Evde Yapabileceğiniz Besleyici Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskeleri

Evde Yapabileceğiniz Besleyici Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskeleri

Saçımız kırk dakikalık bir saç bakımı rutini olmadan veya iki haftada bir salona gitmeden evde kolayca yapılabilen hindistan cevizi saç maskesiyle daha parlak ve güçlü olacaktır . Hava ne olursa olsun, kırışık ve kırılgan olmaz; mevsim ne olursa olsun, esnek ve nemli kalır .

Ne yazık ki, zahmetsiz saçlar şimdilik saf bir hayal. Hindistan cevizi yağı, saç bakımının kutsal kâsesidir: laurik asit içerir, bir tür yağ asidi olup, saç büyümesini desteklemesine ve kuru alanları nemlendirmesini sağlar. Aynı zamanda boya işlemlerinde kaybedilen proteinleri ve ağartmayı da düzelttiği bilinmektedir.

Saç maskelerinde hindistan cevizi yağı, sağlıklı saçlar için salon kalitesinde ürünlerin maliyeti olmadan kilit bir bileşendir . Otuz dakikalık bir saç maskesi nemi geri getirebilir; bir gece bekletilen hindistan cevizi saç maskesi haftalarca saçınızı koruyabilir. Ve hindistan cevizi yağı saç maskeleri söz konusu olduğunda, fazla bir fiyat etiketi yoktur. Kendin yap için saç maskesinin malzemeleri çoğu markette bulunabilir.

KURU SAÇLARI NEMLENDİRMEK
Hindistan cevizi yağı saç maskesi kuru, kırılgan saçı nemli tutar. Bu basit tarifi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler:

2 yemek kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
1 yemek kaşığı Bal
1 yumurta
İlk önce hindistan cevizi yağını ocakta veya mikrodalgada eritin. Yumurtayı ayrı bir kapta çırpın; sonra yumurtayı ısıtılmış hindistan cevizi yağı ile birleştirin. Bal ekleyin ve tekrar çırpın.

Şimdi uygulama geliyor. Temiz, nemli saçları bölümlere ayırdıktan sonra, saç maskesini kökten uca hafifçe masaj yapın. Her bölümün eşit şekilde kaplandığından emin olun. Ardından, saçınızı otuz dakika boyunca duş başlığı, tişört veya havluya sarın.

Saç maskesini suyla ve en sevdiğiniz şampuanla yıkayarak bitirin. Maskeyi tamamen yıkamak için iki veya üç durulama yapmanız gerekebilir.

SAÇ KIRILMASINI ÖNLEMEK İÇİN
Hindistan cevizi yağı saç maskeleri nem çeşmesidir. Elma sirkesi ekleyin ve daha güçlü saçlara sahip olmak için maskeyi saçınıza uygulayın .

2 yemek kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
1 yemek kaşığı Elma sirkesi
Hindistan cevizi yağını eriyene kadar ısıtın. Daha sonra iyice karıştırarak, bir kasede elma sirkesi ile birleştirin. Maskeyi kuru veya nemli saça uygulayın, her bölümü kökten uca eşit şekilde kaplayın. 15-20 dakika beklettikten sonra durulayın. Rutin şampuan ve saç kreminizi takip edin.

AŞIRI HASARLI SAÇLARI ONARMAK İÇİN
Aşırı hasarlı ve susamış saçlar için biraz farklı bir tarif gerekir. Hindistan cevizi yağı saç maskesi için birkaç malzemeyi karıştırmak yerine, yalnızca iki yemek kaşığı hindistan cevizi yağı kullanın.

Hindistan cevizi yağını ısıttıktan sonra, olduğu gibi nemli veya kuru saça uygulayın. Ardından, bir havluya veya duş başlığına sarın ve gece boyunca bekletin. (En az yedi saat bekletmenizi tavsiye ederiz.) Sabahları, tercih ettiğiniz şampuanla maskeyi yıkayın ve kurulayın.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.