En Popüler 10 Masaj Türü ve Faydaları

En Popüler 10 Masaj Türü ve Faydaları

Çok çeşitli masaj türleri vardır ve bazen aynı masaj farklı isimlerle de yapılabilir. Bu yaygın masaj türleri ve hangisinin sizin için en iyisi olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

İsveç Masajı

İsveç Masajı

İsveç masajı en yaygın masaj türüdür ve ilk masajınızsa veya bir masajın acı vermesinden korkuyorsanız başlamak için harika bir seçim . İsveç masajı sırasında, masaj terapistleri vücudunuzda yumuşak ve kaygan vuruşları kolaylaştırmak için masaj yağlarını kullanır. Genellikle çarşafların altında çıplaksınız dır, ancak yalnızca masaj yapılan kısım açık kaldığı için mütevazı bir saygı duyulur.

Gevşeme Masajı

Gevşeme Masajı

Gevşeme masajının sağlık açısından yararları varken , masaj terapisti muhtemelen daha yavaş olacak ve daha rahatsız edici olabilecek daha derin çalışmalardan kaçınacaktır. Acemi veya acıya duyarlıysanız veya günlük masaj hizmeti veren bir spa da bir gün önce çok derin bir masaj yaptırdıysanız gevşeme masajı size iyi gelebilir.

Derin Doku Masajı

Derin Doku Masajı

Derin doku masajı, İsveç masajı ile aynı hareket ve teknikleri kullanır, ancak terapist kas ve fasyanın daha derin doku yapılarını (bağ dokusu) çalışacaktır. Terapist, kronik kas gerginliğini veya adezyon adı verilen düğümleri serbest bırakmaya çalıştığından, daha odaklı bir masaj türüdür. Birçok insan derin doku masajının bir saatlik yoğun bir baskı ve ağrı olmasını bekler, ancak bu ters etki yaratır.

Terapötik Masaj

Terapötik Masaj

Bu, masajın terapötik amaçlara ve sağlık yararlarına sahip olduğunu söylemenin başka bir yoludur. Terapötik masaj ayrıca masajın biraz daha derin olacağını gösterebilir, sadece saf bir rahatlama masajı değil dir.

Tam Vücut Masajı

Tam Vücut Masajı

Çoğu masaj tam vücut masajıdır; terapist sırtınızı, bacaklarınızı, kollarınızı ve boynunuzu masaj yapar. Yarım saatlik bir masaj ise, terapistin size sorun yaşatan belirli bir alana konsantre olması daha yararlıdır. Veya bir terapist, yaralanma ya da kronik ağrı nedeniyle belirli bir alana konsantre olması için bir saat süre gerekebilir.

Aromaterapi Masajı

Aromaterapi Masajı

Aromaterapi masajı genellikle ruh halinizi etkilemek ve ağrıyı hafifletmek için masaj yağı lavanta, nane veya sardunya gibi esansiyel yağlarla harmanlanmış İsveç veya derin doku masajıdır . Aromaterapi masajı, terapist sizin özel ihtiyacınıza cevap vermek için harmanlanmış yüksek kaliteli, terapötik esansiyel yağları kullanır. Ticari bir spa merkezlerinde bu hizmeti bulmak zor olabilir. Aromaterapi masajında ​​özel olarak eğitilmiş bir pratisyen hekim ile muhtemelen daha iyi olursunuz.

Sıcak Taş Masajı

Sıcak Taş Masajı

Sıcak taş masajı, suda ısıtılmış yumuşak yuvarlak taşları kullanan çok popüler bir masajdır. Terapist taşları elinin bir uzantısı olarak kullanır ve bunları karnınıza, elinize veya sırtınıza da yerleştirebilir. İyi yapıldığında sıcak taş masajı harikadır çünkü ısı kaslarınızı ısıtmaya yardımcı olur ve çok rahatlatıcıdır. Ancak, sıcak taş masajı çok fazla beceri gerektirir, bu yüzden kalite büyük ölçüde değişebilir.

Spor Masajı

Sporcu Masajı

Vücudunu iyi durumda tutması ve stres veya sakatlıkları çabucak gidermesi gereken sporcular için spor masajı geliştirilmiştir. Spor masajı, bir sporcunun yarışmaya hazır olması, yarışırken bedenlerini desteklemesi veya bir olaydan sonra toparlanmasına yardımcı olması için kullanılabilir. Spor masajı kronik ağrı, yaralanma veya hareket açıklığı sorunları olan herkes için iyidir.

Çiftlere Özel Masaj

Çiftlere Özel Masaj

Çiftlere özel masaj, iki kişinin aynı odada, aynı anda iki farklı terapist tarafından masaj yapıldığı yerdir. Bir karı koca, kız arkadaşı ve erkek arkadaşı, eşcinsel partner, hatta bazen anneler ve kızları olabilir. Mekan, iki masa için yeterince büyük olan sade bir odadan ayrıntılı bir spa odasına kadar değişebilir. Çiftler masajı sırasında konuşabilir veya sessiz kalabilirsiniz, bu size kalmış.

Doğum Öncesi / Hamilelik Masajı

Doğum Öncesi / Hamilelik Masajı

Doğum öncesi masajı olarak da bilinen gebelik masajı, gevşemeyi teşvik eder, sinirleri yatıştırır ve hamile annelerde gergin sırt ve bacak kaslarını gevşetir. Hamilelik masajı özellikle göbeğinizdeki ekstra ağırlık sırtınızı zorladığında ikinci ve üçüncü dönemlerde faydalıdır. Doğum öncesi masaj yaptırmadan önce, terapistin özel olarak eğitilmiş olduğundan emin olun.

Aklınıza takılan konulara cevap bulmak için aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.