Trend Saç Kesimleri ve Tütü Etek Modelleri

Trend saç kesimleri moda dünyasının gündem konuları arasında yer alıyor 2016 yılında kısa saçlar bir süre trend olduysa da sonrasında uzun saça geçişte çok da geç kalınmadı. Dişiliğin parlatıldığı uzun saç modellerinde 2017 yılında daha çok yandan örgülerle sabitlenen son derece hacimli gösterilen uzun bırakılan saçlar. Uzun saçların hareketli kullanılmasını sağlayan bu modellerde havalı, dinç ve dinamik bir görüntü sağlamış olunuyor.

Yaşa göre tercihler nasıl beliriyor;

Orta yaş grubunun kısa saça dönük tercihleri devam etmekte ise de gençlerin yöneldiği uzun saçlı trendin devam edeceği 2017 yılını geçirerek 2018 yılında da trend olacağı işaretlerini vermektedir. Saçlarda cesareti sergilemek kakül kesmekten geçiyor. Bu dün de böyleydi bugün de böyle. Kakül yüz şeklinize uygun olarak yüksek ve düşük olmak üzere kesilebilir ve göz yapısını, dişiliği ön plana getirir. Burada sergileyeceğiniz trend algısı cesaretinizi artıracaktır.

Gençlerin bu konudaki cesur davranışları trendi yaşayacaklarının göstergesi olmakla beraber orta yaş ve üstü için bir daha bir daha düşünecekleri ortada.

Eğlence dünyasında medyada görüntü veren saç tasarımlarında oldukça iddialı saç kesimleri görülmektedir. 2017 yılının yarısı kazınmış saç modellerinin yanı sıra diğer yarısı oldukça uzun bırakılmış saç kesimleri de dikkatle gözlenmiştir. Ancak gençler arasında bunun yaygınlık kazanamadığı da gözlenmiştir. Bu saç trendleri medyatik görüntü veren sınırlı sayıdaki kişilerle özgünlük kazanmış takibi ise bu boyutta kalmıştır.

Belirleyici diğer etkenler;

Gençler arasında bir döneme damga vuran bonus saçlar kıvır kıvır saçlar günümüzde trend olmaktan uzak moda dünyasına bir türlü geri gelememiştir. Uzunca bir süre daha gelemeyeceği görünüyor. Dünyada görülen siyasal ve ekonomik hareketlilik dünya ülkelerini farklı trend arayışından uzak tutmakta bir hayli etkili olmuştur. Savaşların yaşandığı ölümlerin olduğu daha çok hayatta kalma mücadelesi içinde olan dünya insanları trend saç modeli aramak yerine çağın ortaya koyduğu yeni trend içinde doğallığı ortaya koyacak arayışlara yönelmiştir. Hiç kimsenin aklına gelmezdi beyaz saçın bir gün moda olacağı. Ancak 2017 yılında bunun en çok trend gören saç rengi olduğu yaşanarak görülmüştür. Bunu Türkiye değil dünya ölçeğinde örnekleri vardır sinema dünyası oldukça etkin rol oynamaktadır.

En minicik görüntü tütü etekler;

Tütü etek modelleri günümüzde bebeklerin giyim dünyasını güzelleştirdiği gibi gençlerin birçoğunda artık görülmektedir. Kullanılan tülün kesimi ve dikimi ile iki şekilde model oluşturulur. Klasik tütü ve petti tütü. Yapımı ve dikimi oldukça kolay bu modelleri kendimiz de dikebiliriz.

Klasik tütü sadece tülden oluşur petti tütü ise uçlarına dantel geçirilerek yapılır. Klasik tütünün uçları sivri sivri kesilerek parçalı bir görüntü oluşturulur kabarıktır. Klasik tütü de renk renk tüller karıştırılarak yapılabildiği gibi tek renk tül kullanılarak ta yapılabilir. Petti tütü yapımında tülün ucuna dantel geçirilerek şekil verilir.

Klasik tütü evde herkesin yapabileceği bir modeldir sandalyeye geçirilen bir lastiğe aynı boyda kesilen parça tüllerin bağlanması ile bu tütünün yapım işini kendiniz bitirebilirsiniz.
Petti tütü tülü altı parçaya ayırmak suretiyle katlanıp ortasına lastik geçirilerek lastikten dikişi sabitleyerek yapılır. Kat yerinde kesilerek şekillendirilir ucuna dantel geçirilerek şekillendirilir.

Daha çok bir yaşından itibaren kız çocuklarının kıyafetlerini bütünlesen tütüler uygun renkte seçilen tişört ile tamamlanmış ise güzel bir görüntü verecektir.

Yorum Yap