Doğanın sağlık deposu Kivi hamilelikte faydası

Hamilelikte kivinin faydaları günümüzde hala araştırılmakta olup bu makalemizde kivinin bilinen hamilelikte faydalarını anlatacağız. Güzel bronz renkli bir kabukla kaplı olan Kivi, mükemmel bir meyve ve sağlık deposudur. Küçük siyah noktalarla renklendirilmiş yumuşak, parlak, canlı yeşil et, Doğa’nın bize sunduğu çarpıcı meyvenin güzelliğine katkıda bulunuyor.

Hamile kadınlar için sağlıklı olmanın sağlanması çok önemlidir ve hamilelik sırasında en çok ihtiyaç duyulan ve hayati önem taşıyan besin öğelerinden biri folat veya folik asittir. Bu vitamin, yeni gelişmekte olan bebeğin omurgasında veya beyninde deformasyon gibi doğum kusurlarını önlemeye yardımcı olur ve doğru büyümeyi sağlar. Kivinin faydaları hamilelikte anneye Folik asit sağlamada yardımcı olur.

KİVİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Kivi meyvesi, vücudu DNA ve RNA hasarından korumada çok yardımcı olan zengin bir antioksidan kaynağıdır. Serbest radikallerle mücadelede yardımcı olur. Bundan başka vücudun kendisini oksidatif stresten korumasına yardımcı olur.

KİVİ HAMİLELERDE SİNDİRİMİ KOLAYLAŞTIRIR

Hamilelik sırasında hemoroit ve kabızlık çok yaygındır. Kivi meyvesi, probiyotik bakterilere yardımcı enzimler ve lifler içeren en iyi prebiyotiklerden biridir. Karın ağrısı, diyare ve kabızlığın önlenmesinde yardımcı olur.
Kivi meyvesi, tatlı için özleminizi kontrol etmenize yardımcı olan doğal tatlıdır. İnsülinde artışa neden olmayan düşük glisemik indeksi vardır. Kan şekeri seviyesinin düzenlenmesine yardımcı olur ve Hamilelik sırasında Gestasyonel diyabet (Gebelik Diyabet) için çok önemlidir.

KİVİ HAMİLELERDE BEYİN İŞLEVİNİ GELİŞTİRİR

Kivi meyvesi, bebeğinizin gelişimi için çok önemli olan mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. Nörotransmitter lerin oluşumunda yardımcı olur ve beynin çalışması için çok önemlidir.
Aynı zamanda, düşük yapmanın önlenmesinde de yardımcı olur. Bunun dışında hamile kalmayı isteyen kadınlar için de harika.

Kivi, sayısız problemlere bitkisel çözüm sağlayan süper bir meyvedir. Kivi’nin ve ferahlatıcı tatlı lezzetinin faydalarının yanında yemeğinize doğal bir zenginlik katar. Yüksek su içeriği ile her zaman sulu kalmanızı sağlar. Kivi böcek ilacına en az maruz kalan meyvedir, günümüzün en güvenli ve en organik gıdalardan biri olarak kabul edilir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.