Doğru cilt bakım ürünü seçimi

Kadın erkek fark etmez artık hemen herkes erken yaşlardan itibaren kendi ciltlerine en doğru cilt bakım ürünleri ile ilgili istedikleri sonuçları elde etmeyi hedefliyor ve buna göre araştırma yapıyorlar.


Doğru Cilt bakımı ürünleri, Cilt bakım ürünleri nasıl seçilir, Cilt Bakımı, Doğru Cilt Bakım Ürünleri

Fakat yaptıkları bu araştırmalar çoğu zaman yanlış sonuçlar ile sonuçlanabiliyor. Yanlış cilt bakım ürünleri ciltlere fayda yerine zarar vereceği için her zaman doğru ürünler seçilmeli ve bunlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Bilindiği üzere üç farklı cilt tipi bulunmakta. Bunlar; normal, kuru ve karma ciltler.

DOĞRU CİLT BAKIM ÜRÜNÜ SEÇİMİ

En basit nemlendirici ürünler olmak üzere akla gelen gelmeyen her türlü cilt bakım ürünleri için artık üreticiler cilt tiplerine uygun seçimler yapılması adına cilt tiplerinin eksikliklerini ya da fazlalıklarını görerek buna göre doğru ürünleri ortaya koymayı hedefliyor. Dolayısıyla insanların seçecekleri her türlü üründe bu detaya dikkat etmeleri gerekmektedir.

CİLT TİPİNİZİ BİLMELİSİNİZ

Nemlendiriciler, maskeler, tonikler gibi aslında cilt bakımının temelinde yer alan ürünlerde yapılacak olan doğru seçimler, cildin o anda ihtiyaç duydukları şeyleri onlara verecektir. Aksi durumda örneğin yağlı bir cilde sahip olan kişi kuru ciltler için hazırlanmış bir nemlendirici ya da cilt temizleme ürünü ne yazık ki cilde ciddi anlamda yağ depolanacaktır. Tersi durumda yani cilt tipi bilinerek yapılacak olan seçimde cildin yağ oranı dengelenecektir. Böylece cilt istenilen sağlıklı ve parlak görünümüne erişmiş olacaktır.

YAZAR: Mustafa Yenice

Sağlık uzmanı olan Mustada Yenice, bu web sitesini açmıştır fakat daha sonra bu ağırlığı taşımayarak Özkan Kandemir ile ortak olmuştur. Sağlık alanında lider haber sitesi olmak için disiplinli ve hırslı bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarılarda bulundu

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarıda bulundu

Madde bağımlılığı, günümüzde birçok insanı etkisi altına almış ve bu nedenle de insanlarda oldukça büyük zararlara neden olmuş bir durumdur. Etki alanı gittikçe daha da artan bu durum birçok farklı madde ile meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.