Guava Suyunun Şaşırtıcı Faydaları Nelerdir?

Guava, çeşitli sağlık ve cilt yararları ile, Guava suyunun şaşırtıcı faydaları sayesinde kışın meyvelerin kralıdır. Taşıdığı çeşitli Vitaminler sizi normal diyetinize almanızı kesinlikle teşvik edecektir. İşlenmiş bir öğe olarak değil, çiğ olması önerilir.

Guava suyu iyide ne için ? Guava suyu doğal şeker, Mineraller ve Vitaminlerden oluşur ve bu da çeşitli şekillerde faydalı olmaktadır. Guava meyve suyu yararlarının gizlediği hazinelere bir göz atalım .

Guava Suyu veya Ham Guava’dan Elde Edilen Besinler
Zengin C Vitamini Kaynağı

Guava suyu yüksek miktarda C vitamini içerir. Guava suyu kanser hücrelerinin büyümesini engelleme özelliğine sahiptir. Evet doğru. Prostat kanseri, ağız kanseri ve göğüs kanseri için çeşitli çalışmalarla kanıtlanmıştır. Doktorlar tarafından önerilen çeşitli kimyasal ilaçlardan çok daha etkilidirler. Guava suyu içindeki likopen, güçlü antioksidanları ile prostat kanseri ve göğüs kanserine karşı savaşmaya yardımcı olur.

Guava suyu, portakaldan dört kat daha fazla C vitamini içerir ve dolayısıyla radikal oluşumuyla mücadele etmek için bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Serbest radikaller, kanser ve kalp hastalıklarının temel nedenleridir ve bunlar üzerinde guava suyu iyi çalışır.
Diyetinize guava suyu veya guava ekleyin ve vücudunuzu sağlıklı ve kanserden uzak tutun.

Güçlü Sindirim Sistemi İçin Elyaf

Vücuduna lif sağlamak için Guava suyunun şaşırtıcı faydaları vardır. Vücudunuzdaki şeker seviyelerini kontrol etmeye çalışırken lif en iyi kaynaktır. Aynı zamanda aşırı kilolu veya obez olan insanlar için de en iyi yararı oluşturur. Meyve veya meyve suyu az miktarda sindirim sistemi karbonhidrat ve sıfır miktarda kolestrol içerir. Metabolizmayı kontrol eder ve sindirim sisteminizi geliştirmeye yardımcı olur.

Guava suyu yoluyla fiber diyabeti kontrol etmeye de yardımcı olur. vücudunuzdaki insülin miktarını ve vücudunuzun şekeri kolayca tüketmesine yardımcı olan şeker seviyesini düşürür. Guava suyu faydaları da kabızlık düzenli şikayeti olan kişiler için çalışır ve yüksek kan basıncını kontrol .

Tiroid Sorunları İçin Bakır

Guava da bakır besin maddeleri için iyi bir kaynak olarak kabul edilir . Bakır tiroidle ilgili metabolizmanın düzenlenmesine yardımcı olur. Hormon üretimini ve tiroid bezindeki emilimini kontrol eder. Tiroid bezi, organların ve hormonların işlevlerini düzenlemeye çalışır. Dolayısıyla, vücudunuzun sağlığınızı çeşitli şekillerde dengelemesine yardımcı olur.

Zengin Potasyum Kaynağı

Guava içinde Potasyum kilo kaybı için faydalıdır ve yardımcı aşırı yağ yakmak ve kütle kas yapma. Guava suyu ayrıca vücudun kan dolaşımını ve kan basıncını kontrol etmede yardımcı olur. Potasyum aynı zamanda yaşlanma sorunlarını kontrol etmek için bir antioksidan olarak da yardımcı olur .
Tüm bu Guava suyu yararlarının yanı sıra, sindirim sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlarla uğraşarak diyare ve dizanteri gibi rahatsızlıkların kontrol edilmesine yardımcı olur.

Guava ve A Vitamini

Guava suyunun şaşırtıcı faydası sağlıklı bir görüş için çok faydalı olan A vitamini içerir . Kataraktların ve makula dejenerasyonunun görüntüsünü azaltır ve bu sayede net bir görüş sağlar. Onu iyileştirerek bozulmuş görme için en iyi sonucu verir.
Guava, yüz maskesi olarak kullanıldığında, erken yaşlanmaya, ince çizgilere, kırışıklıklara ve cilt bozukluklarına karşı savaşmak için muhteşem sonuçlar verir.

Folat ve Magnezyum

Guava suyun da içerdiği folat ve magnezyum seviyesi açısından zengindir. Magnezyum, Sinir sistemi ile başa çıkmak için en iyi besindir. Sitresle dolu bir günü tamamladıktan sonra, bir bardak guava suyu mutlaka kaslarınızı, sinir sisteminizi ve stres seviyenizi rahat bir seviyeye getirecektir. En iyi ve doğal enerji güçlendiricidir.

İçindeki folat hakkında konuşurken, doğurganlığı arttırmada yardımcı olur. Folat, vücudun doğurganlık seviyesinde çalışan bir mineraldir. Guava suyu alımı doğrudan insan vücudundaki doğurganlık seviyesini etkiler ve sayımlarını arttırmasına yardımcı olur.

Yukarıdaki tüm guava beslenme olaylarından başka , guava suyu da proteinler, su, kül, farklı yağ seviyeleri, omega 3, çeşitli vitaminler ve mineraller gibi temel maddeler açısından zengindir. Çiğ veya kırmızı olgunsa kullanın, eşit miktarda madde taşır. Vücuduna çeşitli şekillerde yardımcı olur.

Guava Suyunun Şaşırtıcı Faydaları Nelerdir
 • Guava, vücudun bağışıklık sistemini iyileştirmek için en iyisidir. Bağışıklık sisteminizin her türlü enfeksiyona ya da patojene karşı korunmasına yardımcı olur.
 • Vücudundaki kanser hücrelerinin büyümesini düşürür. Göğüs kanseri, ağız kanseri ve prostat kanseri için en iyi sonucu verir.
 • Vücudunuzdaki şeker seviyelerinin düzenlenmesine yardımcı olur ve dolayısıyla diyabet seviyesini kontrol eder.
 • Hipertansiyon hastalarında etkili bir şekilde çalışır. Tansiyon, advers kolesterol ve trigliseritler üzerinde çalışır.
 • Guava suyu insan vücudunun sindirim sistemi üzerinde direkt bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, kabızlık problemlerinde etkili bir şekilde yardımcı olur ve çiğnenmiş veya tamamen çürük olmasına rağmen yutulan alımı sindirmede yardımcı olur.
 • Havuç gibi, Guava suyu da sağlıklı bir görüş elde etmek için en iyisidir. Parçalanan görme için yararı vardır.
 • Guava folik asit ve Vitamin B9 zengin bir kaynaktır. Bu gıdalar gebe kadınlara şiddetle tavsiye edilir. Bebeğe sinirsel bozukluklardan koruyarak güçlü bir sinir sistemi geliştirmesine yardımcı olur.
 • Birkaç kişi için zor olan guava sert bir dokuya sahip olmasına rağmen, guava suyu da diş ile ilgili problemlerin iyi bir dövüşçüsüdür. Şişmiş dişetleri, oral ülseri iyileştirir, mikropları ve diğer enfeksiyonları, diş ağrısını vb. yok eder.
 • Guava suyu faydaları da stres düzeyi ile bedende kaybettiğiniz tazeliği yeniden kazanmak için yardımcı olur. Uzun bir sıkı çalışma gününden sonra enerji seviyesini artırır.
 • Guava ayrıca beyin gelişimi için iyi kaynak olan niasin ve piridoksin içerir. Beynin bilişsel işlevlerini canlandırmada yardımcı olur ve sinirlerin rahatlamasına yardımcı olur. Bu beynin ve vücudun geri kalan kısmında doğru kan dolaşımına yol açar.
 • Guava vücudunuzdaki ekstra kalorilerden kurtulmaya yardımcı olur . Vücut metabolizmasını arttırır ve iştahı kontrol eder. Kilo kaybı için guava çiğ bir meyve olarak kullanın.
 • Guava soğuk algınlığı ve öksürük için yararlı olan demir içerir. Solunum sistemi, mukus, akciğerler ve boğazda viral enfeksiyonlardan kurtulmak için meyve, meyve suyu veya guava yaprakları kullanın.
 • Deri için Guava Suyunun Şaşırtıcı Faydaları
 • Pembe guava, UV ışınlarına karşı koruyucu bir kalkan olan havadaki likopeni ve hava kirliliğinden korur.
 • Guava’daki zengin Vitaminler, kırışıklıklara ve ince çizgilere karşı çok çarpıcı biçimde savaşır. Yüzdeki hasar görmüş DNA hücrelerini onarmak, iyileştirmek ve geliştirmek için en iyisidir.
 • Guava, diğer organik maddelerle karıştırıldığında cildi toparlamaya ve ona güzel bir dokunuş kazandırmaya yardımcı olur.
 • Guava suyu aynı zamanda akne , karanlık lekeler ve göz altı koyu renkli daireler bulunan cilt için bir çare . Guava suyu, cildinizi nazikçe doğal görünümlü bir yüz için sulanmaya yardımcı olur.
 • Guava suyu örümcek damarları, tahriş, kızarıklık, lekeler, siyah nokta, rozasea ve organik bir şekilde daha birçok cilt problemleri için en iyi tedavidir.
 • Guava suyunun şaşırtıcı faydaları meyvenin çeşitli problemleri iyileştirmek için üretken bir şekilde yardımcı olduğudur. Guava – çeşitli özelliklere sahip küçük bir meyve! Doğal bir terapi için sert kimyasallardan kaçınarak bu meyve den en iyi şekilde neden yararlanmıyorsunuz?

  Yorum Yap