ANA SAYFA / Sağlık ve Beslenme

Sağlık ve Beslenme

İyi beslenmeyi, daha fazla hareket etmeyi ve daha uzun yaşamayı öğrenin. Ve aynı zamanda yol boyunca eğlenin! Aileniz ve arkadaşlarınız için hayatı değiştirmeye nasıl başlayabileceğinizi öğrenin.

Kalp dostu temel besinler açıklandı

Kalp-dostu-temel-besinler-aciklandi

Kalp sağlığında en önemli şey harekettir. Ne yazık ki hareketsiz bir yaşam kalp sağlığını olumlu yönde etkilemiyor. Hiç vaktiniz olmasa bile en azından haftada bir iki kez yaklaşık 1 saat kadar yürümeye özen göstermelisiniz. Kalbi korumanın bunun gibi bir çok yolu daha vardır. Sizlere yapılabilecek birkaç altın kuraldan bahsedeceğim.

Haberi Oku »

Uzmanlar sağlıklı beslenme için uyardı

Uzmanlar Sağlıklı beslenme için uyardı

Vücudun büyümesi ve gelişmesi, aynı zamanda da hastalıklara karşı dirençli hale gelmesi için düzenli ve sağlıklı beslenme en önemli etkendir. Vücudun alması gereken ana besinleri yeterli miktarlarda almasının, hastalıklara karşı korunma konusunda ne kadar etkili olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Haberi Oku »

Tüketildiğinde tok tutan besinler

Tüketildiğinde Tok Tutan 10 Besin

Fazla kilolara sahip olunması dış görünüşü kötü gösterdiği gibi sağlık açısından da vücudu olumsuz etkilemektedir. Kanserden kalp sorunlarına kadar pek çok hastalığa davetiye çıkaran fazla kilolardan kurtulmak bireylerin kafasında düşündükleri kadar zor değildir.

Haberi Oku »