Thai Masajı Nedir Faydaları Nelerdir

Thai Masajı Nedir

Thai masajı, modern spa merkezleri için yenidir, ancak aslında 2,500 yıl önce Tayland’daki Budist rahipler tarafından geliştirilen eski bir masaj şeklidir. Esnekliği artırmak, kas ve eklem gerilimini azaltmak ve vücudun enerji sistemlerini dengelemek için vücudun enerji hatları boyunca pasif germe ve hafif baskı kullanır.

Thai masajı tamamen giyinik olduğundan, çıplaklıktan veya örtünmekten rahatsızlık duyuyorsanız bunu masaj türü tam size göre. Ancak, ilk defa spa müdavimleri için Thai masajı en iyi seçenek değildir. Neden? Öncelikle, sadece başlamak için, üzerinize çömelmiş, bacaklarınıza bastırarak çalışan bir terapistle olacaksınız. Vücudunuzun ağırlığını pasif bir gerginlik elde etmek için vücudunuzu çeşitli pozisyonlara taşımak için kullanabilirler.

Terapistin yaptığı birçok şey olağan dışı ve beklenmedik bir durumdur ve bunu yaparken yeterince rahat hissetmeniz gerekir. İsveç masajı yaptırmak için kıyafetlerinizi çıkarmak sizin için sorun oluyorsa, refleksolojiyi deneyin terapist sadece ayaklarınız üzerinde çalışıyor, ancak yararları vücut boyunca hissedilir.

Thai Masajı Nasıl Uygulanır

Thai masajı tipik olarak, el veya parmaklar tarafından kas dokularına yönlendirilen ritmik presleme hareketleri ile çalışır. Thai masajı genellikle zemindeki futon minderi üzerinde yapılır ve müşteri yoga kıyafetleri gibi gevşek veya esnek giysiler giyer. Terapist aynı zamanda minderin üzerindedir ve vücudunuzu, herhangi bir işlem yapmadan çeşitli yerlere ve pozisyonlara taşır. Bu yüzden bazen “tembel erkeğin yogası” denir. Thai masajı hem rahatlatıcı hem de enerji verici olabilir, bu yüzden masajdan sonra aktif olmak istiyorsanız iyi bir seçimdir.

Terapist, yüz üstü, sırt üstü veya yan yatar halde olan müşterileri üzerinde çeşitli teknikler kullanır. Terapist ve müşteri arasında sürekli vücut teması vardır, ancak kaslara baskı uygulamak yerine, vücut sıkıştırılır, çekilir, gerilir ve sallanır.

Türkiye’de Thai Masajı

Türkiye’de Batılıların pratik yapmaya başladığı 1990’lı yıllardan beri Thai masajı uygulanmaktadır. Ama Thai masajı, iki nedenden dolayı her yerde bulamazsınız. İlk olarak, spa da Thai masajı sunabilmek için geniş bir odaya ihtiyaç vardır. Yaygın olan İsveç masajı için bir masa ayarlaması daha ekonomiktir.

Yaygın bulunmamasının ikinci nedeni ise özel eğitim gerektirmesidir. Pek çok Türk masaj terapisti, yoğun programlar için Asya’ya seyahat eden ciddi öğrenciler vardır, ancak diğerleri özel eğitim merkezlerine katılmak zorunda kalabilir.

Thai masajının kökleri manevi bir geleneğe sahiptir ve amacı bir kişiyi fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyileştirmektir. Şehvetli masajla karıştırılmamalıdır .

Tayland’da Thai Masajı Yaptırmak

Tayland’da, hemen hemen her yerde, çok düşük bir fiyatla thai masajı hizmeti bulunabilir. Bangkok’taki Wat Pho, hem 16. yüzyıldan kalma bir tapınak hem de Tayland’ın en eski geleneksel masaj okullarına ev sahipliği yapıyor. Tapınak gezdikten sonra, gezginler 30 dakika boyunca veya bir saat boyunca orada bir öğrenciye masaj yaptırabilirler.

Bangkok’taki Wat Pho Tapınağı da gerçekten Thai Masajı yapmayı öğrenmek için harika bir yer. Dersler İngilizce olarak verilmektedir. Derse girmek için lisanslı bir masaj terapisti olmanız gerekmez, ancak Türkiye’ye döndüğünüzde bunu yapmak için lisanslı olmanız gerekir.

Aklınıza takılan konularda cevap bulmak için aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.