Kronik Kas Gerginliği için Derin Doku Masajı Yaptırın

Kronik Kas Gerginliği için Derin Doku Masajı Yaptırın

Derin doku masajı, seyahat ile ağırlaştırılan kronik kas ağrısını gidermek için mükemmel olan bağ dokusu olarak da adlandırılan kas ve fasyanın daha derin doku yapılarına yöneliktir. Çok uzun bir süredir uçtuğunuz veya haftalardır araba sürmüş olsanız da, derin doku masajı yaptırmak , kronik kas ağrısını hafifletmenize yardımcı olabilir, böylece tatilinizin keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Derin doku masajı, İsveç masajıyla aynı hareket ve tekniklerin çoğunu kullanır, ancak baskı genellikle daha yoğun olacaktır. Terapist kronik kas gerginliğini veya “düğümleri” (“adezyonlar” olarak da bilinir) serbest bırakmaya çalıştığından, aynı zamanda daha odaklı bir masaj türüdür.

Kaslarınızdaki derin düğümlerden kurtulma ve rahatlama yapılan baskıya değebilir. Kan pıhtılaşmasına, düşük tansiyona ya da son zamanlarda derin dokudaki çalışmaların kan basıncını düşürdüğü bilinse de, tıbbi tedavi görmüşseniz doktorunuza danışın.

Derin Doku Masajının Faydaları Nelerdir?

İlk Masajında ​​Ne Beklemeli?

Derin doku masajı, kaslarınız ve bağ dokularınızdaki yapışmalara karşı yoğun bir baskı gerektirdiğinden, terapistiniz daha uzun süre belirli alanlara odaklanacaktır, ancak basınç sizin için çok fazlaysa konuşmaktan korkmayın. Eğer basınç rahatça alabileceğinizden fazla ise, bilinçsizce vücudunuzu acıya karşı koruyarak gerebilirsiniz, bu da terapistin sonuçlara ulaşmasını zorlaştırır.

Her zaman sadece rahatken alabildiğiniz kadar baskı almakla her zaman daha iyi olursunuz, bu nedenle terapistle güvenilir ve iletişimsel bir ilişki kurmak önemlidir. Terapistler, dirseklerine baskı uygulamak da dahil olmak üzere farklı teknikler kullanır, bu nedenle bazıları diğerlerinden daha rahatsız edici olabilir. Sevmediğiniz bir teknik olup olmadığını terapistinize bildirmelisiniz.

Derin Doku Masajından Sonra

Laktik asidi dokulardan akıtmak için derin bir masajdan sonra bol su içmek önemlidir. Bunu yapmazsan ertesi gün kas ağrısı olabilir.

Su içseniz bile derin doku masajının ardından ertesi gün biraz acı hissedebilirsiniz, ancak bu sadece dokulardan çok fazla atık ürünün atıldığı anlamına gelir. Özellikle seyahat ediyorsanız ve aktif kalıyorsanız, su içmeyi ihmal etmemelisin.

Deneyiminiz den zevk alıyorsanız ve kronik ağrıları tedavi etmeye çalışıyorsanız, başka bir randevu almalısınız. Derin doku masajını rutininize entegre etmek, bir seanstan çok daha etkilidir, çünkü özellikle her seferinde onun teknikleri hakkında daha fazla bilgi edindiğiniz için masör veya masöz vücudunuzla daha aşina olacaktır.

Seyahat ediyorsanız, masaj ve çok yorucu egzersiz arasında iyi bir gece uykusu almaya çalışmalısınız. Kaslarınızın gevşemesine ve yerleşik basıncı tamamen serbest bırakmaya izin vermek, tatiliniz boyunca ağrınızın uzak durmasına yardımcı olacaktır.

Kalıcı Sonuçlar Birden Çok Seans Gerektirir

Araştırmalar derin doku masajı yaptırmanın bir kişinin kan basıncını sadece bir yolculuktan sonra azaltabileceğini göstermiştir, ancak bir randevunun neler yapabileceği konusunda gerçekçi olmak önemlidir. Basitçe söylemek gerekirse,tek bir seansta tamamen kronik kas ağrılarınızdan kurtulamazsınız.

Vücuttaki gerginlik zamanla birikebilir ve kronik kas veya derin doku ağrısından ne kadar uzun süre acı çekiyorsanız, acıyı ve gerginliği azaltmak o kadar uzun sürer. Tek seansta daha fazla baskı uygulamak, vücudunuzdaki tüm düğümleri sihirli bir şekilde iyileştirmez. Uzun vadeli sonuçlar için egzersiz, duruşunuzu ve hareket şeklinizi, gevşeme tekniklerini ve düzenli derin doku masajı almak, düzenli bir rutini içeren entegre bir program gereklidir.

Derin doku kesinlikle değerli olsa da, kraniosakral terapi gibi nazik masaj stillerinin de vücutta derin salınım ve yeniden hizaya bileceğinin farkında olmalısınız. Hangi tür masaj terapisinin sizin için uygun olduğundan emin değilseniz, terapistinizden veya doktorunuzdan belirtilerinize dayalı öneriler isteyebilirsiniz.

Aklınıza takılan konularda cevap bulmak için aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.