Diyet yaparken mutlaka bunları yapın hızlı kilo verin

Hızlı bir şekilde kilo vermek için diyetinize Protein ekleyebilirsiniz, protein besinlerin kralıdır. Vücudunuz, yediğiniz proteini sindirdiğinde, metabolize ederken kaloriyi yakar; bu nedenle, yüksek proteinli bir diyet metabolizmayı günde 80-100 kaloriye kadar artırır.
Yüksek proteinli bir diyet sizi daha doymuş hissetmenize ve iştahınızı azaltmanıza yardımcı olabilir. Aslında bazı çalışmalar, insanların yüksek proteinli bir diyetle günde 400’den az kalori tükettiklerini göstermektedir. Kahvaltıda yediğiniz basit bir şey bile (yumurta gibi) güçlü bir etkiye sahip olabilir.

TEK BİLEŞENLİ GIDALAR TÜKETİN

Daha sağlıklı olabilmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri diyetinizi, Bütün, tek bileşenli gıdalara dayandırmaktır.
Ayrıca, bütün gıdaları yeme aynı zamanda vücudunuza düzgün çalışması gereken birçok temel besin maddesi sağlar.
Kilo kaybı genellikle bütün gıdaları yemenin doğal bir”yan etkisi” olarak görülür.

İŞLENMİŞ GIDALARDAN KAÇININ

İşlenmiş gıdalar eklenmiş şekerler, katı yağlar bir hayli yüksektir. Dahası, işlenmiş yiyecekler mümkün olduğunca fazla yemeniz için üretilmiştir.

BOL BOL SU TÜKETMELİSİNİZ

Aslında, içme suyunun kilo verme konusunda yardımcı olabileceği iddiası gerçeği. 0,5 litrelik su içmek, yaktığınız kaloriyi bir saat sonra %24-30 oranında artırabilir. Yemekten yarım saat önce su içmek, özellikle orta yaşlılar ve yaşlılar için kalori alımının azalmasına neden olabilir. Su, kalori ve şeker oranı yüksek olan diğer içecekler ile yer değiştirdiğinde kilo kaybı için özellikle iyi.

SIVI KALORİLERDEN KAÇININIZ

Sıvı kalori, şekerli alkolsüz içecekler , meyve suları ,çikolatalı içecekler ve enerji içecekleri gibi içeceklerden gelir. Bu içecekler, sağlık için, obezite riskinde artış da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kötüdür. Bir çalışma, şekerle tatlandırılmış bir içecek için günlük olarak tüketilmesi obezite riskinde % 60 oranında bir artış olduğunu göstermiştir.

DAHA KÜÇÜK TABAKLAR KULLANIN

Bazı çalışmalar, daha küçük tabakaları kullanmanın, daha az yemenize yardım ettiğini gösteriyor. küçük tabak kullanmak, yediğiniz yiyecek miktarını azaltırken, size daha fazla yemiş olma algısı verir.

YEMEĞİNİZİ YAVAŞ TÜKETİN

Çok hızlı yerseniz, vücudunuzun dolu olduğunu bile bile fark etmeden önce çok fazla kalori tüketebilirsiniz. Hızlı yemek yiyenlerin yavaş yemek yeme alışkanlığına kıyasla obez olma eğilimi daha yüksektir. Daha yavaş çiğnemek, daha az kalori tüketmenize ve kilo kaybına bağlı hormon üretimini arttırmanıza yardımcı olabilir.

YİYECEK BAĞIMLILIĞIYLA MÜCADELE

Gıda bağımlılığı, birçok insanın aşırı yeme nedenidir ve nüfusun önemli bir yüzdesini etkiler. Aslında, yakın tarihli bir 2014 çalışması, insanların neredeyse % 20’sinin gıda bağımlılığı ölçütlerini yerine getirdiğini ortaya koymuştur.
Bazı gıdalarda bağımlılık belirtilerine diğerlerine göre çok daha fazla olma ihtimali vardır. Bu şeker, yağ veya her ikisi de yüksek işlenmiş abur cubur gıdalar içerir. Yiyecek bağımlılığını yenmenin en iyi yolu doktorunuzdan yardım istemektir .

DİKKATLİ YEMEK YEMENİN ÖNEMİ

Dikkatli yeme , yemek yendiğinde farkın dalık yaratmak için kullanılan bir yöntemdir. Bilinçli yiyecek tercihleri yapmanıza ve açlık ve doyma ipuçlarınızı farkında lığını geliştirmenize yardımcı olur. Daha sonra bu ipuçlarına yanıt olarak sağlıklı beslenmenize yardımcı olur.
Dikkatli yemenin obez bireylerde kilo, yeme davranışı ve stres üzerinde belirgin etkileri olduğu gösterilmiştir. Aşırı hafif yeme ve duygusal yemeye karşı özellikle faydalıdır.
Asıl hedef hızlı kilo vermek değil, yaşam biçiminizi değiştirmeye odaklanmanız dır. Diyet, uzun vadede neredeyse daima başarısız olan şeylerden biridir. Aslında “diyet” yapan insanlar zamanla daha fazla kilo alma eğilimindedirler.
Kilo vermeye odaklanmak yerine, vücudunuzu sağlıklı besin ve besinlerle beslemeyi birincil hedef haline getirin. Kilo vermek için değil, daha sağlıklı, daha mutlu, uygun bir kişi olmak için yemek tüketin.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

İsmail SAĞIR

1997 Bursa Şampiyonası 2'si olan İsmail profesyonel olarak muhabirlik yapmaktadır. Spor ve Sağlık konularında siz değerli okuyucularımıza güncel olarak içerik üretmektedir.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.