Uzmanlar kivinin akla gelmeyecek faydalarını açıkladı

Kivide bulunan zengin C Vitamini cilt için gereklidir. Ayrıca önemli miktarda A vitamini , magnezyum, demir ve kalsiyum ile birlikte diğer gerekli besin maddelerini de içerir.
Kivi meyvesi Çin kökenlidir ve dolayısıyla ülkenin ulusal meyvesi olarak kabul edilir. 19. yüzyılda Çin’de yetiştirildi , ancak o zaman yararları araştırılmadı. Kivi meyvesinin potansiyeli Yeni Zelanda’daki insanlar tarafından fark edildi ve sonunda Kivi olarak adlandırıldı, hepimiz Kivi kuşunun Yeni Zelanda’nın ulusal kuşu olduğunu biliyoruz.
Bugün Kivi Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede üretimi yapılmakta. Yeşil renkte bir meyvedir ve meyveye parlak bir görünüm kazandıran küçük siyah tohumlar vardır. Çoğunlukla tatlı ve pastalara görsellik kazandırmak için kullanılır, Meyvenin olgunluğuna bağlı olarak Sulu bir meyve olduğundan çiğ yenilebilir.

CİLDE FAYDALARI

Kivi meyvesinin cilde sağladığı bazı önemli faydaları vardır. Fazla yağ salınımını kontrol eder. Kivi, ciltteki sebum oluşumunu kontrol ettiği için yağlı cilt için çok yararlıdır. Sivilceleri ve yapışkan ve yağlı cildi önler.
1 Kivinin suyunu çıkarmak için iyice ezin. Bir çorba kaşığı limon suyu karıştırın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 15-20 dakika bekletin ıslak havluyla silin veya soğuk suyla yıkayın. Aşırı yağ salınımını kontrol etmek için haftada iki kez tekrarlayın.
Yüzde oluşmuş kivi hamurunu da kullanabilirsiniz daha iyi sonuçlar alabilmek için yüzünüze hafifçe masaj yapın.

YAŞLANMA KARŞITI

Kivi, C Vitamini de dahil olmak üzere insan sağlığına gerekli tüm vitaminlerle doludur, yaşlanma sürecini yavaşlatır. Kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşmasını önler ve size temiz ve kusursuz bir cilt kazandırır. Badem ile birlikte kivi yüz maskesi mükemmel bir anti – yaşlanma maskesi oluşturur .
Bademleri alın ve harç haline gelecek kadar öğütün. 1 kiviyi blenderde püre haline getirin. Badem ezmesini kivi üzerine ilave edin. Yüz ve boyun bölgesine Kivi yüz maskesini uygulayın, Bir süre bekletin ve soğuk suyla yıkayın.
Bu yöntem Kivi meyvesinin cilde faydaları arasında bayanlar arasında en fazla uygulanan yöntemdir. Yaşlanma öncesi kivi yüz maskesini haftada bir kez genç parlak bir cilt elde etmek için kullanabilirsiniz.

SONUÇ OLARAK

Kivi meyvesinin cilde faydaları yaygın olarak bilinmekte olup bir çok insan tarafından uygulanmakta olan yöntemleri vardır, Vücudun meyve içerisindeki gerekli vitaminleri ve besin maddelerini almasıyla meyveyi düzenli olarak tüketmek avantajlıdır. Bu meyveyi günlük diyetinize dahil etmeniz önerilir. Yukarıdaki ipuçlarını deneyin ve farkı görün.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.