Ağrıyan Kasları Rahatlatma Sıcak Taş Masajının Faydası

Ağrıyan Kasları Rahatlatmak için Sıcak Taş Masajı Faydası
Tarafından yazılmıştır MasajTerapisti

Sıcak taş masajı, terapistin sıkı kasları ısıtmak için yumuşak, ısıtılmış taşlar kullandığı ve böylece gerginlik ve stresi hafifletmek için basınç noktaları ve sorunlu alanlarda çalışabileceği özel bir masajdır.

Bu hızlı masaj tedavi yöntemi, rahatlamak için mükemmel bir yoldur, özellikle uzun bir uçuş veya araba yolculuğu ile ajite edilen kronik kas ağrıları yaşıyorsanız. Gevşetici gerginliğin yanı sıra, sıcak taş masajı uykuyu desteklemeye, otoimmün hastalıklarla ilgili ağrıyı hafifletmeye, bağışıklığı arttırmaya ve hatta yorgunluk, bulantı, depresyon ve ağrı gibi kanser semptomlarını azaltabilir.

Çoğu spa kendi sıcak taş masajı versiyonlarını sunar, ancak buna lav taşı masajı, nehir kaya masajı veya ılık taş masajı diyebilirler. Sıcak taş masajı, ancak, terapist adına çok fazla beceri ve hassasiyet gerektirir. Sıcak taş masajı yaptırmayı planlıyorsanız, sizin için doğru tedavi olup olmadığına karar verirken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

Sıcak Taş Masajı Terapistte Aranan Özellikler ?

Masajın kalitesi, terapistin ne kadar iyi eğitildiğine, ne kadar yetenekli olduğuna ve tedaviyi yapmaktan hoşlanıp hoşlanmadığına bağlıdır. Bazı terapistler bunu yapmaktan hoşlanmaz çünkü sıcak taşların taşınması zordur.

Müthiş bir masaj terapisti bile sıcak taş masajında ​​ancak orta derecede deneyimleyebilir. Harika sıcak taş masajı yaptırdığınızdan emin olmak için, terapistinizin sıcak taş terapisinde sertifika olduğundan emin olun zorunlu olmasa da, terapistinizin bu yöntemi özellikle çalıştığını bilerek rahatlayabilirsiniz. Ayrıca terapistin sıcak taş masajını nereden öğrendiğini ve masajın kalitesini iki kez kontrol etmek için ne zamandır yaptığını da sorabilirsiniz.

Başka bir yaklaşım, resepsiyona sıcak taş masajı konusunda uzman biri olup olmadığını sormaktır. Bazı masaj terapistleri bu tedaviyi yapmayı severken, bazıları bu hizmeti vermek istemez. Resepsiyon görevlisi, hangi terapistin sizin özel ihtiyaçlarınız için en iyi olacağını bilecektir.

Sıcak Taş Masajı Nasıl Uygulanır

Gelmeden önce, masaj terapisti taşları sterilize edecek ve 120 ila 150 derece su banyosunda ısıtacaktır. Taşların kendileri genellikle bazalt, sıcağı iyi emen ve koruyan siyah bir volkanik kayadır.

Geldiğinizde, genellikle masaj masasına yüzüstü uzanmanız istenir. İlk olarak, terapist vücuda geleneksel İsveç masajı ile ısıtır , sonra ısıtılmış bir taş tutarken size masaj yapar. Taş soğudukça, terapist onu başka biriyle değiştirir. Terapist çeşitli şekil ve büyüklükte birçok taş kullanır, büyük kaslarda büyük olanlar, küçük kaslarda küçük taşlar.

Terapist, vücudunuzdaki enerji akışını iyileştirmek için ısıtılmış taşları omurganız boyunca belirli noktalarda, avuç içinizde, karnınızda ve hatta ayak parmaklarınız arasında bırakabilir. Pek çok terapist, taşların kendilerinin, spiral bir düzende yerleştirilerek muhafaza edilmesi gereken enerjik bir yük olduğuna inanır.

Taşlar çok sıcaksa veya basınç çok yoğunsa konuşun, ayrıca hoşlanmadıysan, taşları kullanmayı bırakmalarını her zaman isteyebilirsiniz. Ek olarak, taşlardan değil, ısıdan hoşlanıyorsanız lav kabukları ve buğulanmış havlular, bir masaja ısı katmanın başka bir yoludur.

Ek Bilgi ve Uyarılar

Sıcak taş masajı, temel İsveç masajından daha pahalıdır, çünkü daha fazla hazırlık ve temizlik gerektirir ve genellikle terapistle daha fazla zaman gerektirir.

Bir tatil beldesinde veya spa merkezinde konaklıyor sanız, sıcak taş masajınızı erken ayırttığınızdan emin olun, çünkü tesislerde genellikle uzmanlığa sahip bir veya iki terapist vardır. Rezervasyon yaptığınız terapistin, sıcak taşlarla özel bir eğitim aldığından emin olun.

Sıcak Taş masajı, şeker hastalığınız, yüksek tansiyonunuz, kalp rahatsızlığınız varsa veya kanınızı incelten ilaçlar kullanıyorsanız uygun değildir. Hamileyseniz veya güneş yanığınız varsa sıcak taş masajı yaptırma malısınız.

Aklınıza takılan konularda cevap bulmak için aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yazar hakkında

MasajTerapisti

2009 Yılından bu yana Özel Masör olarak çalışmaktayım, Bireysel olarak evinizde veya anlaşmalı olduğum spa ve masaj salonlarında hizmet sağlamaktayım.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.