Spor yapmanın hayatımızdaki önemi

Hayatımızda önem verdiklerimiz arasından en değerlisi şüphesiz ki sağlıktır ve neden spor yapmalıyız sorusunun cevabımda budur. Çünkü sağlık olmazsa sahip olduğumuz hiçbir şeyin fayda etmeyeceğini biliyoruz. Bunun farkında olmalıyız ki son yıllarda spora ve sağlıklı tüketime yönelim oldukça artmış gözüküyor.


Neden spor yapmalıyız, Sağlık için sporun önemi, Spor ve sağlık ilişkisi, Sağlık ve spor hakkında bilgi, Spor ve sağlık ile ilgili yazı, Sağlık ve spor nedir

Çevremizde gördüğümüz yakınlarımızın spora gitmesi ve her geçen gün bir yerlere spor salonu açılması sizide teşvik ediyor öyle değil mi? Ama sizde ‘5 kilo versem yeter yaa, biraz pazu yapsam birde baklavalar çıksa yeter aslında’ diyenlerden olmayın.
Sporu sağlık için yapmanız tercihimizdir. Çünkü spor yapmak; pek çok rahatsızlığın kontrolü ve önlenmesinde oldukça önemli olduğundan dolayı, düzenli spor yaparsanız sırtınız yere gelmez.

NEDEN SPOR YAPMALIYIZ

Spor yapmanın sağlığı korumanın dışında bir çok faydası da vardır. Mesela sizi daha güçlü biri yapabilir, stres atmanızı sağlayabilir ve hatta aynada görüntünüzü değiştirmeye başladıysa bağımlısı bile yapabilir.

SPOR İÇİN MEKAN SEÇİMİ

Önceden sıkıcı bulduğunuz ve ya gitmeye üşendiğiniz spor salonları sizin için farklı bir dünya haline geldiyse geçmiş olsun, artık sizde bir spor bağımlısı oldunuz. Her gün spora gelmek için can atar, çıkmak istemez, çıktığınızda ise bir rahatlama hissedersiniz.
Spor son yıllarda fitness salonlarında yapıldığı için daha çok orada yapılıyormuş gibi bir algı oluşsa da aslında bir çok alanı vardır. Yüzme olsun dövüş sporları olsun futbol,basketbol, koşu hatta yürüyüş gibi bir çok çeşidi vardır. Hiç birini yapamayacak kadar çok meşgulüm, benim vaktim yok diyenler için; uzmanlara göre, haftada 3 gün 30 dakikalık koşu bile sağlıklı bir kalp sağlığı için yeterli olmaktadır.

YAZAR: Mustafa Yenice

Sağlık uzmanı olan Mustada Yenice, bu web sitesini açmıştır fakat daha sonra bu ağırlığı taşımayarak Özkan Kandemir ile ortak olmuştur. Sağlık alanında lider haber sitesi olmak için disiplinli ve hırslı bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarılarda bulundu

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarıda bulundu

Madde bağımlılığı, günümüzde birçok insanı etkisi altına almış ve bu nedenle de insanlarda oldukça büyük zararlara neden olmuş bir durumdur. Etki alanı gittikçe daha da artan bu durum birçok farklı madde ile meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.