Aromaterapi Masajı Nedir İlk Masaj Deneyimi

Aromaterapi Masajı Nedir İlk Masaj Deneyimi

Aromaterapi masajı, spa merkezlerinde popüler bir üründür. Bu tip masaj hizmetinde, kokulu terapötik esans yağları, vücudunuzda iyileştirici özellikleri etkinleştirmek için kullanılır. Rahatlamak, kas gerginliğini hafifletilmesine yardımcı olabilir. Bir dahaki sefere lüks bir spa merkezine girdiğinizde, geleneksel masajda, aromaterapi masajı yapmayı tercih edin.

Aromaterapi ve Esansiyel Yağ Masajı

Basit bir İsveç veya derin doku masajında , terapist cildinizin üzerinde hiçbir koku içermeyen bir yağ veya kremle masaj yapar. Bununla birlikte, aromaterapi masajında, yağ ayrıca bitkilerden elde edilen bir esans yağı (veya esans yağlarının bir karışımını) içerir. Esansiyel yağlar vücuda deriden nüfuz ederek, hoş kokularının ötesinde birçok fayda sağlar. Ruh halinizi etkiler, ağrıyı hafifletir , vücudunuzu detoksifiye eder ve kullanılan yağa bağlı olarak bağışıklık sisteminizi yükseltir.

Aromaterapi masajında ​​esans yağları, tatlı badem, jojoba veya üzüm çekirdeği gibi taşıyıcı yağ ile karıştırılır. Terapistler, masajınızda kullandıkları karışıma, lavanta, nane, bergamot, gül veya sardunya gibi birkaç damla popüler uçucu yağ ekleyecektir.

Daha sofistike spa merkezleri masaj vaktinden önce kendi özel karışımlarını oluştururlar. Bir karışımda beş taneye kadar yağ kullanılabilmektedir. Rahatlatıcı bir aromaterapi masajı lavanta veya bergamot ile aşılanmış yağı içerebilir, nane ve okaliptüs de ağrıyan kasları yatıştırmak için kullanılabilir.

Masajdan sonra, kullanılan yağ karışımını sevdiyseniz, spa mağazasından satın alabilirsiniz.

Aromaterapi Masajı Öncesi Koku Seçimi

Aromaterapi Masajı Öncesi Koku Seçimi

Tedavinizin başlangıcında, terapist size, her birinin içerdiği uçucu yağları ve etkilerini açıklayan çeşitli karışımlar koklamaya davet edebilir. Tercih ettiğiniz karışımı daraltmak için, hangi kokunun yanınıza alındığını ve masajınızdan ne gibi bir etki elde etmek istediğinizi düşünün. İşiniz bittiğinde nasıl hissetmek istediğinize bağlı olarak, rahatlatıcı, dengeleyici veya canlandırıcı bir şey seçebilirsiniz.

Yağı seçtikten sonra, terapistiniz odadan çıkarak masanın üstünden uzanmanızı bekler. Bir aromaterapi masajı genellikle seçtiğiniz yağın üç derin solunumu ile başlar, çünkü vücuda almanın en hızlı yolu budur. Bu üç nefes aynı zamanda rahatlamanıza ve o ana hazır olmanıza yardımcı olur. Bazen terapistler baş masajı ile başlayabilir, böylece vücudunuzda çalıştığı gibi kokuyu koklamaya devam edebilirsiniz.

Terapötik Dereceli Yağlar

Uçucu yağlar; yapraklardan, ağaç kabuğundan, köklerden, tohumlardan, reçinelerden ve çiçeklerden elde edilen uçucu, yüksek konsantre bitki özlerinden oluşur. Terapistinizin mağazadan satın alınan çeşitler yerine terapötik dereceli uçucu yağlar kullandığından emin olun.

Öte yandan, sentetik “uçucu yağlar” aynı terapötik etkilere sahip olmayacaktır. Kimyasallardan yapılan parfümler uçucu yağların tedavi edici özelliklerinden yoksundur. Kokulu kremlerin çoğunda sentetik kokular bulunur, bu yüzden “aroması” olduğu için aromaterapi yağı olduğu anlamına gelmez. Ancak çoğu spa merkezi ve bağımsız masaj terapisti son derece bilgili ve deneyimlidir, bu nedenle kalitesiz ürün kullanmaları pek olası değildir.

Aklınıza takılan konularda cevap bulmak için aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.