ıspanak Suyunun Faydaları ve Tarifleri

Her sebzenin kendine özgü faydalarını biliyorsanız, o zaman ıspanak suyunun faydaları sağlığınız için katkıda bulunacağını da biliyorsunuzdur, çünkü artık hasta düştüğünüzde hangi sebzenin size iyi geldiğini biliyorsunuzdur.

Hepimiz sebzelerin sağlık yararlarının farkındayız. Fakat bilmediğimiz bazı Sebzelerin özel yararlarının olduğudur. Sebzeler tüm sorunları iyileştiremezler. Her sebzenin kendine özgü faydalarını biliyorsanız, o zaman bundan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz, çünkü hasta düştüğünüzde hangi sebzenin size iyi geldiğini biliyorsunuzdur. Bu yazıda, pek çok kişi tarafından bilinmeyen ıspanağın şaşırtıcı faydalarını paylaşmaya çalıştım. Ayrıca birkaç dakika içinde yapabileceğiniz bazı basit ıspanak suyu tarifleri ve faydalarını burada anlatacağız. Başlayalım!

ıspanak Suyunun Faydaları!
Kırmızı Kan Hücrelerini Oluşturmada Yardımcı Olur.

ıspanak suyunun faydaları, gerekli miktarda kırmızı kan hücresi yaratma yeteneğini içerir. Ispanak suyu kan inşa etmek için en iyi meyve suyu olarak kabul edilir. Başka bir deyişle, ıspanak suyunu içtiğinizde, anemiye yakalanma şansınız çok düşüktür. Bu yazının ıspanak suyu tariflerinde evde ıspanak suyu hazırlamayı öğreneceksiniz .

Gözle İlgili Sorunların Ortadan Kalkmasına Yardım Edilmesi

Ispanak zengin miktarda A vitamini vardır . Böylece gözle ilgili tüm sorunlarla mücadele için tüketilecek en iyi meyve suları listesine gelir. Gece körlüğü, katarakt oluşumu, kısa görüş, uzun görüş ve benzeri gibi görme ile ilgili çeşitli sorunlar ıspanak suyunu düzenli olarak içmek suretiyle azaltılabilir. Gözünüzün genel sağlığını geliştirmede yardımcı olacaktır.

ıspanak suyu Hamile Kadınlar İçin Yararlı

ıspanak suyunun faydaları arasında, son tıbbi araştırmalara göre hamile kadınlar için en iyi meyve suyu olarak tespit edilmiş. Ispanakta bulunan besinler bebeğinizin vücudunun gelişmesine yardımcı olur. Bebeğe gerekli besinleri verir. Ayrıca, düzenli olarak ıspanak suyu içmek suretiyle elde edilecek olan anne sütünün kalitesi de iyileşecektir. Bu yazının ikinci bölümünde lezzetli ıspanak suyu tarifleri bulunuz .

Diş Sağlığı için Yararları

C vitamini ıspanakta bolca vardır kanayan diş etleri tedavisine faydalı olabilir. Dişlerinizin köklerinin güçlendirilmesine ve diş eti kanamalarına yardımcı olur . Zayıf dişler gibi dişle ilgili diğer sorunların yanı sıra, boşluklar vb. , Ispanak suyunu içmekle büyük ölçüde önlenebilir. Meyve suyu olmasa, taze ıspanak yaprakları en etkin yararlar için çiğ yenilebilir.

ıspanak suyunun saça faydaları

Evet! Beni doğru duydun! Saç sağlığı için Ispanak ta gerekli olan esansiyel besinler ve vitaminler içerir. Ispanak içinde bol miktarda vitamin B bulunur ve saç uzamasında yardımcı olabilir, kepek kurtulabilirsiniz. Kepekli saçlara sahip olan saçlı deride ıspanak suyunun uygulanması size büyük yardımcı olacaktır.
Kepek problemleriyle mücadele etmek için pahalı kimyasal tedavileri tercih etmeden önce, kafa derinizi yaklaşık 5 dakika ıspanak suyu ile masaj yapmayı deneyin. Daha sonra hafif bir şampuanla yıkayabilirsiniz. Haftada iki kere tekrar etmeniz durumunda sonuç sizi şaşırtacak. Kendiniz deneyin!

Kanseri önlemede yardımcı olur

Çoğu kişi, ıspanak tüketmenin bu sağlık yararının farkında değildir. ıspanak suyunun faydaları arasında, vücudumuzda kanser hücrelerinin oluştuğu süreç içerisinde etkin bir şekilde mücadele edebilen çok miktarda klorofil, lution flavonoidler içerir. Bu kanseri gelişimini etkin bir şekilde azaltabilir . Kanserli hücrelerin gelişmesini önlemek, her gün ıspanak suyunun içilmesinin en iyi yararı olarak görülebilir.
Kemiklerinizin Kalsiyum İçeriğini Artırmada Size Yardımcı Olabilir
Ispanak, vücut kemiklerinde gerekli kalsiyum içeriğini muhafaza etmek için en iyi sebzelerden biri zengin bir K vitamini kaynağıdır. K vitamini içeriği aynı zamanda vücuttaki osteoporozla savaşmada yardımcı olabilir. Kemiklerde kalsiyum içeriğini demirleyerek, vücudunuzdaki daha güçlü kemikleri sağlamaya yardımcı olur. Zayıf kemiklerden muzdarip olursanız, onları daha güçlü hale getirmek için her gün ıspanak yaprağı yemeye başlamalısınız.

Yüksek Tansiyon ile Savaşır

Ispanak suyunun faydaları aynı zamanda yüksek tansiyonun azalmasına yardımcı olur. Günümüzde birçok insanın karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri yüksek tansiyon. Ispanakta bol miktarda bulunan vitamin K içeriği, yüksek tansiyonla mücadelede yardımcı olabilir. Doktorların yüksek tansiyon hastaları için ıspanak tüketimini düzenli olarak önermesinin nedeni budur. Etkili sonuçlar için günlük taze ıspanak yaprağı yeme alışkanlığı kazanın ve kendinizi yüksek tansiyondan uzak tutun.

Makro Besin Öğelerinin Zengin Kaynağı

Araştırmalar Ispanağın Besin Değeri çok yüksek olduğunu göstermiştir, bir fincan taze ıspanak yaprağının veya meyve suyunun yaklaşık 28 gram kalori içerdiğini gösteriyor. Ayrıca sadece 1 gram yağ içerir. Dolayısıyla, vücudunuz tarafından gerekli olan diğer önemli makro besin maddelerinden zengin düşük yağ ve düşük kalorili içecek olarak düşünülebilir. Her yaştan insana verilecek ideal bir meyve suyu olmasını sağlar.

Kilo Kaybı için Ispanak Suyu

1 fincan ıspanak yaprağı yalnızca 1 gram yağ ve 28 gram kaloriyi içerdiğinden, kilo kaybı içeceklerinin listesini de verir . ıspanak suyu kilo vermek için sağlıklı bir yol olarak önerilir. Düşük kalorili ve az yağlı bir içki, özellikle de obez veya yağlıysanız sizi buna aşık kılacaktır. !

ıspanak suyunun faydaları düzenli olarak içmesinin sağlığa katkılarını anlattık. Çoğumuzun bugünlerde kaçırdığı şey sabrın faktörüdür. Çabalarınızı ısrarla sürdürün ve kesinlikle ıspanak suyunun etkili sonuçlarını fark edeceksiniz. Şimdi çok basit birkaç dakika içinde evde ıspanak suyu nasıl yapılır görelim !

ıspanak suyu nasıl yapılır
Limon ile Ispanak Suyu Tarifi
 • Taze ıspanak yapraklarını büyük parçalara halinde kesin.
 • Katı meyve sıkacağına büyük ıspanak yapraklarını ekleyin.
 • Tadı arttırmak için 2 ila 3 parça kakule ekleyin.
 • Tat için bir tutam tuz ekleyin.
 • Şimdi, bütün bu malzemeleri bir fincan su ilave ederek ezin.
 • İşlem tamamlandıktan sonra, yalnızca sıvısını almak için karışımı bir elekten geçirin.

Sonradan bir taze limon sıkmanız gerekir. Limon suyu sadece lezzeti arttırmakla kalmaz, aynı zamanda ıspanak suyunun daha iyi sindirimine yardımcı olur.

Not: Uzun süre buzdolabında saklamayın bekletilmeden tüketmelisiniz.

Elma – Ispanak Suyu Tarifi

Bu benim favorim. Elma özüyle birleştirilen ıspanak suyu, elma ile aynı zamanda tadını çıkarmak için lezzetli bir içecek haline gelir.

 • Elmayı büyük küpler halinde kesin
 • Taze ıspanak yaprakları kabaca doğrayın.
 • Nane yaprakları (isteğe bağlı)
 • Bir tutam tuz ve biber koyun.
 • Üzerine yarım bardak su ilave edin ve iyice karıştırın.
 • Katı meyve sıkacağından geçirin
 • Karışımı bir elekten geçirin.
 • Hazırlanışı tamamladıktan sonra bekletmeden için.

Sadece birkaç dakika içinde hazırlayabileceğiniz 2 basit ıspanak suyu tarifleri bunlardı . Unutmayın ki suda bulunan besin değerini düşürecek şekilde daha uzun süre buzdolabında beklet memelisiniz. Evde bu basit ıspanak suyu tariflerini yapın ve sağlıklı bir yaşam sürdürün!

Yorum Yap