Yaşlanma karşıtı besinleri uzmanlar böyle açıkladı

Kozmetik ürünlerine yatırdığınız para ve başarısızlıklar sonucu hayal kırıklığına uğradınız mı Pes etme. Evde yaşlanma karşıtı yüz maskesi yapımı ve cildinize bırakmış olduğu etkiyi görmenizin zamanı geldi.

Kendisi için nadiren vakit bulan yoğun bir ev kadını mısın? Veya ofis projenizi zamanında yetişmeyeceğini düşündüğünüz için kendine zaman ayıramıyor musun? Her iki durumda da, sürekli bazı şeyleri panik ediyorsun ve kendini ihmal ediyorsun. Bayanlar, yaşınızın bu yarışta kaybettiğiniz şeylerden biri olduğunu bilmelisiniz.

SÜT VE KAKAO

Kraliçe ve prenses çağından beri, sütte banyo yapmanın cildin parlaklığını ve yumuşaklığını arttırdığı düşünülmektedir. Süt ve gül yapraklarıyla dolu bir küvet bugün bile lüks bir güzellik banyosu olur. Sütün ve şekersiz kakao tozunun bu basit karışımıyla aynı duyguyu hissedersiniz. Tek yapmanız gereken bu iki malzemeyi birbirine karıştırıp daha genç ve daha parlak görünen ciltler için yüzünüze uygulamanız. 10 dakika bekletin ve büyüyü kendiniz görün. İçinizdeki kraliçeyi dışarı çıkarın!

CİLDİNİZ İÇİN SALATALIK

Kendi mutfağınızda rendelenmiş salatalık kullanarak yapabileceğiniz çok daha basit bir yaşlanma karşıtı yüz maskelerine geçelim. Yumurta beyazı, bir çorba kaşığı limon suyu ve elma macunu rendelenmiş salatalıkta içine eklenmelidir. Maskeyi yaklaşık 20 dakika cildinizde tutun ve kırışıksız cilt artık hayalinizde kalmasın. Salatalıkta silis ve antioksidanların bulunması, sizi her zamankinden daha taze görünmenizi sağlar ve koyu halkalardan kurtulmanıza yardımcı olur. Salatalık maskesi sana daha iyi, rahatlatıcı ve canlandırıcı bir etki verir

ÇİLEK VE YUMURTA BEYAZI

En kolay Evde yaşlanma karşıtı yüz maskesi yapımı olan ve güzel oldukları için, çilekler cildinizi parlaklaşması na hayati bir rol oynamaktadır. Birkaç tane çilek püre haline getirin ve yumurta akı ilave edin, Bu yüz maskesi kırışıklıkları gidermek için sihirli bir karışım olarak kullanın. Kuru olana kadar bıraktıktan sonra macunu durulamak için soğuk su kullanın. Çilek, C vitamini içerir ve yağlı ciltler için çok etkilidir. Cildiniz genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. sivilce izlerinden kurtulmak isteyen herkes için bu ev yapımı yaşlanma karşıtı yüz maskesi iyi bir çaredir.

YAĞLI CİLTLER İÇİN

Yağlı bir cilt ile uyanıyorsanız, bu çilek ve yumurta beyazının bileşimi sizin için harikalar yaratacaktır. Yumurta beyazı cildinizi sıkar ve yüzünüzdeki gözenekleri en aza indirgeyerek yağlı cildi azaltır.
Kremsi ve yumuşak hale gelinceye kadar avokadoyu ezin. İçine Hindistan cevizi yağı ve bal ilave edin yüzünüze uygulayın. Gözlerinize temas etmemesine özen gösterin. Maskeyi 10-15 dakika açık bırakın. Onu silmek için sıcak ve nemli bir bez kullanın ya da ılık suyla yıkayın.

YAŞLANMA KARŞITI MUZ

Kaba ve Kırışık cildinizi daha pürüzsüz hale getirmek istiyorsanız, muz ilk ve en iyi çözümünüz dür. Deri tedavisi söz konusu olduğunda çok faydalı olduğu bilinmektedir. Cildinize nemlendirici bir etki kazandırır. Olgun bir muz püre haline getirin ve cildinize uygulayın. 15 dakika sonra yıkamak için ılık su kullanın.

LİMON VE YULAF

½ fincan pişmemiş yuvarlak yulaf ve 4 yemek kaşığı limon suyu karışımı hazırlayın ve bunu cildinize uygulayın. 5-10 dakika bekletin. Bu, cildi yağlı olanlara mükemmel bir uyum sağlar ve cildinizi gençleştirir. Bu maskeyi kullanarak o koyu lekelerden ve yağlı deriden kurtulabilirsiniz. Limon bunu yapmanıza yardımcı olur ve cildinizin tonu düzleştir. Yulaf ezmesi sivilcenizi ve yağlı cilt ile ilgili diğer problemleri azaltır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Esra HARAMOĞLU

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Esra Haramoğlu'nun sağlık alanında 'yok' denecek kadar az tezleri var. Birçok konuda idealist tavır takınan Haramoğlu'nun gazeteci olma hayali emin adımlarla ilerliyor. Tenis oynamaktan hoşlanıyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.