Hızlı Kilo Verme Yolları 3 Basit Adım

Hızlı Kilo verme yolları var, ancak bunların çoğu aç bırakan ve tatmin olmayacak kadar zor, demir gibi sert iradeniz yoksa, hızlı bir şekilde bu planlardan vazgeçmenizi sağlayacaktır.

Hızlı Kilo Vermenin Püf Noktaları

 • İştahınızı önemli ölçüde azaltın.
 • Açlığınız olmadan hızlı kilo verin.
 • Aynı zamanda metabolik sağlığınızı iyileştirin.

Hızlı Kilo Verme Yolları

Şekeri ve Nişastayı Kesin

En önemli kısmı şekeri ve nişastaları (karbonhidratları)azaltmaktır.
Bunlar insülin salgısını en çok uyaran gıdalardır. insülin vücutta yağ depolayan hormondur.
insülin düştüğünde, yağın yağ depolarından çıkması daha kolay olur ve vücut karbonhidrat yerine yağ yakmaya başlar.
insülin düşürülmesinin bir diğer yararı, böbreklerinizin şişmeden ve gereksiz suyu azaltır fazla miktarda sodyum ve su döktüğü dür.

SONUÇ: Şekerleri ve nişastaları (karbonhidratları) diyetinizden çıkarmak, insülin seviyenizi düşürebilir, iştahınızı kesip açlık hissetmeden kilo vermenizi sağlayacaktır.

Protein, Yağ ve Sebze Tüketin

Yemeklerinizin her birinde bir protein kaynağı, yağ kaynağı ve düşük karbonhidratlı sebzeler bulunmalıdır. Yemeklerinizi bu şekilde tüketmek, karbonhidrat alımını otomatik olarak günde önerilen 20-50 gram aralığına getirecektir .

Protein Kaynakları:

 • Et -Sığır eti, tavuk, kuzu, pastırma vs.
 • Balık ve Deniz Ürünleri – Somon, alabalık, karides, ıstakoz vb.
 • Yumurtalar- Omega-3 zenginleştirilmiş veya mera yumurtaları en iyisidir.

Kilo vermeye gelince, protein besinlerin kralıdır .

Düşük Karbonhidratlı Sebzeler:

 • Brokoli
 • Karnıbahar
 • ıspanak
 • Brüksel lahanası
 • Lahana
 • Marul
 • Salatalık
 • Kereviz
Karbonhidrat Bulundurmayan Besinlerin Tam Listesi

Bu düşük karbonhidratlı sebzeler tabağınızı koymaktan korkmayın.
Et ve sebzelere dayanan bir diyet, sağlıklı olmanız gereken tüm lifleri, vitaminleri ve mineralleri içerir. Diyette tahıllar için fizyolojik bir ihtiyaç yoktur.

Yağ Kaynakları:

 • Zeytinyağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Avokado yağı
 • Tereyağı
Günde 3 öğün yemek.

Öğleden sonra kendinizi aç hissederseniz, 4. yemeği ekleyebilirsiniz.
Yağ tüketmekten korkmayın, hem düşük karbonhidratlı hem de düşük yağlı diyet denemek başarısızlık için bir reçetedir. Bu sizi perişan hissettirir ve planı terk edersiniz.
Hızlı kilo verme yolları için Kullanılacak en iyi yağ, Hindistan cevizi yağıdır . Orta zincirli trigliseritler (MCT’ler) olarak adlandırılan yağlar açısından zengindir. Bu yağ diğerlerinden daha uygundur ve metabolizmayı hafifletebilirler.
Bu doğal yağlardan korkmanın hiçbir nedeni yok, yeni çalışmalar, doymuş yağın kalp hastalık riskini hiç yükseltmediğini gösteriyor.

SONUÇ: Her yemeği bir protein kaynağından, yağ kaynağından ve düşük karbonhidratlı bir sebzeden çıkarın. Bu sizi 20-50 gram karbonhidrat aralığına sokacak ve insülin seviyenizi önemli ölçüde düşürecektir.

Ağırlıkları Haftalık 3 Kat Artırın

Bu planda kilo vermek için egzersiz yapmanız gerekmez, ancak önerilir.
En iyi seçenek haftada 3-4 kez spor salonuna gitmektir.Isınma, ağırlık kaldırma.
Spor salonunda yeniyseniz eğitmenden yardım isteyin.
Ağırlıkları kaldırarak, birkaç kalori yakacak ve metabolizmanızın yavaşlamasını önleyeceksiniz ki bu ağırlık kaybetmenin ortak bir yan etkisidir.
Düşük karbonhidratlı diyetler üzerine yapılan çalışmalar,önemli miktarda vücut yağını kaybederken biraz da kazanabileceğinizi göstermektedir.
Kaldırma ağırlıkları sizin için bir seçenek değilse, o zaman koşu, yürüyüş veya yüzme gibi daha kolay kardiyo egzersizleri yapmak yeterli olacaktır.

SONUÇ: Ağırlık kaldırma gibi bir çeşit direnç eğitimi yapmak en iyisidir. Eğer bu bir seçenek değilse, kardiyo egzersizleri de işe yarar.

İsteğe bağlı -Haftada bir kez “Karbonhidrat Yüksek Beslenme” yapabilirsiniz

Haftada bir gün olmak şartı ile Karbonhidratı yüksek yemek tüketebilirsiniz
Yulaf, pirinç, patates, tatlı patates, meyve vb. Gibi daha sağlıklı karbonhidrat kaynaklarına sadık kalmaya çalışmak önemlidir.
Ancak, yüksek karbonhidrat günü, haftada bir defadan daha sık yapmaya başlarsan o zaman bu planda fazla başarı göremeyeceksin.
Sağlıksız bir şeyler yemeniz gerekiyorsa, o zaman bunu hafta sonu yapabilirsiniz.
Yeniden besleme gününüzde biraz ağırlık kazanacaksınız,ancak bunların çoğu su ağırlığı olacak ve önümüzdeki 1-2 gün içinde tekrar kaybedeceksiniz.

SONUÇ: Gerekli olmasa da haftanın bir günü daha fazla karbonhidrat yiyebilirsiniz.

Hızlı kilo verdiren diyetler den 3 basit yöntemi bu makalede anlattık umarım makalemizi kullanışlı bulmuşsundur. Herhangi bir öneriniz veya geri bildiriminiz varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

1 Yorumlar

 • hızlı kilo vermek adına güzel şeyler yazılmış ama ben kilo verme konusunu sanırım beceremiyorum. ama burada yazanları da denemeye çalışacağım inşallah zayıflarım

Yorum Yap