Televizyonun hayatımıza etkilerini uzmanlar böyle açıkladı

İnsanlar önceden sırf televizyonu olmamaması sebebiyle kahvelere gidiyor ya da kahveye uğruyorlardı. Eskiden her evde 1 tane bile yokken artık evlerimizde 2 – 3 tane var.


Televizyonun hayatımıza etkilerini uzmanlar böyle açıkladı

Birisi mutfakta hanımefendiler yemek yaparken dizilerini, programlarını kaçırmasınlar veya yemek yerken haberleri dinlemek için, birisi yatak odasında pazar keyfini yatakta geçirenler için magazin haberlerini daha rahat izlemek için ve son olarak aslında ilk ve son olmalıydı dediğimiz ortak kullanılan odamızda.
Bu kadar televizyon bu kadar israf bu kadar yer işgali evin ona göre dizaynı, temizlik yaparken yaşanan zorluklar vs. düşünüldüğünde aslında hayatımızı çok fazla meşgul ettiğini görüyoruz.
Televizyonu bu kadar da kötü bir alet gibi göstermek istemiyorum. Tabi ki olabildiğince de yararı var.

HAYATIMIZA KATTIKLARI

Yaşanan olayları artısı ile eksisiyle takip etmemizi sağlıyor, dizi, film, oyun, müzik, belgesel hepsini bir arada sunuyor, çocukların görsel ve işitsel hafızlarını güçlendiriyor. Çocukların çabuk konuşmasını ve öğrenmelerine yardımcı oluyor. (Çocuk programları)

HAYATIMIZDAN ÇIKARDIKLARI

Okuma alışkanlıklarımızı bir kenara bıraktırıyor, özellikle çocuklarda görme kusurları doğuruyor, televizyon açıkken konsantre olunamıyor. Reklamlarda gösterilen ürünlerin ailenin bütçesini zorlayarak alınması isteniyor, aile içi sohbetlerin yeri yok olup sadece reklam aralarında konuşmalar yaşanıyor.
Bunun gibi daha nice olaylar sıralayabilirsiniz. Muhabbetlerin, kitapların, derslerin yerini iyi bilmemiz ve hepsini etkili kullanmamız gerektiğini unutmamalıyız. Çocuklara belli bir süre sonunda televizyonu kapatıp başka şeyler ile uğraşması gerektiğini hatırlatmalıyız.

YAZAR: Mustafa Yenice

Sağlık uzmanı olan Mustada Yenice, bu web sitesini açmıştır fakat daha sonra bu ağırlığı taşımayarak Özkan Kandemir ile ortak olmuştur. Sağlık alanında lider haber sitesi olmak için disiplinli ve hırslı bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarılarda bulundu

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için uyarılarda bulundu

Madde bağımlılığı, günümüzde birçok insanı etkisi altına almış ve bu nedenle de insanlarda oldukça büyük zararlara neden olmuş bir durumdur. Etki alanı gittikçe daha da artan bu durum birçok farklı madde ile meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.