Geniş gözeneklerden kurtulmak artık mümkün

geniş gözenek gözeneklerimi nasıl sıkılaştırabilirim, gözenek sıkılaştırıcı maske, gözenekleri sıkılaştırmak için krem, gözenekli cilt nasıl düzelir, gözeneklerden kurtuldum, gözenek sıkılaştırma kesin çözüm, Geniş gözeneklerden Kurtuldum

Geniş gözenekleri ne yazık ki makyajla bile kapatması zor, bakım ve tedavi gerektiren bir cilt kusuru. Geniş gözeneklerden kurtuldum için uygulanabilecek yöntemleri burada anlatacağız.

Özellikle yağlı bir cilde sahip olanlar, ne kadar bakım ürünü kullansalar da gözeneklerini istedikleri gibi küçültüp sıkılaştıramıyorlar.
Uzun süre güneşte kalmak, aşırı yağlı yiyecekler tüketmek,cildi temiz tutmamak, cilt tipine uygun ürün kullanmamak, siyah noktalar, cildin yağ dengesini sağlayamamak, sivilceler, kişinin yaşının ilerlemesi gibi faktörler gözeneklerin genişlemesine neden oluyor.
Ancak duru ve berrak bir cilt hayal değil. Sağlığımız içinde önemli olan gözeneklerden kurtulmamız mümkün değil ama doğru bir cilt bakım rutini ile geniş gözenekleri büyük oranda kontrol altına alabiliriz.

GENİŞ GÖZENEKLER İÇİN KİL MASKESİ

Kil içindeki minerallerden dolayı fazla yağı alır, gözenekleri derinlemesine temizler ve düzenli kullanıldığında yağ üretimini azaltır.
Bazı markaların hazır kil maskesi mevcut. Cilt tipinize uygun olanı seçip kullanabileceğiniz gibi,2 yemek kaşığı kadar kile azar azar su ekleyerek karıştırarak maske haline de getirebilirsiniz.
Kil maskesinin ideal bekleme süresi 5 dakikadır. Fazlası cildinizi kurutup, tahriş edebilir. Maskeyi cildinizde 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Kil maskesi ayda 2-3 kere yapılabilir.

GENİŞ GÖZENEKLER İÇİN KARBONAT

Karbonat maskesi peeling özelliği taşır ve leke görünümünü azaltır. 2 yemek kaşığı karbonata yavaş yavaş su ekleyerek krem haline getirin ve yüzünüze sürün. 5 dakika bekletin ve soğuk su ile yıkayın. Haftada 3 kere yapılabilir.

GENİŞ GÖZENEKLER İÇİN BUZ

Her gün soğuk suyu ve buz kompresini gözenek sıkılaştırıcı olarak kullanabilirsiniz. Bu hızlı ama geçici bir çözümdür. Bu 3 çözüm genel olarak işe yarayan çözümlerdir. Bunun yanı sıra makyajınızı temizlemeden ve günlük bakım rutininizi yapmadan yatmayın.
Yatmadan önce yüzünüzü mutlaka soğuk suyla yıkayın.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.