Bölgesel yağlarınızla vedalaşın

Genetik nedenler ve hormonsal nedenlerden ötürü bölgesel yağlanma oluşmaktadır. Bölgesel zayıflama yöntemleri takip edilmediği durumlarda fiziksel açıdan kötü görünmeye neden olduğu gibi sağlık açısından da sorunlara neden olmaktadır. Kalp hastalıklarından damar hastalıklarına kadar pek çok hastalığa neden olur kilo fazlalığı dünyanın hemen hemen her yerinde büyük bir sorundur.

Vücuda depolanan yağın ihtiyaçtan fazla olmaması gerekmektedir. Vücutta depolanan yağ her yere aynı oranda dağılım göstermektedir. Göbek bölgesinde yağlanma ve kalça bölgesinde yağlanma olarak iki gruba ayrılan yağlanmanın eritme sekli birbirinden farklıdır. Çoğu zaman göbek eriten diyeti çoğu zaman da kalça eriten diyet seklinde karşımıza çıkan diyet şekilleri bulunmaktadır. Ancak bir ürünü kullanarak veya diyet yaparak belli bir bölgeden kilo vermek diye bir şey yoktur.
Bölgesel olarak incelemenin en iyi yolu doğru bir şekilde beslenmek ve beraberinde hangi bölgede incelme isteniyorsa o bölgeye göre egzersiz yapmaktır.

TOKLUK HİSSİ VEREN YİYECEKLER TÜKETİLMELİ

Uzmanlar sağlıklı şekilde kilo verebilmesi için dengeli beslenmenin ve düzenli bir şekilde hareket etmenin şart olduğunu söylemektedirler. Bununla beraber bazı gıdalar tokluğu arttırıp metabolizmayı hızlandırarak kilo vermekte bireylere yardımcı olmaktadır. Yoğurt, greyfurt ve yeşil çay kilo vermekte yardımcı olan yiyeceklerin başında yer almaktadır. Bu yiyecekler metabolizmayı hızlandırır ve tokluk hissini verir. Bu şekilde de vücut açlık hissi vermediğinden birey yemek yeme eğiliminden uzaklaşır.
Yenilen yiyeceklerin birbirlerini etkileyip, etkilememe durumuna bakılmalı ve vücudun metabolizması üzerinde kötü etki bırakılmaması için kontrollü bir şekilde tüketilmelidir.

KARBONHİDRATLI BESİNLERDEN UZAK DURUŞMALI

Evde bölgesel zayıflama yöntemleri uygulamasında en can alıcı konu bireyler özellikle karbonhidratlı besinlerden uzak durmalıdır. Çünkü karbonhidratlı yiyecekler yağ hücrelerinin şişmesine neden olur. Bu besinler, fazla alındığı takdirde vücudun düzenini bozabilmektedir. Pilav, makarna, börek, tatlı ve meyveler en çok tüketilen karbonhidrat kaynaklarıdır. Bu nedenle de bu yiyeceklerin tüketiminin azaltılması gerekmektedir. Yalnız bilinmelidir ki bu besinlerin tamamen tüketilmemesi vücut metabolizmasını olumsuz etkiler. Gerekli miktarlarda öğünler arasında yenilmesi önemlidir.

SPOR YAPMAYI İHMAL ETMEYİN

Bölgesel incelmenin başka bir yolu da egzersizlerde incelmesi istenilen yere ağırlık verilmesidir. Bu istenilen bölgenin üzerinde fazla durulması incelmeyi kolaylaştırmaktadır. Spor yaparak, özellikle zayıflamasını istediğiniz kısımlar ile alakalı egzersizleri tercih etmelisiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

İsmail SAĞIR

1997 Bursa Şampiyonası 2'si olan İsmail profesyonel olarak muhabirlik yapmaktadır. Spor ve Sağlık konularında siz değerli okuyucularımıza güncel olarak içerik üretmektedir.

1 Yorumlar

  • bölgesel zayıflama adına o kadar çok şey yaptım ama başaramadım. göbekten bir kültür kurtulamadım ayva göbeğim çıkmış durumda. tavsiyesi olan var mı bu konuda ?

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.