Evde saç boyama teknikleri

Birçok kadın saç rengini değiştirmek adına kuaförlerin kapısını çalmakta. Ancak kuaföre gidecek vakti olamayanlarda evde saç boyama tekniklerini uygulamaktadırlar.

Saçı boyamak istediğinde neler yapılması gerektiğini tam olarak bilemediği için ortaya çıkmakta olan sonuç hiçbir zaman istekleri karşılayacak nitelikte olmuyor. Halbuki evde saç boyama hiç olmadığı kadar kolaydır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kadınların evde saç boyama konusunda dikkat etmeleri gereken en önemli şeylerin başında doğru rengin seçilmesi geliyor. Cilt tipine uygun olan rengin belirlenerek buna göre boyanın satın alınması sonrasında boyanın kullanım talimatına uygun olarak hazırlanması gerekmektedir. Ardından ise saçlar taranır, yüzün saç ile birleştiği noktalara krem ya da vazelin sürülür. Burada amaç boyanın tene temas etmesi sonrasında kolaylıkla çıkmasını sağlamaktır. Boyanın kıyafetlere bulaşmasını engellemek adına gerekli olan hazırlığın yapılması adına gerekli hazırlıkların yapılması sonrasında artık saç boyanmasına başlanacaktır.

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR

Saçların tokalar ile ayrılmasının sonrasında evde saç boyama işlemine başlanacaktır. Diplerden başlayarak dikkatli bir şekilde boyama işleminin yapılmasından sonra saçlar toplanarak gerekli süre boyunca bekletilmelidir. Eğer ki klasik boyama yerine dip boya yapılacaksa ilk önce saçların diplerine boya sürüldükten sonra 10 15 dakika beklenmelidir.
Ardından saçın geri kalanına boya işlemi yapılabilir. İlgili sürenin beklenmesinden sonra hiç zaman yitirilmeden saçlar yıkanarak üzerindeki boya tamamen akıtılmalıdır.Boya kalıntısının saçta kalması saç tellerinde ve deride sorunların yaşanmasına neden olacaktır. Doğru şekilde işlemlerin yapılmasından sonra ise saçlar istenilen güzel renge ulaşması sağlanmış olur.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

İsmail SAĞIR

1997 Bursa Şampiyonası 2'si olan İsmail profesyonel olarak muhabirlik yapmaktadır. Spor ve Sağlık konularında siz değerli okuyucularımıza güncel olarak içerik üretmektedir.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.