Doğru cilt bakım ürünü seçimi

Kadın erkek fark etmez artık hemen herkes erken yaşlardan itibaren kendi ciltlerine en doğru cilt bakım ürünleri ile ilgili istedikleri sonuçları elde etmeyi hedefliyor ve buna göre araştırma yapıyorlar.

Fakat yaptıkları bu araştırmalar çoğu zaman yanlış sonuçlar ile sonuçlanabiliyor. Yanlış cilt bakım ürünleri ciltlere fayda yerine zarar vereceği için her zaman doğru ürünler seçilmeli ve bunlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Bilindiği üzere üç farklı cilt tipi bulunmakta. Bunlar; normal, kuru ve karma ciltler.

DOĞRU CİLT BAKIM ÜRÜNÜ SEÇİMİ

En basit nemlendirici ürünler olmak üzere akla gelen gelmeyen her türlü cilt bakım ürünleri için artık üreticiler cilt tiplerine uygun seçimler yapılması adına cilt tiplerinin eksikliklerini ya da fazlalıklarını görerek buna göre doğru ürünleri ortaya koymayı hedefliyor. Dolayısıyla insanların seçecekleri her türlü üründe bu detaya dikkat etmeleri gerekmektedir.

CİLT TİPİNİZİ BİLMELİSİNİZ

Nemlendiriciler, maskeler, tonikler gibi aslında cilt bakımının temelinde yer alan ürünlerde yapılacak olan doğru seçimler, cildin o anda ihtiyaç duydukları şeyleri onlara verecektir. Aksi durumda örneğin yağlı bir cilde sahip olan kişi kuru ciltler için hazırlanmış bir nemlendirici ya da cilt temizleme ürünü ne yazık ki cilde ciddi anlamda yağ depolanacaktır. Tersi durumda yani cilt tipi bilinerek yapılacak olan seçimde cildin yağ oranı dengelenecektir. Böylece cilt istenilen sağlıklı ve parlak görünümüne erişmiş olacaktır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.