Masajda Soyunmalı Mıyım? Çıplak ve Giyinik Masajlar

Masajda Soyunmalı Mıyım? Çıplak ve Giyinik Masajlar

Masaj hizmeti almak için yapılan pek çok planlama için anahtar soru, Hangi giysileri çıkarmalıyım veya soyunmalı mıyım İstenilen soyunma düzeyi spesifik tedaviye göre değişmekle birlikte, masaj yaptırmanın asıl amacı rahatlamaktır, bu nedenle her insan kendi rahatlığı seviyesine düşmelidir.

Masaj çeşidine göre çıplaklık gerektirir hangi masajlarda soyunmak gerekir inceleyelim.

Çıplak Yapılan Masajlar Hangileri?

Geleneksel İsveç masajı, derin doku masajı veya diğer tüm vücudu kapsayan masaj türleri, herhangi bir giysi olmadan yapılır, çünkü terapist çıplak cilt üzerinde ellerinin kayması için yağ kullanır. Külot veya iç çamaşırı giymek gayet iyi seçim olabilir.

Türkiye’de tereddütlü olanlar için, masaj terapistlerinin yasalar gereği drapaj tekniklerini kullanmaktadır. Bu, müşterinin masaj sırasında bir çarşaf veya havlu altında olduğu anlamına gelir. Terapist vücudun yalnızca bir örtünmemiş kısmını çalışır. Dönme zamanı geldiğinde, terapist örtüyü oldukça yüksek tutar, böylece müşterinin döndüğünü göremezler ve sonra tamamen aşağıya indirerek tüm vücudu tekrar örter.

Giyinik Yapılabilen Masajlar Hangileri?

Kraniosakral tedavi, terapistin kraniosakral sistemdeki dengesizlikleri gidermek için başınızı hafifçe çeşitli pozisyonlarda tutarak başlaması çok yumuşak ve rahatlatıcı bir tedavidir. Terapist, bir elinizi sakrumun altına kaydırır ve diğerini karnın üzerinde tutar, her pozisyonu yavaş yavaş omurgada ilerlerken tutar.

Terapistin öncelikle ayaklardaki refleks noktalarında çalıştığı refleksoloji, sadece ayakkabı ve çorapların çıkarılmasını gerektirir. Reiki, kıyafetler üzerinde yapılabilecek yumuşak bir enerji çalışmasıdır.

Thai Masajı her zaman rahat bir kıyafetle, yerdeki bir minder üzerinde yapılır, ancak bu gerçekten yeni başlayanlar için uygun bir masaj değildir. Terapist sizi çeşitli pozisyonlara yerleştirir ve çok fazla temas vardır, bu yüzden bunu denemeden önce farklı masaj türlerini denemeniz iyi olur.

Deneyimli bir masaj terapisti, başka teknikler ve yöntemler muhakkak vardır, bu nedenle her zaman terapiste kıyafet çıkarma gereksinimi olmayan masaj çeşitlerini sorabilirsiniz .

Yurt Dışında Masaj Yaptırmak

Drapaj gereksinimleri sadece Türkiye’de dikkat edilmektedir. Karayipler, Avrupa veya Uzak Doğu’ya seyahat ediyorsanız, farklı kurallar uygulanır. Çıplaklığa yönelik tutumlar daha rahat, bu yüzden Türkiye’de kullanılan tüm protokoller. geçerli olmayabilir. Soyunurken terapist odadan çıkmayabilir veya kapıyı çalmadan içeri girebilir. Bir çarşaf seti yerine örtünmek için oldukça küçük bir havlu olabilir.

Aklınıza takılan konularda cevap bulmak için aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.