5 Aralık Çarşamba 2018

Trend saç kesimleri ve tütü etekler

Trend saç kesimleri moda dünyasının gündem konuları arasında yer alıyor 2016 yılında kısa saçlar bir süre trend olduysa da sonrasında uzun saça geçişte çok da geç kalınmadı.


Trend Saç Kesimleri

Dişiliğin parlatıldığı uzun saç modellerinde 2017 yılında daha çok yandan örgülerle sabitlenen son derece hacimli gösterilen uzun bırakılan saçlar. Uzun saçların hareketli kullanılmasını sağlayan bu modellerde havalı, dinç ve dinamik bir görüntü sağlamış olunuyor.

YAŞA GÖRE TERCİHLER

Orta yaş grubunun kısa saça dönük tercihleri devam etmekte ise de gençlerin yöneldiği uzun saçlı trendin devam edeceği 2017 yılını geçirerek 2018 yılında da trend olacağı işaretlerini vermektedir. Saçlarda cesareti sergilemek kakül kesmekten geçiyor. Bu dün de böyleydi bugün de böyle. Kakül yüz şeklinize uygun olarak yüksek ve düşük olmak üzere kesilebilir ve göz yapısını, dişiliği ön plana getirir. Burada sergileyeceğiniz trend algısı cesaretinizi artıracaktır.
Gençlerin bu konudaki cesur davranışları trendi yaşayacaklarının göstergesi olmakla beraber orta yaş ve üstü için bir daha bir daha düşünecekleri ortada.

SAÇ MODELLERİ

Eğlence dünyasında medyada görüntü veren saç tasarımlarında oldukça iddialı saç kesimleri görülmektedir. 2017 yılının yarısı kazınmış saç modellerinin yanı sıra diğer yarısı oldukça uzun bırakılmış saç kesimleri de dikkatle gözlenmiştir. Ancak gençler arasında bunun yaygınlık kazanamadığı da gözlenmiştir. Bu saç trendleri medyatik görüntü veren sınırlı sayıdaki kişilerle özgünlük kazanmış takibi ise bu boyutta kalmıştır.

BELİRLEYİCİ ETKENLER

Gençler arasında bir döneme damga vuran bonus saçlar kıvır kıvır saçlar günümüzde trend olmaktan uzak moda dünyasına bir türlü geri gelememiştir. Uzunca bir süre daha gelemeyeceği görünüyor. Dünyada görülen siyasal ve ekonomik hareketlilik dünya ülkelerini farklı trend arayışından uzak tutmakta bir hayli etkili olmuştur. Savaşların yaşandığı ölümlerin olduğu daha çok hayatta kalma mücadelesi içinde olan dünya insanları trend saç modeli aramak yerine çağın ortaya koyduğu yeni trend içinde doğallığı ortaya koyacak arayışlara yönelmiştir. Hiç kimsenin aklına gelmezdi beyaz saçın bir gün moda olacağı. Ancak 2017 yılında bunun en çok trend gören saç rengi olduğu yaşanarak görülmüştür. Bunu Türkiye değil dünya ölçeğinde örnekleri vardır sinema dünyası oldukça etkin rol oynamaktadır.

EN MİNİ ETEK TÜTÜ

Tütü etek modelleri günümüzde bebeklerin giyim dünyasını güzelleştirdiği gibi gençlerin birçoğunda artık görülmektedir. Kullanılan tülün kesimi ve dikimi ile iki şekilde model oluşturulur. Klasik tütü ve petti tütü. Yapımı ve dikimi oldukça kolay bu modelleri kendimiz de dikebiliriz.

KLASİK TÜTÜ MODELLERİ

Klasik tütü sadece tülden oluşur petti tütü ise uçlarına dantel geçirilerek yapılır. Klasik tütünün uçları sivri sivri kesilerek parçalı bir görüntü oluşturulur kabarıktır. Klasik tütü de renk renk tüller karıştırılarak yapılabildiği gibi tek renk tül kullanılarak ta yapılabilir. Petti tütü yapımında tülün ucuna dantel geçirilerek şekil verilir.
Klasik tütü evde herkesin yapabileceği bir modeldir sandalyeye geçirilen bir lastiğe aynı boyda kesilen parça tüllerin bağlanması ile bu tütünün yapım işini kendiniz bitirebilirsiniz.
Petti tütü tülü altı parçaya ayırmak suretiyle katlanıp ortasına lastik geçirilerek lastikten dikişi sabitleyerek yapılır. Kat yerinde kesilerek şekillendirilir ucuna dantel geçirilerek şekillendirilir.

YAZAR: Mustafa Yenice

Sağlık uzmanı olan Mustada Yenice, bu web sitesini açmıştır fakat daha sonra bu ağırlığı taşımayarak Özkan Kandemir ile ortak olmuştur. Sağlık alanında lider haber sitesi olmak için disiplinli ve hırslı bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Saç bakımı nasıl olmalıdır

Saçlar sürekli yıpranan bir yapıya sahiptir. Saç bakımı nasıl olmalı Güneşin, tozun ve denizin tuzlu suyunun saçları kırarak kötü görünmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda boya ve kuaförde yapılan diğer işlemler de saçların yorulmasına neden olmaktadır bu kadar çok etkene karşı saç bakımı nasıl olmalı bu makalemizde bir kaç önerimiz olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.