Elma diyeti ile vücuda detoks etkisi yapın

Etkileyici ve bütünleyici bir şekilde kilo vermek ve ödem atmak için insanların başvurduğu birçok enteresan diyet çeşidi bulunmakta. Bunlardan bir tanesi olan elma ile diyet yaparak, hızlı bir biçimde istediğiniz kiloya kolayca erişebileceksiniz.

Sağlık açısından diyet programları insanlara bazen zarar verebilmektedir. Fakat bunu bir meyve olan elma ile yapmak vücudunuzun herhangi bir zarar görmesini engelleyecektir.
Diyet programlarına başlamadan önce mutlaka bir doktordan yani diyetisyenden tavsiye alınız ve bu diyet programları ile alakalı herhangi bir sorunda hekiminize başvurunuz.
Elma ile diyet yaparak bir hafta içerisinde 5 kilo ve üzeri vermeniz mümkündür. Elmanın en büyük özelliklerinden bir tanesi düşük bir kalori miktarına sahip olmasıdır. Elma mineral açısından zengin, vitamin bakımından yoğun ve oldukça fazla lif içermektedir. Elma diyeti listesi şu şekildedir;

1. Gün:

Diyetin bu ilk gününde biraz zorlanabilirsiniz zira sadece elma yiyeceksiniz. Her acıktığınız vakitte elma tüketip bol miktarda su içiniz.

2. Gün:

ikinci gün, kahvaltıda istediğiniz kadar elma tüketme hakkınız bulunmakta. Öğle yemeği için ise, zeytinyağlı bol limonlu mevsim salatası ve bir dilim süzme peynir tüketebilirsiniz. Akşam öğününde ise yine istediğiniz miktarda elma tüketebilirsiniz.

3. Gün:

Bugüne kadar geldiyseniz büyük bir aşama kaydetmişsiniz demektir ve diyete sonuna kadar devam edebilirsiniz. Üçüncü günün ilk öğününde bir dilim tahıllı ekmek, 1 parça mümkünse haşlamış tavuk eti ve 1 adet elma tüketin. Öğle yemeğinde, 1 adet salatalık ve bolca havuç içeren salata, akşam yemeğinde istediğiniz miktarda elma tüketebilirsiniz.

4. Gün:

Bugün kahvaltıda bir miktar kırmızı et, bir dilim tahılı ekmek ve 1 elma tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinde, mevsim salata ve 1 adet büyük balık, akşam yemeği olarak da 1 kâse yüksek lif içeren yulaflı karışmış süt içebilirsiniz.

5. Gün:

Sabah kahvaltısında 1 adet elma, 1 tane haşlanmış yumurta ve yine 1 dilim tahıllı ekmek tüketme hakkınız var. Öğle yemeğinde 1 porsiyon ızgara tavuk ile mevsim salata ve akşam yemeğinde istediğiniz kadar elma yiyebilirsiniz.

Diyet programının sonun gelindi. Daha çok elma ağırlıklı ve ekmeksiz bir diyet programı olan elma diyetini zorlamadığınız takdirde ayda 2 kez tekrar edebilirsiniz. Eğer zorlanırsanız veya herhangi bir problem yaşarsanız programı bırakıp doktorunuza başvurunuz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

İsmail SAĞIR

1997 Bursa Şampiyonası 2'si olan İsmail profesyonel olarak muhabirlik yapmaktadır. Spor ve Sağlık konularında siz değerli okuyucularımıza güncel olarak içerik üretmektedir.

1 Yorumlar

  • elma diyeti ile kilo vermeyi en kısa zamanda deneyeceğim. meyve çok az yiyorum ama elma seviyorum inşallah zayıflarım

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.