Vücuttaki ödemi atmak artık çok kolay

Kendini gösteren şişlikler ağırlıklı olarak bacaklar, ayaklar, bilekler, kollar ve ellerde görülmektedir. Bu durumda Vücuttaki ödem nasıl atılır? Ödemin atılması adına ilk önce bu durumun sebepleri ortadan kaldırılmalıdır. Ardından da ödemlerin çözülmesi adına ilaç kullanılabilir.


vücutta ödem nasıl atılır, Ödem nasıl atılır, Vücuttaki ödem nasıl atılır, Ödem atma yöntemleri, Vücuttaki ödem

Genelde kadınlarda kendini göstermekte olan ödem, kişinin kendini çok daha kilolu görünmesine neden olmaktadır. Hücrelerin arasındaki sıvıda olması gerekenden fazla miktarlarda kan plazması toplandığı zaman ödem oluşmaktadır.

VÜCUTTAKİ ÖDEM NASIL ATILIR

Genel itibari ile ödem söktürücü ilaçlar, idrar söktürücüdür. Ancak kimi durumlarda ödemler cerrahi olarak da çıkartılmaktadır. Vücutta oluşan ödemin oluşmasını engellemek ya da gidermek adına ilk aşamada şeker kullanımın azaltılması gerekir. Çünkü şekerin sindirilmesi adına çok fazla su tüketilmesi gerekir ve bilindiği üzere su da vücut tarafından tutulur.
Vücutta oluşan fazla suyun atılması adına yeşil yapraklı sebzeler, kayısı, ananas ve kiraz gibi meyve sebzeler kullanılabilir. Eğer ki sağlık sorunu bulunmuyorsa, ödem atılması adına ısırgan otu, funda yaprağı, biberiye kullanılabilir. Vücutta ödem oluşmasındaki en büyük etkenlerden bir diğeri de tuz kullanımı.

YEMEKLERDE BAHARAT KULLANIMI

Yemeklerin çok tuzlu pişirilmemesi, bunun yerine baharat kullanılmaya ağırlık verilmesi de yine ödem atımı konusunda yardımcı olunacaktır. Aşırı şekerli, asitli içecekler ya da alkol tüketimi yerine su tüketmek de yine vücutta oluşan bu olumsuz durumun giderilmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir yaşama sahip olmanın sonrasında ise ödem sorunu tarihe karışmış olacaktır.

YAZAR: Özkan KANDEMİR

ODTÜ mezunu olan Özkan Kandemir, mezun olduktan sonra iş bulamayan listesine girmiş ve daha sonra habercilik yapmaya karar vermiştir. Girişimcilik dünyasında adından söz ettirmek isteyen Kandemir'in en büyük hedefi hergunsaglik.net'i milyonlarca kişiye ulaştırmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarılarda bulundu

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarıda bulundu

Madde bağımlılığı, günümüzde birçok insanı etkisi altına almış ve bu nedenle de insanlarda oldukça büyük zararlara neden olmuş bir durumdur. Etki alanı gittikçe daha da artan bu durum birçok farklı madde ile meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.