Uzmanlar zayıflama için önerilerde bulundu

Ülkemizde kilo vermek isteyen birçok kişinin merak ettiği soru; sağlıklı ve çabucak kilo nasıl verilir? bu problemin yanıtını en ayrıntılı bir biçimde sizlere vereceğiz. Daha önce etkisi kanıtlamış hızlı yağ yakıp kilo verdiren zayıflama tekniklerinden bahsedeceğiz.

Bu tavsiyeler sizi istediğiniz vücut ölçülerine getirip yağlarınızdan kurtulup fit ve sağlıklı bir vücut yapınız olmasını sağlayacaktır. Uzmanlar tarafından hazırlanan bu etkili tavsiyeler ile bunun yanı sıra beslenmenizi düzene sokacaktır.
Peki sizler için özel hazırladığımız bu yazımızın içerisinde neler var; Ülkemizde kilo vermek isteyen birçok kişinin merak ettiği soru; sağlıklı ve çabucak kilo nasıl verilir? bu problemin yanıtını en ayrıntılı bir biçimde sizlere vereceğiz. Daha önce etkisi kanıtlamış hızlı yağ yakıp kilo verdiren zayıflama tekniklerinden bahsedeceğiz. Bu tavsiyeler sizi istediğiniz vücut ölçülerine getirip yağlarınızdan kurtulup fit ve sağlıklı bir vücut yapınız olmasını sağlayacaktır. Uzmanlar tarafından hazırlanan bu etkili tavsiyeler ile bunun yanı sıra beslenmenizi düzene sokacaktır. Peki sizler için özel hazırladığımız bu yazımızın içerisinde neler var;

ZAYIFLATAN TAVSİYELER

Metabolizma hızlandırarak zararlı antioksidan ve ödem azaltan detoks ve kür tarifleri. Sağlıklı ve rahat kilo vermek için hazırlanmış spesiyal diyet listeleri. Her zaman deneyebileceğiniz seri yağ yakan egzersizler.

ZAYIFLAMA TAKTİKLERİ

Kalorinizi hesaplayın ve 1800 kalorinin üstüne çıkmamaya dikkat edin, eğer yavaş ve hareketsiz bir hayatınız var ise günlük kesin olarak 1 saat yürüyüş ve koşu yapmaya çalışın
24 saatte yani bir günde 2lt su içmeye önem verin. Çok az karbonat kullanıp suyun pH değerini yükseltirseniz sizin için iyi olur. Metabolizma hızını arttırmaya etkisi yüksektir. İki tehlikeli beyaz olan Tuz ve şekeri öğünlerinizden çıkarmaya çalışın. Canınız Şeker tüketmek istediğinde doğal tane esmer şeker kullanmaya dikkat edin. Yemeklerinizde yağ kullanmak istiyorsanız kesinlikle zeytinyağı ve tereyağı kullanmaya çalışın

KAHVALTININ ÖNEMİ

Sabah uyandığınız da kahvaltınızı kesinlikle yapın öğün atlamayın. Sabah kahvaltısı yapmayan kişiler kilo alma eğilimindedir. Vücudumuzda bulunan beynin, kasların ve iç organların yeterli faaliyet gösterebilmesi için kalktıktan hemen sonra besin alması gerekmektedir.
24 saat içerisinde sizi açlık hissi bastırdığı zaman ara öğünlerle kendinize takviye yapabilirsiniz ve açlığınızı yatıştırabilirsiniz. Kahvaltınızı ve yediğiniz öğünleri mümkün oldukça yavaş tüketin tokluk hissi insan bedenine 15 dakika sonra gelir. Ayrıca sindiriminizi basitleştirerek kilo almanızı engeller.

HAZIR BESİNLERDEN UZAK DURUN

Fast food gibi hazır besinleri yaşantınızdan çıkarmaya çalışın. Her türlü kızartma ve yağlı yiyeceklerden uzak durun. Sürekli tükettiğimiz ekmeği öğle ve akşam yemeklerinden çıkartın yalnızca sabah öğününüzde belli bir miktarda tüketin 2-3 dilim biçiminde. Ekmek tercihinizde buğday ekmeği ya da tam kepek ekmeği olsun.
Öğünlerde yemeklerinizin yanı sıra mutlaka 1 kase salata ya da yoğurt olmasına dikkat edin. Stresten kaçının, sürekli tartıya çıkmayın psikolojinizi kötü etkileyecek şeylerden kaçının.

MİDENİZİN BÜYÜK OLMASI

Kilo almamıza neden olan en büyük faktörlerden biride midemizin bol yemeklere alışıp büyümesidir. Göbek bölgesi için düzenlemiş olan 15 dakikalık evde, iş yerinde yani her yerde kolaylıkla uygulayabileceğiniz egzersiz hareketini yazının sonunda paylaşacağız günlük olarak derli toplu uygulandığında göbek bölgenizdeki yağları eritip midenizi küçültecektir.
Sağlıklı bir bireyin günlük ihtiyacı olan 8 saat uykuyu netlikle ihmal etmeyin. Metabolizmanızın sağlıklı bir biçimde yürümesi için gereklidir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

İsmail SAĞIR

1997 Bursa Şampiyonası 2'si olan İsmail profesyonel olarak muhabirlik yapmaktadır. Spor ve Sağlık konularında siz değerli okuyucularımıza güncel olarak içerik üretmektedir.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.