Zayıflamayı Hızlandıran Egzersizlerin Listesi

Zayıflamayı Hızlandıran Egzersizlerin Listesi
Tarafından yazılmıştır İsmail SAĞIR

Kilolu insanların en büyük hayalidir zayıflamak. Diğer insanlar kadar zayıf olmak isteyen bazı kilolu insanlar tarafından uygulan birkaç yöntem mevcuttur. İşte zayıflamayı hızlandıran egzersizler.

Şınav

Her insanın hayatı boyunca bir kere de olsa denediği bir egzersizdir. Eğer zayıflamak istiyorsanız her gün düzenli olarak şınav çekmeniz gerekmektedir. Çünkü bu egzersiz 3 bölgeyi de aynı anda çalıştırma olanağı sunmaktadır. Şınav çekmek zor gözükse de bu yöntemi uygularsanız daha kolay ve hızlı bir şekilde şınav çekmiş olursunuz. İşte sırasıyla yapılması gerekenler.

İlk olarak ayaklarınızı ve dizlerinizi yere koyunuz ve yüzünüzü yere bakacak şekilde iki elinizi de sağlam bir şekilde yere basın. Ardından omurganızı dik ve gergin bir biçimde tutmaya özen gösterin. Ve hemen dirseklerinizi yavaş bir şekilde kırarak vücudu yere yaklaştırarak bu olayı birkaç kere tekrarlayınız. En az 3 ile en fazla 10 kere şınav çekmeniz zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Ama şınav çekerken hız ayarlanmalıdır. Çok hızlı şınav çekilmemelidir.

Mekik

Mekik en popüler egzersiz türlerindendir. Tıpkı şınav gibi herkes tarafından bilinmektedir. Karın yağlarını eritmek ve genellikle kas yapmak amacıyla uygulanır. Eğer sizde karın kaslarınızı güçlendirmek veya zayıflamak istiyorsanız düzgün bir şekilde mekik çekmeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Öncelik olarak yumuşak bir zemine uzanın. Bacaklarınızı dizlerinizden hafif bir biçimde kırarak ayaklarınızı yere sağlam bir şekilde basınız. Daha sonra ise iki elinizi boynunuzun arkasına yaslayarak başınızı hafifçe kaldırın. Bununla birlikte istenirse ayaklardan bir tanesi de kaldırılıp çapraz bir şekilde hareket ettirilebilir. Bu tamamen kişinin zevkine bağlıdır.

Squat

Squat yada diğer adıyla çömelme hızlı zayıflama için yapılması gereken önemli bir egzersizdir. Bu hareket genellikle spor salonuna giden erkekler tarafından kullanılmaktadır. Eğer kadınlar bu hareketi bilselerdi her gün her saniye bu hareketi uygularlardı. Bunun sebebi ise bu hareket ile vücut mükemmel bir hal almaktadır. Bu hareketi uygulamak için öncelik olarak sportif elbiseler giymeye özen gösterin. (Eşofman gibi) Daha sonra düz bir ortama geçin ve dik durun. Ayaklarınızı kalçanızın genişliğinde açın. Buradaki önemli husus ayaklar yere sağlam bir şekilde basılmalı ve vücut kesinlikle karşıya bakılmalıdır.

Daha sonra sanki koltuğa otururmuşcasına bacaklarınızı kırarak çömelin. Daha sonra dik bir pozisyon alın yani eski halinize geri dönün. İşte squat bu kadar basit bir egzersiz. Bu egzersizi günde birkaç kez tekrarladıktan sonra hem vücudunuzu geliştirmiş olursunuz hemde zayıflamış olursunuz. İşte zayıflamak artık bu kadar kolay bir hal almıştır. Sizde kilo sorunu çekiyorsanız bu üç egzersizi günde en az 3 kere tekrarlayarak zayıflayabilirsiniz. Fakat sakın bu egzersizleri saatlerce yapmayın.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

İsmail SAĞIR

1997 Bursa Şampiyonası 2'si olan İsmail profesyonel olarak muhabirlik yapmaktadır. Spor ve Sağlık konularında siz değerli okuyucularımıza güncel olarak içerik üretmektedir.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.