idrar yolu enfeksiyonuna karşı uzmanlar uyarıda bulundu

idrar yolu enfeksiyonuna karşı uzmanlar uyarıda bulundu
Tarafından yazılmıştır Hüseyin ERDOĞAN

Ortak sorunlardan biri idrar yolu enfeksiyonu dur. Enfeksiyon dan kurtulmak için, idrar yolu enfeksiyonun belirtilerini bilmemiz gerekmektedir. Hastalığı önceden bilmek, semptomların başlangıç aşamasında baş etmesine yardımcı olacaktır.

İnsan vücudu, yaratıcının şimdiye kadar icat ettiği en karmaşık sistemdir. İnsan vücudunun düzgün çalışmasına yardımcı olmak için sinerji içinde birlikte çalışan binlerce sistem var. Vücudun temel işlevi, enerji üretmek ve hayatta kalabilmek için çalışmasına yardımcı olmaktır. Bazen, birkaç sistemden herhangi biri insan vücudunda işlev bozukluğu olabilir. Sistemin işlev bozukluğu başlangıcı genellikle tedavi edilmesinden kaynaklı hastalıklara neden olan belirtilerle birlikte görülür.
Belirtiler hem evde, hem de bir uzman yardımı ile tedavi edilebilir. Birkaç sağlık sorunu arasında, ortak sorunlardan biri idrar yolu enfeksiyonu dur. Kurtulmak için, idrar yolu enfeksiyonunun ne olduğunu bilmelisiniz . Hastalığı önceden bilmek, semptomların başlangıç aşamasında baş etmesine yardımcı olacaktır. Bu, hastalıktan dolayı daha az problem yaşamanızı sağlar.

İDRAR YOLU ENFEKSİYONU NEDİR

İdrar yolu enfeksiyonları, insan vücudunun idrar yollarını tutan enfeksiyonlardır. Enfeksiyon idrar torbası ve üretra boyunca yayılır. İYE, dünya nüfusunun karşılaştığı yaygın enfeksiyonlardan biridir. İYE ile en fazla etkilenen toplum kadındır. Olguların % 90’ında enfeksiyon E.coli bakterilerinin bağırsaklardan üriner sisteme transferi nedeniyle ortaya çıkmaktadır.
Enfeksiyon, tüm üriner sistemin herhangi bir yerinde oluşabilir. Bununla birlikte, en başta diğer sistemlere yayılmış enfeksiyonu önlemek için tedavi etmek şarttır. Kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu belirtileri sık görülür ve çoğunlukla gebelik döneminde meydana gelir.

ENFEKSİYONA KARŞI ÖNLEMLER

Büyük hijyen hataları idrar yolu enfeksiyonuna neden olur. Özellikle tuvaleti kullandıktan sonra temiz olmak, İYE olasılığını önlemek için şarttır.
Cinsel ilişki aynı zamanda kadınlarda idrar yolu enfeksiyonuna neden olabilir. Aktivite mikropların vajina dan üretral deliğe gitmesine neden olur. Ve burada hijyenin yeniden önemli bir rolü olur.
Doğum kontrol önlemleri bazen bir idrar yolu enfeksiyonuna neden olabilir. Sperm öldürücü jeller veya kremler cilde zarar verebilir, dolayısıyla çevredeki mikroplar için üreme alanı haline gelir. Kalitesi düşük olan prezervatifler yine aynı riski teşkil edecektir.
Nedenleri bol, bu yüzden bir idrar yolu enfeksiyonu belirtilerini nasıl tespit edersiniz? İdrar yolu enfeksiyonundan nasıl kurtulacağınızı bilmek için İYE semptomlarını bilmelisiniz.

SEMPTOMLAR NELERDİR

İdrar bulanık ya da içindeki kan görünebilir. Kansız Bulanık olan idrarla da ilgili olabilir.
İdrar sayısını her zamankinden çok fazla olması.
İdrarınız farklı bir koku veya kötü koku eşlik edecektir.
İdrar geçerken yanma hissi belirginleşecektir.

TEDAVİ SÜRECİ

idrar yolu enfeksiyonun ‘dan nasıl kurtulabilirsiniz. Koruyuculuğun tedaviden daha iyi olması her zaman iyi bir sonuç olacaktır. iyi hijyen rutin idrar yolu enfeksiyonunu maksimum önleyecektir. Kadınlar ne yazık ki enfeksiyona daha yatkındır; Bu nedenle her zaman dikkatli olmalısınız. İdrar yolu enfeksiyonunun varsa ne yapacaksınız? İlk başta onu engelleyin!

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Hüseyin ERDOĞAN

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu olan Hüseyin Erdoğan, saçlar ve aynı zamanda sağlıklı yaşam konusuna ilgi göstermektedir. Siz değerli okuyucularımız için güncel olarak yaşama dair sağlıksal makaleler hazırlamaktadır.

1 Yorumlar

  • her sene idrar yolu enfeksiyonundan bir iki kere çekiyorum resmen. bu bitkisel yöntemleri deneyeceğim umarım faydalı olurlar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.