Meme kanseri farkındalık ayı Ekim

Meme kanseri farkındalık ayı Ekim

Meme Kanseri Farkındalık Ayı, Ekim ayı süresince uluslararası sağlık kampanyası ile küresel farkındalığın artırılması hedefleniyor. Göğüs kanserine karşı yaygın bir dikkat gösterilmesi için düzenlenen ilk çaba, Birleşik Devletler ‘de Ekim 1985’te bir hafta gerçekleşti.

O zamandan beri, meme kanseri hastalığı farkındalığını arttırmak, insanları önleme ve erken tespit yöntemleri hakkında eğitmek için yapılan kampanyaları desteklemek için dünya ülkelerine yayılmıştır. Bugün, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, devlet kurumları ve tıbbi toplumlar meme kanseri bilincini artırmak için birlikte çalışmaktadır.

GÖĞÜS KANSERİ BİLGİLENDİRME ETKİNLİKLERİ

Göğüs kanseri, dünyada kadınları etkileyen en yaygın kanserdir. Meme Kanseri Farkındalık Ayı boyunca, bilim forumları, eğitim programları ve bilgilendirici broşürler ve posterler, bilgiyi halka yaymak için araçlar olarak kullanılır .
Göğüs kanserinin taranmasının ve erken teşhisinin önemine odaklanan özel etkinlik düzenlenmektedir. Buna ek olarak, yürüyüş,koşular,müzayedeler, konser ve diğer yardım etkinlikleri gibi fon arttırma faaliyetleri, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde yapılır. Bu olaylar tarafından toplanan para tipik olarak meme kanseri araştırmaları için yerel, veya uluslararası fonlara yönelir. Uluslararası kanser organizasyonlarının bilimsel konferansları ve toplantıları da farkındalık kampanyaları ile birlikte planlanabilir.

MEME KANSERİ SEMBOLÜ PEMBE RENK KURDELE

Meme Kanseri Farkındalık Ayının uluslararası sembolü pembe renktir. 1990 ‘larda pembe kurdele ana amblem olarak belirlendi. Bununla birlikte, pembe renk göğüs kanserinin bireysel ve toplusal farkında lığını göstermek için kıyafetler, afişler ve İnternet Web siteleri de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kullanılır.
2000 yılında Estée Lauder Inc. parfüm ve kozmetik şirketi, büyük global yer işaretlerinin Ekim ayında bir veya daha fazla gün boyunca Meme Kanseri Farkındalık Ayını destekleyecek şekilde pembe ışıkla aydınlatıldığı bir proje başlattı. Aydınlatılmış simgeler arasında Sydney Opera Evi, Niagara Şelaleleri, Brandenburg Kapısı , Empire State Binası, Taipei 101 binası ve Tower of London yer alıyor .

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.