Guava suyunun şaşırtıcı faydaları açıklandı

Guava, çeşitli sağlık ve cilt yararları ile, guava suyunun şaşırtıcı faydaları sayesinde kışın meyvelerin kralıdır. Taşıdığı çeşitli vitaminler sayesinde size normal diyetinize almanızı kesinlikle teşvik edecektir. Guava meyvesi işlenmiş bir öğe olarak değil, çiğ olması önerilir.

Guava suyu iyide ne için ? Guava suyu doğal şeker, Mineraller ve Vitaminlerden oluşur ve bu da çeşitli şekillerde faydalı olmaktadır. Guava meyve suyunun yararları ve gizlediği hazinelere bir göz atalım .

ZENGİN C VİTAMİNİ KAYNAĞI

Guava suyu yüksek miktarda C vitamini içerir. Guava suyu kanser hücrelerinin büyümesini engelleme özelliğine sahiptir. Evet doğru. Prostat kanseri, ağız kanseri ve göğüs kanseri için çeşitli çalışmalarla kanıtlanmıştır. Doktorlar tarafından önerilen çeşitli kimyasal ilaçlardan çok daha etkilidirler. Guava suyu içindeki likopen, güçlü antioksidanları ile prostat kanseri ve göğüs kanserine karşı savaşmaya yardımcı olur.
Guava suyu, portakaldan dört kat daha fazla C vitamini içerir ve dolayısıyla radikal oluşumuyla mücadele etmek için bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Serbest radikaller, kanser ve kalp hastalıklarının temel nedenleridir ve bunlar üzerinde guava suyu iyi çalışır.
Diyetinize guava suyu veya guava ekleyin ve vücudunuzu sağlıklı ve kanserden uzak tutun.

SİNDİRİM SİSTEMİ İÇİN ELYAF

Vücuduna lif sağlamak için Guava suyunun şaşırtıcı faydaları vardır. Vücudunuzdaki şeker seviyelerini kontrol etmeye çalışırken lif en iyi kaynaktır. Aynı zamanda aşırı kilolu veya obez olan insanlar için de en iyi yararı oluşturur. Meyve veya meyve suyu az miktarda sindirim sistemi karbonhidrat ve sıfır miktarda kolesterol içerir. Metabolizmayı kontrol eder ve sindirim sisteminizi geliştirmeye yardımcı olur.
Guava suyu yoluyla fiber diyabeti kontrol etmeye de yardımcı olur. vücudunuzdaki insülin miktarını ve vücudunuzun şekeri kolayca tüketmesine yardımcı olan şeker seviyesini düşürür. Guava suyu faydaları da kabızlık düzenli şikayeti olan kişiler için çalışır ve yüksek kan basıncını kontrol .

TİROİT SORUNLARI İÇİN BAKIR

Guava da bakır besin maddeleri için iyi bir kaynak olarak kabul edilir . Bakır tiroidle ilgili metabolizmanın düzenlenmesine yardımcı olur. Hormon üretimini ve tiroid bezindeki emilimini kontrol eder. Tiroid bezi, organların ve hormonların işlevlerini düzenlemeye çalışır. Dolayısıyla, vücudunuzun sağlığınızı çeşitli şekillerde dengelemesine yardımcı olur.

ZENGİN POTASYUM KAYNAĞI

Guava içinde Potasyum kilo kaybı için faydalıdır ve yardımcı aşırı yağ yakmak ve kütle kas yapma. Guava suyu ayrıca vücudun kan dolaşımını ve kan basıncını kontrol etmede yardımcı olur. Potasyum aynı zamanda yaşlanma sorunlarını kontrol etmek için bir antioksidan olarak da yardımcı olur .
Tüm bu Guava suyu yararlarının yanı sıra, sindirim sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlarla uğraşarak diyare ve dizanteri gibi rahatsızlıkların kontrol edilmesine yardımcı olur.

FOLAT VE MAGNEZYUM KAYNAĞI

Guava suyun da içerdiği folat ve magnezyum seviyesi açısından zengindir. Magnezyum, Sinir sistemi ile başa çıkmak için en iyi besindir. Sitresle dolu bir günü tamamladıktan sonra, bir bardak guava suyu mutlaka kaslarınızı, sinir sisteminizi ve stres seviyenizi rahat bir seviyeye getirecektir. En iyi ve doğal enerji arttırıcıdır.

İçindeki folat hakkında konuşurken, doğurganlığı arttırmada yardımcı olur. Folat, vücudun doğurganlık seviyesinde çalışan bir mineraldir. Guava suyu alımı doğrudan insan vücudundaki doğurganlık seviyesini etkiler ve sayımlarını arttırmasına yardımcı olur.
Yukarıdaki tüm guava beslenme olaylarından başka , guava suyu da proteinler, su, kül, farklı yağ seviyeleri, omega 3, çeşitli vitaminler ve mineraller gibi temel maddeler açısından zengindir. Çiğ veya kırmızı olgunsa kullanın, eşit miktarda madde taşır. Vücuduna çeşitli şekillerde yardımcı olur.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Esra HARAMOĞLU

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Esra Haramoğlu'nun sağlık alanında 'yok' denecek kadar az tezleri var. Birçok konuda idealist tavır takınan Haramoğlu'nun gazeteci olma hayali emin adımlarla ilerliyor. Tenis oynamaktan hoşlanıyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.