Daha Önce Hiç Denemediğiniz 11 Harika Masaj Türü

Daha Önce Hiç Denemediğiniz 11 Harika Masaj Türü
Tarafından yazılmıştır MasajTerapisti

Çoğu insan spa merkezi veya masaj salonlarına gittiğinde İsveç masajı veya derin doku masajı ister. Ama bazen, farklı arayışlar içine girmek ve yeni bir şeyler denemek iyidir. İşte size daha maceralı hissedeceğiniz denemek değer 11 masaj türü.

Thai Masajı

Thai Masajı Nedir

Thai masajı tamamen giyinik ve yoga minderi üzerinde gerçekleştirilir. Terapist esnekliği artırmak, kas ve eklem gerginliğini azaltmak için vücudun enerji hatları boyunca pasif germe ve baskı kullanır. Terapist, masaj sırasında kelimenin tam anlamıyla tüm vücudunu kullanır, bu nedenle temasta rahat olmanız gerekir.

Lomi-Lomi Masajı

Komi Lomi Masajı

Lomi-lomi, derin bir ruhsal bileşeni olan Hawaii masajının eski bir şeklidir. Lomi-lomi Hawaii’de ortaya çıkmıştır ve Hawaii spa merkezlerinde sıkça bulunur, ancak ülkemiz de, lomi-lomi (bazen yazılan lomilomi veya lomi lomi) masajı, çok nadir spa merkezlerinde uygulanmaktadır.

Watsu Masajı

Watsu Masajı

Watsu, vücudunuzla aynı sıcaklıkta olan özel bir su havuzunda gerçekleşen çok rahatlatıcı bir masaj türüdür. Siz ve masaj terapisti hem mayo giyersiniz, hem de su üstünde durmanıza yardımcı olmak için şamandıralar giyersiniz. Terapist sizi kucaklar ve ilk önce su yolu ile dolandırır, bedeninizi bir dizi pasif uzanma ve bükülmeler den geçirir. Ilık suda yapılan watsu masaj derinden rahatlatıcıdır.

Ashiatsu Masajı

Ashiatsu Masajı

Derin doku gibi mi? Terapist ayaklarını yıkadıktan sonra, masaya ayağa kalkar ve tavana monte edilmiş paralel çubukları tutarak vücut ağırlığını destekler. Vücudunun ağırlığını kullanarak basit işler yapabilir. Aynı zamanda daha rahattır çünkü basınç, parmaklarda veya dirseklerde olmayan, ayağın daha geniş bir alanına yayılır.

Lav Kabuğu Masajı

Lav Kabuğu Masajı

Lav kabuğu masajı, ısınmanın başka bir yoludur. Terapist, kabuğun içindeki minerallerin, alglerin ve tuzlu suyun kimyasal reaksiyonu nedeniyle bir saat kadar sıcak kalan çok parlak kabukları kullanır. Basınç hafiftir ve terapist kabukları taş kadar sık ​​değiştirmek zorunda değildir, bu yüzden süper rahatlatıcı bir deneyim.

Shiatsu Masajı

Shiatsu Masajı

Shiatsu, genellikle yerdeki yoga minderinin üzerinde uygulanan bir diğer Asya masaj tarzıdır. Japonya’da geliştirilmiştir ve vücuttaki sağlıklı enerji akışını eski haline getirmek için parmak basıncını (bazen biraz yoğun!) Kullanır.

Psişik Masaj

Psişik Masaj

Psişik masaj, farkındalık gerektiren bir enerji çalışması şeklidir ve iyi yapıldığında size fikir verebilir. Sedona’daki Enchantment’deki A Destination Spa Mii Amo’da psişik masajlar yapan Bhadra Ruttiger, “Eğer kişi kendilerini daha iyi tanımakla gerçekten ilgileniyorsa faydalı olur.

Kraniosakral Tedavi

Kraniosakral terapi, beyin ve omuriliği çevreleyen ve koruyan zar ve sıvı olan kraniosakral sistemdeki dengesizlikleri gideren bir tedavi şeklidir. Çok yumuşak ama büyük sonuçlar doğurabilir.

Refleksoloji Masajı

Refleksoloji Masajı

Ayaklarını ovuşturmak ister misin? Terapist öncelikle ayaklarınız üzerinde çalışır, bu organda sağlığın teşvik edilmesi için vücudun enerjik yolları aracılığıyla ayak, el ve kulaklardaki refleks noktalarını uyarır. Yetenekli bir pratisyen tarafından yapıldığında, refleksoloji, vücutta hissedilebilecek faydalarla derinlemesine rahatlatıcı bir tedavi yöntemidir.

Aromaterapi Masajı

Aromaterapi Masajı

Aromaterapi, masaj yağına eklenen esansiyel yağları içeren bir İsveç masajıdır. Esansiyel yağlar güzel kokar ve vücut ve zihin üzerinde terapötik bir etkiye sahiptir. Masaj terapistleri genellikle yağı kendi ellerine koyarlar, birkaç dakika boyunca burnunuzun yakınında bekletirler böylece harika kokuyu soluyabilirsiniz, terapist daha sonra sonra yağı vücudunuza uygular.

Sıcak Taş Masajı

Sıcak Taş Masajı

Sıcak taş masajı kışın en iyisidir. Terapist, elinin bir uzantısı olarak suda ısıtılmış yumuşak, yuvarlak taşlar kullanır. Isı kas dokusunun ısınmasına yardımcı olur ve derinlemesine rahatlatıcıdır. (Çok sıcak olmadığı sürece!) Sıcak taş masajı çok fazla beceri gerektirir.

Aklınıza takılan konularda cevap bulmak için aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yazar hakkında

MasajTerapisti

2009 Yılından bu yana Özel Masör olarak çalışmaktayım, Bireysel olarak evinizde veya anlaşmalı olduğum spa ve masaj salonlarında hizmet sağlamaktayım.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.