Hızlı kilo vermek isteyenleri ilgilendiren haber

Hızlı Kilo verme yolları var, ancak bunların çoğu aç bırakan ve tatmin olmayacak kadar zor, demir gibi sert iradeniz yoksa, hızlı bir şekilde bu planlardan vazgeçmenizi sağlayacaktır.

Hızlı kilo vermenin püf noktaları, iştahınızı önemli ölçüde azaltmanız gerekmekte. Açlığınız olmadan hızlı kilo verin, aynı zamanda metabolik sağlığınızı iyileştirin.

ŞEKERİ VE NİŞASTAYI KESİN

En önemli kısmı şekeri ve nişastaları (karbonhidratları)azaltmaktır. Bunlar insülin salgısını en çok uyaran gıdalardır. insülin vücutta yağ depolayan hormondur. insülin düştüğünde, yağın yağ depolarından çıkması daha kolay olur ve vücut karbonhidrat yerine yağ yakmaya başlar. insülin düşürülmesinin bir diğer yararı, böbreklerinizin şişmeden ve gereksiz suyu azaltır fazla miktarda sodyum ve su döktüğü dür.
Şekerleri ve nişastaları (karbonhidratları) diyetinizden çıkarmak, insülin seviyenizi düşürebilir, iştahınızı kesip açlık hissetmeden kilo vermenizi sağlayacaktır.

PROTEİN, YAĞ VE SEBZELER

Yemeklerinizin her birinde bir protein kaynağı, yağ kaynağı ve düşük karbonhidratlı sebzeler bulunmalıdır. Yemeklerinizi bu şekilde tüketmek, karbonhidrat alımını otomatik olarak günde önerilen 20-50 gram aralığına getirecektir .
Düşük karbonhidratlı sebzeler tabağınızı koymaktan korkmayın. Et ve sebzelere dayanan bir diyet, sağlıklı olmanız gereken tüm lifleri, vitaminleri ve mineralleri içerir. Diyette tahıllar için fizyolojik bir ihtiyaç yoktur.

GÜNDE 3 ÖĞÜN YEMEK

Öğleden sonra kendinizi aç hissederseniz, 4. yemeği ekleyebilirsiniz.
Yağ tüketmekten korkmayın, hem düşük karbonhidratlı hem de düşük yağlı diyet denemek başarısızlık için bir reçetedir. Bu sizi perişan hissettirir ve planı terk edersiniz.
Hızlı kilo verme yolları için Kullanılacak en iyi yağ, Hindistan cevizi yağıdır . Orta zincirli trigliseritler (MCT’ler) olarak adlandırılan yağlar açısından zengindir. Bu yağ diğerlerinden daha uygundur ve metabolizmayı hafifletebilirler.
Bu doğal yağlardan korkmanın hiçbir nedeni yok, yeni çalışmalar, doymuş yağın kalp hastalık riskini hiç yükseltmediğini gösteriyor.
SONUÇ: Her yemeği bir protein kaynağından, yağ kaynağından ve düşük karbonhidratlı bir sebzeden çıkarın. Bu sizi 20-50 gram karbonhidrat aralığına sokacak ve insülin seviyenizi önemli ölçüde düşürecektir.

AĞIRLIKLARI HAFTADA 3 KAT ARTTIRIN

Bu planda kilo vermek için egzersiz yapmanız gerekmez, ancak önerilir. En iyi seçenek haftada 3-4 kez spor salonuna gitmektir.Isınma, ağırlık kaldırma. Spor salonunda yeniyseniz eğitmenden yardım isteyin.
Ağırlıkları kaldırarak, birkaç kalori yakacak ve metabolizmanızın yavaşlamasını önleyeceksiniz ki bu ağırlık kaybetmenin ortak bir yan etkisidir. Düşük karbonhidratlı diyetler üzerine yapılan çalışmalar,önemli miktarda vücut yağını kaybederken biraz da kazanabileceğinizi göstermektedir. Kaldırma ağırlıkları sizin için bir seçenek değilse, o zaman koşu, yürüyüş veya yüzme gibi daha kolay kardiyo egzersizleri yapmak yeterli olacaktır.
SONUÇ: Ağırlık kaldırma gibi bir çeşit direnç eğitimi yapmak en iyisidir. Eğer bu bir seçenek değilse, kardiyo egzersizleri de işe yarar.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

İsmail SAĞIR

1997 Bursa Şampiyonası 2'si olan İsmail profesyonel olarak muhabirlik yapmaktadır. Spor ve Sağlık konularında siz değerli okuyucularımıza güncel olarak içerik üretmektedir.

1 Yorumlar

  • hızlı kilo vermek adına güzel şeyler yazılmış ama ben kilo verme konusunu sanırım beceremiyorum. ama burada yazanları da denemeye çalışacağım inşallah zayıflarım

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.