Diyette doğru bilinen yanlışlar

Kadın erkek fark etmeden günümüzde en fazla yaşanılan sorunların başında fazla kilo gelmekte. Çünkü bilinçsiz yeme düzenine sahip olan insanlar bir anda olması gerekenden çok daha fazla kaloriyi aldıkları için pek çok farklı sağlık sorunu ile karşılaşıyorlar.


Kadın erkek fark etmeden günümüzde en fazla yaşanılan sorunların başında fazla kilo gelmekte. Çünkü bilinçsiz yeme düzenine sahip olan insanlar bir anda olması gerekenden çok daha fazla kaloriyi aldıkları için pek çok farklı sağlık sorunu ile karşılaşıyorlar.

Fazla kilo sorunu olan insanların yardımına ise diyetler yetişiyor. Lakin diyet yaparken insanların yapmakta olduğu yanlışlar sonrasında kilo verilmiyor tam tersine kilo alımı sorunu kendini gösterebiliyor.

AÇ KARNINA YAŞAMAK

Fazla kilo sorununu gidermek adına yapılacak olan diyetteki en büyük yanlış, insanların aç kalarak zayıflatabileceklerini düşüne bilmeleridir. Halbuki kilo fazlalığının olmasının tek nedeni çok fazla yemek tüketmek değildir. Yani yemeğin bir anda kesilmesi sonrasında kilo verileceği düşünülürken açlık duygusu sonrasında insanlar çok daha fazla yemek yenmeye başlayacaktır.

MEYVE VE SEBZE TÜKETİMİ

Sebze ve meyve, diyetlerin büyük bir kısmının ana etkenlerinin başında gelmektedir. Ancak söz konusu meyveler olduğu zaman içerilerinde şeker olduğundan uzak duruluyor. Ancak doğru oranda meyve tüketimi, diyetin istenilen sonuçlar ile sonuçlanmasın sağlayacaktır.
Her insanın kendine özgü bir vücut dengesi bulunmaktadır. Dolayısıyla başarılı bir şekilde kilo vermek adına ilk önce kulaktan dolma bilgiler yerine mutlaka konusunda yeterli deneyime sahip olan kişiler ile iletişime geçilmelidir.

DOĞRU BESLENMENİN ÖNEMİ

Doğru beslenme, spor ve yeme alışkanlığının düzenlenmesi gibi konularda yapılacak olan çalışmalar ile birlikte artık insanlar diyet yaparken düzenli bir şekilde kilo verecek, sağlıklı bir yaşama ulaşmış olacaktır.

YAZAR: Mustafa Yenice

Sağlık uzmanı olan Mustada Yenice, bu web sitesini açmıştır fakat daha sonra bu ağırlığı taşımayarak Özkan Kandemir ile ortak olmuştur. Sağlık alanında lider haber sitesi olmak için disiplinli ve hırslı bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarılarda bulundu

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarıda bulundu

Madde bağımlılığı, günümüzde birçok insanı etkisi altına almış ve bu nedenle de insanlarda oldukça büyük zararlara neden olmuş bir durumdur. Etki alanı gittikçe daha da artan bu durum birçok farklı madde ile meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.