Sabah Limonlu Su içmenin Zararları Nelerdir ?

Limon suyu, kilo vermenizi sağlar – evet, kabul edilen bir gerçektir ama Sabah aç karnına limonlu su içmenin zararları çok ciddidir. Milyonlarca kişi sabah kalkar, mutfağa doğru zombi yürüyüşü yapar, sözde ‘mucize’ içeceği içer ve mideye doğru yolculuk başlar. Kilo vermenize yardımcı olur, tabi. Ancak sisteminize de zarar verebilir, sabah ilk olarak limon suyu ve elma sirkesi gibi asidik maddelerin kullanılmaması en iyisidir.

Limon çok asidiktir. Duyarlı mideye sahip olanlar düşükpH’larından dolayı bunu önlemelidirler. Düzenli olarak içmek bir sürü sağlık problemine yol açabilir. Sabah ilk olarak limon suyunu neden tüketmemeniz gerektiğine bir göz atalım.

Sabah Limonlu Su içmenin Zararları
Sabah Limonlu Su İçmek Diş Erozyonuna Neden Olabilir

Asitli gıdaların dişlerinizle aşırı teması diş minesine zararı olabilir. Bu, zamanla, dişlerinizi hassaslaştıracaktır. Sıcak ve soğuk gıdalar tüketmek dişlerinizde keskin ağrılar ve zonklama hissi yaratacaktır.
Yemek ile asitli içeceklerinizi içmekle bunu sınırlayabilirsiniz. Bu, dişlerinizle olan temasını en aza indirecektir. Ayrıca, içeceğinizi ağızda çalkalamayın.

Sabah Limonlu Su İçmek Mide ekşimesine Neden olabilir

Limon suyu ciddi mide ekşimesine neden olabilir. Aslında,şimdiden acı çekiyorsanız, yapabileceğiniz en kötü şey limon suyu içmektir. Belirtiler arasında göğsünüzde yanma hissi ve şiddetli ağrı bulunur.

Sabah Limonlu Su İçmek Ülseri Tetikleyebilir

Ülserler vücutta açık yaralardır. Bunlara mukoza zarında bir kırılma neden olur ve kolayca iyileşemez. Asidik olan herhangi bir şey ülserlerin alevlenip yanmasına neden olabilir. Asit, ülserin mevcut olduğu noktada deriye işleyecektir. Limon suyu midenin astarını tahriş eder ve ülserin iyileşmesini önleyebilir.

Sabah Limonlu Su İçmek Reflü belirtilerini kötüleştirebilir

Gastroözofageal reflü bozukluğu semptomları, mide ekşimesi, mide bulantısı ve kusma olup baharatlı, yağlı veya asidik gıdalar tarafından tetiklenir. Aslında asidik olan limon suyu durumu daha da kötüleştirebilir.

Sabah Limonlu Su İçmek Büyümüş bir karına neden olabilir

Bazı insanlar limon suyu diyetlerine giderler ve kilo vermek için bir litre limon suyu içerler. Kötü bir fikir. Başlangıçta ağırlık düşebilir, ancak şiddetli olan her şey zarar verir. Midede asidite seviyesinin artması, gıdaların sindirimini kolaylaştırır, ancak aşırı asidite mukoza zarlarını tahriş ederek mide ekşimesi veya mide rahatsızlığı yaratabilir.

Sabah Limonlu Su İçmek Vücudu Kurutmaya Neden Olabilir?

Hepimizin bildiği gibi limonlar, askorbik asit olarak da bilinen zengin bir C vitamini kaynağıdır. Bu asidin diüretik özellikleri vardır ve böbreklerdeki idrar üretimini arttırır. Bu sık idrara çıkma yol açar, bu da sodyum ve sıvıların vücuttan atılmasına neden olur. Dehidrasyon tehlikelidir. Bazı durumlarda, hatta ölüme götürebilir. Bu yüzden, kendinize dikkat edin.

Sabah Limonlu Su İçmek Böbrek veya safra kesesi sorunlarına neden olabilir

Günümüzde insanlar kilo vermek için limon kabuğu kullanıyorlar. Mesele, insanlarda bulunan doğal olarak bulunan maddeler olan oksalatları içeriyor olmaları. Bununla birlikte, oksalatların konsantrasyonu vücutta artarsa, kristalleşebilir ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Oksalatlar vücuttaki kalsiyum emilimini bile etkileyebilir.

Limon Suyu Nasıl Tüketirim

Güne su tüketerek başlayın. Sade, basit su. Ilık veya oda sıcaklığında olmasını sağlayabilirsiniz. Zamanla bir litre suya kadar ulaşabilirsiniz. Diyetinize limon suyu eklemek isterseniz, yemekten sonra pansuman olarak veya serinletici bir içki olarak alabilirsiniz. Limon suyu içmenin çok faydası vardır. Böbrek taşlarını engelleyebilir ve C vitamini eksikliğinden kaynaklanan problemleri tedavi edebilir. Aynı zamanda gribi ve soğuk algınlığı oluşmasını önler, iltihaplanmayı azaltır ve toksinleri boşaltarak idrara çıkma sıklığını artırır.

Limon suyu tüketmekten korkmayın. Sağlığınızı olumsuz etkilememek için gerekli önlemleri alın. Sonuçta, fazla olan herhangi bir şey iyi değildir. Bu hatayı yapmayı bırakmalısın. Bunu arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın ve farkındalığı yaygınlaştırın.

Sabah aç karnına Limonlu su içmenin zararları nelerdir bu makalede anlattık umarım makalemizi kullanışlı bulmuşsundur. Herhangi bir öneriniz veya geri bildiriminiz varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

2 Yorumlar

Yorum Yap