Kilo Vermek İçin Ne Kadar Su İçmeye İhtiyacınız Var?

Kilo Vermek İçin Ne Kadar Su İçmeye İhtiyacınız Var?

Su içmek, kilo vermek için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Bilim adamları ve araştırmacılar, suyun enerji alımını azalttığı, doygunluğu artırdığı ve metabolizmayı hızlandırarak kilo verdirdiği konusunda hemfikirler. Bu nedenle fitness uzmanları “daha ​​fazla su” içilmesini tavsiye ederler.

Kilo vermede suyun önemi

Evet, su içmek kilo kaybına yardımcı olur. Araştırmalar suyun termojenezin artmasına yardımcı olduğunu doğrulamıştır. Vücuttaki ısı üretimini artırır, bu da aslında metabolizmanızın güçleneceği anlamına gelir.

Koreli bir çalışma, yemekten önce su tüketiminin aşırı gıda tüketimini önlediğini belirtmektedir.

Amerikalı bilim adamları tarafından yapılan bir başka araştırma, yemek öncesi su içmenin , yemek öncesi su tüketmeyen insanlara kıyasla deneklerde 2 kg daha fazla kilo kaybı ve 12 hafta boyunca % 44 daha fazla kilo kaybı ile sonuçlandığını ortaya koymuştur.

Diyet içeceklerinin suyla değiştirilmesi BMI’yi düşürür (BMI kilolu, aşırı kilolu veya obez olup olmadığınızı belirler) ve karbonhidrat metabolizmasını ve insülin duyarlılığını arttırır.

Son olarak, su, toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur, böylece toksin oluşumunu ve vücuttaki iltihabı azaltır.

Ana Fikir: Su içmek kilo vermenize yardımcı olabilir. Yiyecek alımını azaltarak, tokluğu artırarak, metabolizmayı ve insülin duyarlılığını artırarak, BMI’yi azaltarak ve yağ parçalanmasını uyararak çalışır.

Su kalori yakmaya yardımcı olabilir?

Su içmek, kalorileri yakmaya yardımcı olan termojenezi artırmaya yardımcı olur. Bununla birlikte, düşük kalorili bir diyet ve egzersizle tamamlanmalıdır.

Su İçmek İştahı Etkiler mi?

Evet, su içmek iştahı azaltır ve tokluğu arttırır. Bu nedenle, yemekten önce ve sonra su içmek en iyisidir.

Ana Fikir: Su, termojenezi arttırır ve kalorileri yakmaya yardımcı olur. Ayrıca yemekten 20-30 dakika önce ve sonra su içerseniz daha az aç ve daha doygun hissedeceksiniz.

Daha fazla kalori yakması, yağ kaybı ve artan tokluk ve insülin duyarlılığı için 1 günde kaç litre su içmeliyiz? Bir sonraki bölümde öğrenelim.

Kilo Vermek İçin 1 Günde Ne Kadar Su İçmeliyiz?

Eğer spor yapmıyorsanız günde 2500 mL (kadın) veya 3000 mL (erkek) su içmelidir. Ancak 60 dakika boyunca düzenli olarak egzersiz yaparsanız, su alımınız daha fazla olmalıdır. Egzersiz yaparken her 15-20 dakikada bir 700 mL su içilir en düşük 150-300 mL su içilir.

Ayrıca yaşadığınız bölgenin havasını aklınızda bulundurmalısınız. Bölgesel durumları dikkate aldığımızda günde 3 litre su içmek ayda kaç kilo verdirir gibi bir hesap yapma hata yapmamıza neden olabilir. Kuru veya nemli alanlar terleme sırasında daha fazla su kaybına neden olabilir . Çok terlerseniz her 15 dakikada bir en az 150-200 mL su içmeye devam etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Günde 4 litre su içerek zayıflama imkanı varmı?

Düzenli spor yapıyorsanız ortalama olarak günde, 4-5 litre (kadın) veya 5-6 litre (erkek) kilo kaybı için su tüketmeli (düzenli olarak tempolu spor yapıyor ve terliyorsanız).

Kilo kaybı dahil olmak üzere hücresel detoksifikasyon için yeterli elektrolit gerekir. Ancak, kapsamlı bir egzersiz programı olmadıkça, gün boyunca mineral yönünden zenginleştirici yiyecekler yemek yeterli olacaktır.

Aşağıdaki yiyecekleri tüketebilirsiniz:

 • Kereviz
 • Karpuz
 • Salatalık
 • Kivi
 • Dolmalık biber
 • Narenciye
 • Havuçlar
 • Ananas
 • Göbek salata
 • Turp

Not: Aşırı tempolu spor aktivitesine katılmayı planlıyorsanız, beslenme uzmanı veya birinci basamak sağlık uzmanı gibi bir uzmanla konuşmanız önerilir.

Genel sağlık için günde 2200 mL (kadın) veya 3000 mL (erkek) su tüketin. Egzersiz arttıkça, diyetinize nemlendirici yiyecekler yer vermeyi unutmayın.

Şimdi, günde yeterince su içmenin faydalarına bir göz atalım.

 • Yeterince Su İçmenin Faydaları
 • Su bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesine yardımcı olur.
 • Su vücuttaki toksisiteyi azaltır.
 • Yeterli su içmek, stresi azaltmaya yardımcı olur.
 • Su beyin işlevini arttırır ve ruh halini iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Su cilt sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Su, diyet lifi ile birlikte bağırsak hareketini iyileştirmeye yardımcı olur.

Ana Fikir: Vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmak ve iyi hücre ve beyin işlevlerini sürdürmek için kendinizi su ile nemlendirin.

Sonuç
Su, kilo kaybının uyarılmasında önemli bir rol oynar. Su, yağ yakma ve kalorilerin ana katalizörüdür – metabolizmayı arttırır. Kilo kaybı için gerekli miktarda su içmek için uyarıları ayarlayın (gerekirse bir uygulama kullanın). Cildinizin görünümü büyük bir fark göreceksiniz. Büyük yararlar elde etmek için su içmeyi yaşam tarzınızın bir parçası haline getirin. Kendine iyi bak!

Okuyucular Sorular için Uzman Cevaplar


Zayıflamak için günde kaç litre su içilmeli hesapla

Yaklaşık olarak, hafif aktivite yapan kadınlar için 3L ve erkekler için 4L. Her gün vücut ağırlığınızın% 25 ila% 50’sini su içinde hedeflemelisiniz.

İçme suyu göbek yağını eritmeye yardımcı olabilir mi?

Göbek yağı inatçıdır. İçme suyuyla birlikte özel egzersizler yapmalı ve kilo verme diyetinde olmalısın.

Çok fazla su içmek kilo aldırır mı?

Çok fazla su içmek tehlikeli olabilir.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.