Abiye Kıyafetlerde Saç Modeli Seçiminin Önemi

Abiye kıyafetlerde saç modeli seçiminin önemi
Tarafından yazılmıştır Hüseyin ERDOĞAN

Kadınlar için abiye kıyafet seçimleri nasıl önemli ise saç ve makyajları da bir o kadar önemlidir. Elbisenizi gördüğünüz anda saç stilinize karar vermiş olabilirsiniz yine de tam emin olmadan karar vermeyin aklınızda hiç bir sorun kalmamalı.

Dekoltesi olmayan bir abiye elbise tercih edilmişse buna en güzel gidecek saç stili topuzdur. Doğallık sevenler için tepeden küçük sade bir dağınık topuzla elbisenizi tamamlayabilirsiniz.

Dekoltesi sırtında olan bir abiye seçimi tercih edilmişse buna en güzel saç önerisi ise enseden toplanan dağınık topuzdur. Bu tarz bir abiye taç ile zenginleştirilebilir. Küçük ve taşlı taçlar enseden toplanan topuzla güzel bir uyum sağlayacaktır.

Dekoltesi göğsünde olan bir abiye için de son zamanlarda çok moda olmuş bir saç stili kullanabilirsiniz. Saçları doğal görünümlü buklelerle bir adı da su dalgası olan saç stili uygulanabilir.

SAÇLAR ÖN PLANDA OLMALI

Bir diğer konu ise saçların ön kısımlarıdır. Saç dağınık da olsa toplu da olsa yüz ön plana çıkarılmalıdır. Özellikle yüzü ön plana çıkaran bazı saç stilleri vardır. Yüz şekli kemikli kadınlar saçlarını sıkı toplatarak yüzlerinin karakteristik hatlarını ortaya çıkarabilirler. Saç seyrekliği yaşayan kadınlar yine saçlarını sıkı toplatarak bu seyrekliği rahatça saklayabilirler.

Bebeksi ve pürüzsüz yüzleri olan kadınlar saçlarının önünü kabartarak ya da kabartılan saçın arasına dağınıklık eklenerek hem doğal hem de şık bir görünüş yakalanabilir. Bu stil dağınık saçta da kullanılabilir. Bu saç stili yine bir taç ile zenginleştirebilir.

PERÇEMLİ SAÇ TOPLAMA

Günlük yaşamında kusurlarını kapatmak için açık saç stilini kullanan kadınlar abiye saç stili için saçı perçemli toplayarak kusurlarını saklayabilirler. Enseden ve tepeden toplanan topuzun yanı sıra ortadan toplanan dağınık topuz modeli de çok kullanılan saç stilleri arasındadır.

Yukarıdaki modeller çok klasik gelebilir ya da bu saç modelleri arasında kararsız olanlara yarı toplu yarı açık saç stili önerilebilir. Yine saçların ön kısmını hafif kabarık ve dağınık bir görüntü verilerek saçın geri kalan arka kısmından bir kısmını küçük bir topuz yaparak bir kısmını da düz ya da bukleli açık saçla güzel bir stil yaratılabilir. Bu aralar moda olan yarısı tepeden toplanmış yarısı düz fön çekilmiş saçı açık bırakarak sade abiyelerde de kullanılabilir.

Saç stili seçimi sadece abiyenin modeli ile ilgili değildir. Abiyenin renkleri de saç stili seçimi için yardımcı bir etkendir.

KIRMIZI:

Kırmızının en önemli özelliği dikkat çekiciliğidir. Bunun için en tercih edilen modellerden biri yan taraftan toplanmış ve enseye tutturulmuş topuzdur.

PEMBE:

Kadınların çok tercih ettiği renklerden biridir. Pembe, çocuksuluğu yansıttığı için saç dağınık bırakılabilir ya da yarı toplu saç modellerinden biri tercih edilebilir.

SİYAH:

Siyah, kurumsallığı ve asaleti temsil eder. Siyah abiye tercih eden kadınlar tepeden düz bir topuz tercih edebilir ya da tepeden toplanan bir saç stilini tercih edebilirler.
Abiye elbiselerin en önemli yanları işlemeleridir. Doğal bir saç seçimini ya da gösterişli bir saç seçimini abiye elbisenin detaylarına göre seçilmelidir.

SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ

Sosyal medya da herkesin zevkine göre saç modelleri mevcuttur. Sosyal medyadan seçilen bir saç modelini kuaföre göstererek yüze yakışıp yakışmadığını kuaför ile karar verilmelidir. Önemli bir gece ise iş şansa bırakılmamalıdır. Kuaför ile konuşulup abiye ile makyaj ve saç provası yapılmalıdır. Karar verme de bu prova daha yardımcı olacaktır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yazar hakkında

Hüseyin ERDOĞAN

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu olan Hüseyin Erdoğan, saçlar ve aynı zamanda sağlıklı yaşam konusuna ilgi göstermektedir. Siz değerli okuyucularımız için güncel olarak yaşama dair sağlıksal makaleler hazırlamaktadır.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.