Hızlı saç büyümesi için Aloe vera kullanımı

Hızlı saç büyümesi için Aloe vera kullanımı
Tarafından yazılmıştır Hüseyin ERDOĞAN

Aloe vera saçlarınızın alabileceği en iyi şeydir. Aloe vera jeli, kafa derisinin sağlığının iyileştirilmesine ve saç büyümesini artırmaya yardımcı olan geniş bir amino asit ve proteolitik enzim deposudur.

Saç büyütme işlemini daha kolay hale getirmek için aloe vera kullanabileceğiniz 15 değişik yolun bir listesini bir araya getirdim. Ama önce, aloe vera’nın saçlarına nasıl fayda sağladığına bir göz atalım.

SAÇLAR İÇİN FAYDALARI

Aloe vera saçınıza uygulayabileceğiniz en büyülü ve faydalı maddelerden biridir. aloe vera, kafa derinizdeki hasar gören hücrelerin iyileşmesine ve onarılmasına yardımcı olan proteolitik enzimler içerir. Bu, follikülün sağlığını iyileştirir ve dolaylı olarak sağlıklı ve hızlı saç büyümesini artırır.
Proteolitik enzim, kafa derisini iyileştirmeye yardımcı olur, aynı zamanda uyku halindeki kıl köklerini uyarmaya yardımcı olur ve saçın yeniden büyümesini sağlar.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ENGELLER

Aynı zamanda saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur ve saç dökülmesini kontrol eder, saçınızın kalın kalmasını ve hacimli olmasını sağlar. Saç dökülmesine engel olan anti-inflamatuar özellikleri vardır.
Antifungal ve antiviral özellikleri, kepek ve pullanmayı iyileştirmeye yardımcı olur. Aloe Vera’nın protein içeriği, vitaminleri ve mineralleri yüksek oranda folikül ve saçlarınızı besler. Aloe veranın nem içeriği, saçlarınızın durumunu iyileştirir, besin maddelerini ve hidrasyonunu engeller.

ALOE VERA SAÇLARDA NASIL KULLANILIR

Bu ilaçların birçoğu taze aloe vera jel içermektedir. Bir aloe vera yaprağını dilimleyerek ve bir kaşık kullanarak jelini çıkarabilirsin.

SOĞAN VE ALOE VERA

1 fincan Soğan suyu, 1 yemek kaşığı Aloe vera jel
Yaklaşık 3-4 soğan alın ve bunları bir blenderde yardımı ile püre kıvamına getirin. Soğan suyuna, aloe vera jelini ilave edin ve iyice karıştırın. Bu karışımı kafa derisine masaj yapın ve saçlarınız sıvı ile doyana kadar saçınızdan geçirin. Yaklaşık bir saat bırakın ve sonra saçlarınızı durulamaya devam edin. Hafif bir şampuanla saçlarınızı yıkayın ve kremi ile bitirin. Bu karışımı haftada bir gün uygulayabilirsiniz.

SAÇINIZA NE KATAR

Bu, daha yoğun saç büyüme tedavilerinden biridir. Saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur ve saçların yeniden gelişmesini sağlar. Soğan suyu, kafa derinizi ve onun üzerindeki bekletilmiş follikülleri uyaran mükemmel bir saç büyüme bileşenidir. Bu maskenin düzenli kullanımı size inanılmaz uzunluk ve kalınlık kazandıracaktır.
Saç büyümesi için sabırlı olmak çok önemlidir. Bununla birlikte, bu aloe vera saç büyütme tedavileri, uygulamanız durumunda saç büyümesini hızlandırma konusunda uzun bir yol kat etmiş olursunuz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yazar hakkında

Hüseyin ERDOĞAN

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu olan Hüseyin Erdoğan, saçlar ve aynı zamanda sağlıklı yaşam konusuna ilgi göstermektedir. Siz değerli okuyucularımız için güncel olarak yaşama dair sağlıksal makaleler hazırlamaktadır.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.