Düz bir karına sahip olmak için Uzmandan öneriler

Düz ve kaslı bir karına sahip olmak herkesin istediği bir şeydir. Düz bir karına sahip olmak için öneriler dikkate alındığında dış görünüşü direk etkileyeceği için karın bölgesindeki problemi ortadan kaldırabilirsiniz . Bu durum sadece dış görünüşü etkilemesinin dışında sağlığı da direk etki etmektedir.

Düz bir karına sahip olmak çoğu kişi için hayal gibi görünse de aslında hiç de öyle değildir. Bazı kurallara uyarak ve uyulacak olan bu kurallar doğrultusun da hareket edilirse düz bir karına sahip olunması mümkün hale gelebilir. Düz bir karına sahip olmak için öneriler neler mi birlikte göz atalım?

BOL SU TÜKETİN

Bol su içmek kilo verme açısından en önemli kurallardan biridir. Tüketeceğimiz su miktarı ile vücudumuz da oluşan toksinlerin atılması da kolaylaşmaktadır. Ayrıca yine bol su tüketimi vücudumuzun bazı yerlerinde oluşan yağlardan da kurtulmamıza yardımcı olur. Özellikle de göbek çevresinde oluşan yağlar. Yine bol su tüketmemiz sağlık açısından da büyük önem taşımaktadır. Su tüketimi ile birlikte düz bir karın için detoks yapmış olur ve su içmeniz sayesinde tüm organlarımız düzgün bir şekilde çalışır.

DÜZENLİ EGZERSİZ YAPIN

Düzenli olarak yapılan egzersizler ile düz bir karına sahip olmak mümkün. Hızlı tempolu yürüyüşler veya koşu gibi sporsal aktivitelerin ardından aerobik ve vücut sıkılaştırılmasını sağlayan hareketler gün içerisinde mutlaka yapılmalıdır. Fiziksel aktivitelerin her gün düzenli bir şekilde yapılması özellikle de göbek çevresinde oluşan yağların erimesine önemli ölçüde etki etmektedir.

GEÇ SAATTE YEMEK YEME

Son öğün olan akşam yemekleri hem çok hafif hem de sindirimi daha kolay besinlerden oluşmasına dikkat edilmelidir. Özellikle uyumadan 2 yada 3 saat önce akşam yemeği yenmeli ve daha sonra meyve dahil hiçbir besin tüketilmemelidir. Bu arada uyku düzenine de dikkat etmek hem sağlık hem de zayıflamak için oldukça önemlidir.
Aç karnına tüketilen meyve metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Özellikle de kahvaltıdan önce meyve yenilmesi tüm organların sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ayrıca toksinlerin atılmasını ve vücudun bazı bölgelerinde oluşan selülitlerin oluşmasını da engeller.
Besin değeri bakımında yüksek gıdaların tüketilmesi ve tüketilen gıdaların doğal olması oldukça önemlidir. Özellikle de sebze ve meyveler bol vitamin içerdikleri için besin bakımından tüketilmesi gereken gıdaların başında gelmektedir.

LİFLİ GIDALAR TÜKETİN

Lif bakımından zengin gıdalar tüketmek vücut sağlığımız için büyük önem taşımaktadır. Lifli yani tahıl bakımından zengin gıdaların tüketimi metabolizmayı düzgün çalıştırmasının dışında ayrıca kabızlığın da oluşmasını önler. Bu gıdaların sık sık tüketilmesi bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlar. Ayrıca lifli gıdaların tüketimi tokluk hissi verir ve çabuk acıkmayı engeller.

HAZIR GIDALARDAN UZAK DUR

Hazır gıdalar tüketmekten mutlaka kaçınılmalıdır. Özellikle de Fast food gibi hazır olan gıdalar hem sağlığımızı etkiler hem de kilo alımını hızlandırır. Yine dondurulmuş ve hazır gıdalar çoğunlukla katkı maddeleri içermektedir bu nedenle sağlığı olumsuz etkileyip kilo alımını etkiler.

TUZ, ŞEKER VE UN UZAK DUR

Düz bir karın için diyet, kilo verme aşamasında en çok duyduğumuz şey “üç beyazdan mutlaka uzak durun” cümlesidir. Düz bir karı için yapılması gerekenler dediğimizde en başta gelmesi gereken kural Tuz ,un ve şeker tüketimi sağlığı ve kilo verme durumunu olumsuz etkiler ve muhakkak hayatımızdan çıkarmalısınız. Bu üç beyazdan uzak durulması halinde hastalıklara yakalanma riski de azalmaktadır.
Küçük porsiyonlar her zaman daha az yemek yememizi sağlar. Bu bakımdan porsiyonların önemli ölçü de küçültülmesi gerekmektedir

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

İsmail SAĞIR

1997 Bursa Şampiyonası 2'si olan İsmail profesyonel olarak muhabirlik yapmaktadır. Spor ve Sağlık konularında siz değerli okuyucularımıza güncel olarak içerik üretmektedir.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.