyunca muhafaza edin ve hafif bir şampuanla yıkayın.

Bu işlemi haftada bir kez tekrarlayın ve değişikliği kendiniz görün.

Pitaya, Ejder Meyvesi Niçin işe yarıyor?

Pitaya, Ejder meyvesi, özellikle kırmızı çeşit, saçlarınızı daha pürüzsüz ve sağlıklı hale getirebilecek bol miktarda antioksidan ve enzim içerir.

Pitaya, Ejder Meyvesinin Sağlığa Faydaları

Pitaya, Ejder Meyvesi Kolesterolü düşürür

Tamam, bugünün en yaygın bozukluğu nedir sizce?
Fikrim yok?
Sana bir ipucu vereyim; Yaşam biçimi ve kötü yemek seçenekleri ile ilgilidir.
Cevap: Yüksek kolesterol.
Bazı yaşam tarzı değişiklikleri ve belirli meyve ve sebzeleri diyetinize dahil etmeniz sizi bu bozukluktan kurtarabilir. Pitaya, Ejder meyvesi en güvenilirlerinden biridir.

Kolesterol düzeylerini düşürmek, bütün yağların tamamen kesilmesi anlamına gelmez. Aslında, bazı yağlar vücut sistemimizin düzgün çalışması için kesinlikle gereklidir, sadece doymamış yağlar gibi. Ejder meyve tohumları, çoklu doymamış yağlar, omega-3 ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olan omega-6 yağ asitleri bakımından zengindir. Bütün bunlar, bol miktarda antioksidan ilavesi ile, Pitaya, Ejder meyvesi LDL’nin tehlikeli seviyeleri ile savaşmak için iyi bir silah haline getirir.

Pitaya, Ejder Meyvesi Mide Hastalıklarında Yardımcı Olur

Bu özel meyve, hazımsızlık ve kabızlık gibi çeşitli mide rahatsızlıklarını size zarar vermeden iyileştirmede yardımcı olabilir.

Pitaya, Ejder meyvesi zengin lifli dir ve yüksek su içeriğine sahiptir, bu da kabızlığı olan insanlar için idealdir. Kanaldaki sindirilmiş gıdaların doğru şekilde geçirilmesini kolaylaştırarak vücudumuzun bağırsak hareketlerini iyileştirmeye yardımcı olurlar. Elyaf ayrıca irritabl bağırsak sendromu (IBS) tedavisinde yardımcı olur.

Pitaya, Ejder Meyvesi Kan Şekerini Düşürür

Kolesterol den başka korkutucu bir hastalık olan şeker hastalığı. Değişen kan şekeri seviyeleri, ciddi şekildeki fedakarlıklar yapmanıza neden olabilir – ( şeker diyeti ) Benim gibi tatlı düşkünlüğün varsa bu aşama özellikle acı verebilir.
Neyse ki, kan şekeri seviyenizin “tehlike işareti”ne ulaşmasını önlemeye yardımcı olan çeşitli meyveler vardır, bu nedenle hayatınız boyunca herhangi bir yoksunluk yaşamadan keyfini çıkarabilirsiniz.

Aslında, birçok çalışma Pitaya, Ejder meyvesi şeker hastalarında kan şekeri düzeylerini düzenlemesine yardımcı olabileceğini göstermiştir .
Pitaya, Ejder meyvesi faydaları arasında, düşük kan şekerine yardımcı polifenoller, karotenoidler, tiyoller, tokoferoller ve glukosinolatların zengindir. Buna ek olarak, yüksek glisemik indeks yemeklerinden sonra meydana gelen şeker artışlarını önlemeye yardımcı olan yüksek lif içeriğine sahiptirler.
Araştırması dergisinde yayınlanan bir çalışmada, Pitaya, Ejder meyvesi, diyabetlilerde yaygın olarak görülen aort sertliğinden kaynaklanan oksidatif stres üzerinde de değerli bir etkisi olduğu gösterildi.

Pitaya, Ejder Meyvesi Kalp ve damar sağlığını iyileştirir

Pitaya, Dragon – Ejder meyvesi yemenin kalbinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.
Birinci neden, kolesterol faktörü şeklinde gelir. Ayrıca,serbest radikallerin neden olduğu oksidatif hasarı kontrol eder ve arterlerin sertliğini azaltır ve kalp krizi riskini düşürür.

Ek olarak, bu meyvede kalbinizi sağlıklı bir şekle girmesi için gerekli monosaturat yağları zengindir.

Pitaya, Ejder Meyvesi Düşük Hemoglobin Riskini Azaltıyor

Kadınlar arasında yaygın görülen bir bozukluk olan anemi asla göz ardı edilmemelidir. Hemoglobinin dalgalanan seviyeleri önemsemeyebilirsiniz, ancak tehlikeli derecede düşük seviyeler bile böbrek yetmezliğine neden olabilir.
Pitaya, Ejder meyvesi faydaları ile, anemi şansını yenmek iyi bir seçenektir.

Zengin demir, günlük demir ihtiyacının yaklaşık % 8’ini karşılar. Bunun üzerine, Pitaya, Ejder meyvesi vücudumuzun daha fazla miktarda demir absorbe etme kabiliyetini arttıran bir madde olan bol miktarda C vitamini vardır. Hala neyi bekliyorsun, devam et, inanılmaz meyveyi test et.

Pitaya, Ejder Meyvesi Kilo Yönetimine Yardımcı Olur

Açıkçası, yağ kaybı rejiminde bir veya iki diyet planına sadık kalmak büyük bir iş, ve çoğumuz sadık kalamayız.

Dudak- şapırtılı lezzetli olmasının yanı sıra, bu meyve kalorisinde de oldukça düşüktür (her 100 gramda 60 kalori), bu da düzenli meyve diyetiniz için mükemmel bir yedek oluşturur. Buna ek olarak, bu meyve yaklaşık %90 sudur ve çok miktarda elyaf içerir. Bu özellik sizi daha uzun süre doygun hissetmenizi sağlar
Pitaya Meyvesi Faydaları, Pitaya Meyvesi Yararları, Ejder meyvesi tadı nasıl, Ejder meyvesi faydaları, Dragon meyvesi faydaları, Dragon meyvesi nasıl yenir

Pitaya, Ejder Meyvesi Kanseri Önler

Oldukça zor gibi gelebilir, ancak çalışmalar, Pitaya, Dragon- Ejder meyvesinin tehlikeli kanser hücrelerinin çoğalmasını azaltma yeteneğine sahip olduğunu gösteriyor.

Pitaya, Ejder meyvesi, anti – kanserojen özelliklere sahip olduğu söylenen,gerekli vitamin C ve karotere ek olarak, likopen adı verilen bir enzim bakımından zengindir. Tümör oluşumunu önlemeye yardımcı olurlar.
Ek olarak, Pitaya, Ejder meyvesi kabuğu, bizi bazı kanserlerden koruyan polifenollerle, kimyasal maddelerle doludur.

Pitaya, Ejder Meyvesi Konjenital Glokomu Önler

Yayınlanmış bir çalışmada, Pitaya, Ejder meyvesinin konjenital glokomu önlemeye yardımcı olabileceğini gösteriyor.
Bu meyvenin, genellikle karaciğerde bulunan bir protein olan insan sitokromu P450’yi in hibe etme gücüne sahip olduğunu ve akciğerlerin ve böbreklerin düzgün işleyişine yardımcı olabileceğini belirtti.

Pitaya, Ejder Meyvesi Bağışıklığı Artırır

Pitaya, Ejder meyvesi faydaları arasında bağışıklık artırıcı özelliği, yüksek C vitamini içeriğinden dolayı verilmiştir.
Pitaya, Ejder meyvesi ayrıca diğer antioksidanların aktivitesini arttırmaya yardımcı olur ve niasin, vitamin B1, pytoalbumin, kalsiyum, fosfor, demir gibi bazı güçlü ve zorlu vitaminlerin ve minerallerin varlığı onu herhangi bir bakteri ve viral saldırıya karşı güçlü bir silah haline getirir.

Pitaya, Ejder Meyvesi Artrit Ağrısını Bastırmaya Yardımcı Olur

Artrit genellikle ortak ağız üzerindeki doğrudan etkisinden dolayı ciddi ağrı, iritasyon ve hareketsizliğe neden olur. Neyse ki, bir kaç meyve ve sebzeler, günün meyveleri de dahil olmak üzere bu rahatsızlıklarla savaşmamıza yardımcı olabilir.
Aslında, Pitaya, Dragon – Ejder meyvesi genellikle artritatif meyve olarak adlandırılır artrit ağrısı hafifletme konusunda büyük bir faydası var.
Artrit ağrılarına veda etmek için bu muhteşem meyveyi günlük rutininize dahil etmeye başlayın.

Pitaya, Ejder Meyvesi Gebelikte İyi Mi?

Bu meyvenin, kırmızı kan hücrelerinin (RBC) üretiminde gerekli olan demir esasları vardır. Mevcut rahatsız edici eğilim herhangi bir endikasyon varsa, her on kadından altısı dokuz ay boyunca bazı anemi deneyimine sahip olma eğilimindedir. Pitaya, Dragon – Ejder meyvesi faydaları arasında zengin demir kaynağı olması ve düşen hemoglobin düzeylerini yenmeye yardımcı olmasıdır. RBC’lerin kendilerine gerekli oksijen ve besin maddelerini sağlamada büyük rolü olduğu için, sadece anne değil, büyüyen fetüs için de bu çok önemlidir.

Sonra, karbonhidratların varlığı geliyor. Annelere çok fazla ihtiyaç duyulan enerjiyi artırmaya yardımcı olur.

Hamile kadınlar için bir diğer önemli şart folat dır. Bu vitamin, RBC oluşumunda yardımcı olmaktan başka bebeğin nöral tüp kusurlarından korunmasına yardımcı olur.
Yüksek lif içeriği gebelikte ortak sindirim sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.
Sonuç olarak, Annelere Pitaya, Ejder meyvesini sunmak harika bir fikirdir.Sizce de öyle değil mi?

Pitaya, Ejder Meyvesi Renal Kemik Hastalığını Önler

Bu hastalık, böbrek yetmezliğiyle ilişkilidir; burada,kemiklerin zayıflaması ve kırılmaya başlaması mümkündür. Bunun nedeni, zayıf bir böbrek veya böbrek sistemi, kemiklerin korunmuş gücü için en önemli olan,kalsiyumu absorbe etmek için D vitaminini harekete geçirmemesi dir.

Pitaya, Ejder meyvesi faydaları ile, bu korkunç hastalığın kalsiyum bakımından eksik olmasını önlemek için iyi bir yoldur. Bu meyvenin her 100 gramında 8.8 gram kalsiyum bulunur ve bu da bu kemik hastalığının üstesinden gelmek için iyi bir miktardır.

Pitaya, Ejder Meyvesi ile Daha Güçlü Dişler ve Kemikler

Pitaya, Ejder meyvesi faydaları arasında, güçlü kemik ve dişlerin en önemli besin maddeleri olan kalsiyum ve fosfor bakımından zengin olması dikkat çekiyor.
Her iki besin de birbirine bağlıdır, bu da tek başına kalsiyum açısından zengin bir diyet yaptırmanın ciddi kemik ve diş bozukluklarıyla savaşamayacağı anlamına gelir. Bu nedenle Pitaya, Ejder meyvesi iyi bir çözümdür; tam anlamıyla size en iyi hizmeti sunar. Dişlerin köklerini güçlendirirken kemik yoğunluğunu ve kütlenin arttırılmasına yardımcı olur.

Pitaya, Ejder Meyvesi Dang hastalarına iyimi

Dang humması gibi vektör kaynaklı hastalıktan muzdarip olanlar, zamanında tedavi edilmezlerse bile ölümüne neden olabilecek trombosit sayımında ciddi bir düşüş görürler.

Normal kişilerin her mikro litre kan için 150.000-450.000 trombosit sayısı vardır, ancak dang hastaları 10.000 lerde olabilir.

Bu trombositlerin temel işlevi, kan damarlarındaki yaralanmaları pıhtılaştırmak suretiyle kanamayı durdurmaktır ve bunların tüketilmesi kanamaya neden olabilir.

Endişelenme; Diyetinize sadece bazı özel meyve ve sebzeler ekleyerek trombosit sayınızı artırabilirsiniz. Pitaya, Ejder meyvesi, güçlü antioksidan özelliklerinden dolayı dang hastalarında platelet sayısını artırmaya yardımcı olur.

Pitaya, Ejder Meyvesi Vücut Hücrelerini Onarmaya Yardımcı Olur

Pitaya, Dragon – Ejder meyvesi faydaları arasında bir diğer dikkat çekici özell, vücudumuzun hücrelerin yenilenmesi ve onarılmasında yardımcı olabilecek özel proteinlere ve enzimlere sahiptir.
Bu özellik yanıkların ve yaralanmaların tedavisi sırasında kullanışlıdır. Etkileyici şifa özellikleri için Pitaya, Ejder meyvesine güvenin.

Pitaya, Ejder Meyvesi İştahı Artırır

Acıkmış hissetmiyor musun?
Ateş ve anemi gibi bazı hastalıklar ve rahatsızlıklar sebebiyle iştahınız azalmış olabilir. İyi haber, belirli bir meyve yemek ve zevk arzusunu geri getirebilir.

Pitaya, Ejder meyvesi, mide rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olur ve iştahınızı daha da artırır.

Pitaya, Ejder Meyvesi Görüşü İyileştirir

Gözlerinin arkasındaki bulanık görme ve ağrıdan şikayet edenler diyetinde Pitaya, Ejder meyvesini içermelidi.
Bu meyve gözleriniz için bir nimettir, beta-karoten ve diğer önemli bitki pigmentlerinin varlığı. Bu elementler değerli kürelerimizi serbest radikallerin zararlı etkilerinden koruyabilir ve katarakt ve makula dejenerasyonu gibi göz hastalıklarını daha da önleyebilir.

Pitaya, Ejder Meyvesi Beyin Fonksiyonunu Artırır.

Kuşkusuz, beyin vücuttaki hayati organların listesinde üst sıralarda yer alır. Bu nedenle, doğru çalışması, organlarımızın geri kalanının düzgün bir şekilde çalışması için çok önemlidir.

Vücuttaki RBC üretimini artırma yeteneğiyle Pitaya, Dragon- Ejder meyvesi, değerli beynimizi herhangi bir hasardan koruyabilen gerekli vitaminleri ve mineralleri içerir. Bu besinler aynı zamanda sağlıklı sinir fonksiyonunu geliştirir ve beynin işlevini daha da güçlendirir.

Pitaya, Ejder Meyvesi Solunum Yetmezliklerini Tedavi Ediyor

Astım veya öksürük gibi solunum sistemi rahatsızlıkları, ortak gripten kaynaklanır günlük olarak başa çıkmak can sıkıcı olabilir. Ciddi bir şekilde, engellenmiş burun kim seviyor ya da genelde kış mevsiminde var olan nefes darlığı?

Çözüm C vitamini, dostum. Ve Pitaya, Ejder meyvesi, bu gerekli besleyici maddede çok yüksek olduğu için, otomatik olarak solunum bozukluklarını yenmek için en güvenilir seçenektir.

Pitaya, Ejder Meyvesi Seçme ve Depolama Muhafaza Etme

Pitaya, Ejder meyvesi kolayca bulunmaz. Yetiştiriciliği tropikal ve subtropikal alanlarla sınırlı olduğundan, diğer ülkelerce ithal edilmesi gerekmektedir.

Pitaya, Dragon – Ejder meyvesi seçerken, renkte tekdüzelik olup olmadığına bakın ve lekeleri olan veya esmerleşme ye başlamış olanlardan kaçının. Pitaya,
Ejder nasıl muhafaza edilir? Pitaya, Ejder meyveler buzdolabında saklanmalı iki ile üç hafta boyunca taze kalabilir. Serin bir yerde saklanmalıdır, aksi takdirde çürümeye başlayabilir.

Pitaya, Ejder Meyvesi Besin Değerleri

E vitamini C ve B vitaminleri, demir, kalsiyum ve potasyum gibi zengin bir besin kaynağı olan ejder meyvesi sağlığımız için son derece yararlıdır.
100 g Pitaya, Ejder meyvesi besin değerleri

Toplam yağ 0.61 g
Protein 0.229g
Su 83.0 g
Potasyum 436 mg
Kalsiyum 8.8g
Kolesterol 0 mg
Diyet lifi 0.9g
Kalori 99

Pitaya, Ejder Meyvesi Nasıl Soyulur?

En kolay yol meyveyi iki yarıya kesip bir kaşık yardımı ile eti çıkarmaktır.

Pitaya Ejder meyvesi faydaları nelerdir bu makalede geniş kapsamlı anlattık, umarım makalemizi kullanışlı bulmuşsundur. Herhangi bir öneriniz veya geri bildiriminiz varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Yorum Yap