Boyalı Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Olmalı
Tarafından yazılmıştır Hüseyin ERDOĞAN

Saçlarının doğal renginden hoşlanmayan ya da yeni renkler denemek isteyen kadınlar, saç boyalarından yardım alıyorlar. peki boyalı saç bakımı nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli uzmanların bu konu hakkındaki açıklamalarına bir göz gezdirelim.

Birbirinden farklı renklerde boyanan saçları ile ortaya oldukça güzel bir görünüm çıkmasını sağlarken yaptıkları dikkatsizlikler sonrasında saçlarına ne kadar zarar verdiklerinin farkında olamayabiliyorlar. Halbuki boyalı saç bakımı doğru şekilde yapıldığı zaman saçlar hem güzel renklerini koruyacak hem de sağlıklı görünümlerine kolaylıkla erişecektir.

SAÇLARIN YIPRANMASI

Saçların boyadan ötürü yıpranması,kadınların en büyük kabuslarından bir tanesi. Ancak özellikle de son dönemlerde bu konuda oldukça farklı ürünler üretilmeye başlamış durumda. Böyle olunca artık kadınlar istedikleri, saçlarına uygun ürünleri kolaylıkla seçerek bunları kullanabiliyorlar.

BOYALI SAÇ BAKIMI

Genel olarak boyalı saç bakımında ilk detay, saç için seçilecek olan şampuanların seçilmesi.Normal şampuanlar boyalı saçlara ihtiyaç olan şeyleri veremeyecektir.

Bu tarz saçlara özel olarak hazırlanan boyalı şampuanların yanı sıra saç kremleri de yine saçların yıkanması ile alakalı yapılacak olan işlemler arasında kendine yer bulmakta. Bununla beraber haftada en az iki kere olacak şekilde saç bakım maskeleri de yine boyalı saçlar için önemli ürünler arasında kendine yer bulmakta.

Ayrıca güneşli havalarda dışarıya çıkıldığı zaman saçların güneş ışınlarından en az şekilde etkilenmesi adına gerekli olan saç bakım ürünleri mutlaka kullanılmalıdır. Böylece saçlar boyanarak zarar gördüğü halde onların onarımı ve daha sonrasında güzel görünmesi kolaylıkla sağlanmış olur.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Hüseyin ERDOĞAN

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu olan Hüseyin Erdoğan, saçlar ve aynı zamanda sağlıklı yaşam konusuna ilgi göstermektedir. Siz değerli okuyucularımız için güncel olarak yaşama dair sağlıksal makaleler hazırlamaktadır.

1 Yorumlar

  • Saçlarım keratin yüklemesi yapınca çok güzel oluyor saçlarımdaki yıpranmalar o kırıklar falan hep geçiyor ve canlı sağlıklı görünüyor öyle 2-3 ayda etkisi de geçmiyor uzun bir süre yani ben saçlarıma sürekli olarak işlemler uygulayarak eziyet ettiğim için bunlar saçımı bozana kadar etkisi sürüyor sürekli olarak keratin şampuan ve saçta kalan kremi kullanıyorum ama arada keratin yüklemesi de yapıyorum. Tabi düzleştiren değil bakım ve onarım yapan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.