Program gerektirmeyen zayıflama yöntemleri

Program gerektirmeyen zayıflama yöntemleri
Tarafından yazılmıştır İsmail SAĞIR

Fazla kiloların vücuttan atılmasına ve buna bağlı yağ yakımına zayıflama denir. Evde ya da spor salonlarında egzersizlerle, diyetlerle ya da tüketilen besinlerle zayıflamak mümkün. Üstelik zayıflamak için her zaman bir programa ihtiyaç da olmaz.

bu yöntemler kullanılırken tüketilen hazır gıdaların, yağlı yemeklerin, abur cuburların miktarı azaltılırsa zayıflamak çok daha kolay hale gelir. Ayrıca bir program gerektirmediği gibi daha sağlıklı vücutlara sahip olmak için fazla kilolardan kurtulmak gereklidir. Eğer kilo miktarı çok fazla ise güzel bir diyet ve spor listesi için bir uzmana görünmekte yarar var.

KÜÇÜK PORSİYONLAR

Diyet listelerine girmeden, program yapmadan, spor salonlarına gitmeden denenmesi gereken en önemli yöntemlerden biri tabakların boyutunu daha küçük seçmektir. Bu yöntem ile kişi sonuçta bir tabak yemek yer fakat boyutu küçük olduğu için daha az yediğinin farkına varmaz ve masadan tok olarak kalkar.

DETOKSLAR

Detoks yaparak vücuttaki toksinleri atmak için de bir programa ihtiyaç yok. Tek gerekli olan şey bir litre su ve içine atılmak için gereken besinler. Bu besinlerin başında nane, limon, salatalık, meyve ya da tarçın gelir. Yağ yakımını kolaylaştırırken vücudun dengesini de düzenleyen detokslar için program uygulamaya gerek yok.

YETERLİ SU

Vücudun düzenlenmesinde en büyük görev suyun dur. Günde üç litre kadar su içmek aynı zamanda detoks etkisi gösterir ve daha sağlıklı bir vücut için yapılması gereken en önemli şeylerden biridir. Bunun için de bir programa ihtiyaç yok çünkü tüm programların başında zaten günlük üç litre su içilmesi gerektiği yazmaktadır.

YÜRÜYÜŞ YAPMAK

Yürümek vücuttaki birçok kası çalıştıracağı gibi yine günlük olarak yapılması gereken bir eylemdir. Yirmi – kırk dakikalık bir yürüyüş ile vücudun gün içerisinde daha az yorulmaya başladığı hissedilir ve sağlıklı olmak için atılan ilk adımlardan biridir. Bir programa ihtiyaç yoktur.
Eğer yürümek için vaktiniz yoksa işten ya da okuldan dönerken toplu taşıma araçlarından birkaç durak önce inebilir, araç kullanıyor iseniz arabanızı biraz daha uzağa park ederek geliş gidişlerinizde yürüyeceğiniz yolu bir yandan spor yaparak geçirebilirsiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

İsmail SAĞIR

1997 Bursa Şampiyonası 2'si olan İsmail profesyonel olarak muhabirlik yapmaktadır. Spor ve Sağlık konularında siz değerli okuyucularımıza güncel olarak içerik üretmektedir.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.