Diyette doğru bilinen yanlışlar

Kadın erkek fark etmeden günümüzde en fazla yaşanılan sorunların başında fazla kilo gelmekte. Çünkü bilinçsiz yeme düzenine sahip olan insanlar bir anda olması gerekenden çok daha fazla kaloriyi aldıkları için pek çok farklı sağlık sorunu ile karşılaşıyorlar.

Fazla kilo sorunu olan insanların yardımına ise diyetler yetişiyor. Lakin diyet yaparken insanların yapmakta olduğu yanlışlar sonrasında kilo verilmiyor tam tersine kilo alımı sorunu kendini gösterebiliyor.

AÇ KARNINA YAŞAMAK

Fazla kilo sorununu gidermek adına yapılacak olan diyetteki en büyük yanlış, insanların aç kalarak zayıflatabileceklerini düşüne bilmeleridir. Halbuki kilo fazlalığının olmasının tek nedeni çok fazla yemek tüketmek değildir. Yani yemeğin bir anda kesilmesi sonrasında kilo verileceği düşünülürken açlık duygusu sonrasında insanlar çok daha fazla yemek yenmeye başlayacaktır.

MEYVE VE SEBZE TÜKETİMİ

Sebze ve meyve, diyetlerin büyük bir kısmının ana etkenlerinin başında gelmektedir. Ancak söz konusu meyveler olduğu zaman içerilerinde şeker olduğundan uzak duruluyor. Ancak doğru oranda meyve tüketimi, diyetin istenilen sonuçlar ile sonuçlanmasın sağlayacaktır.
Her insanın kendine özgü bir vücut dengesi bulunmaktadır. Dolayısıyla başarılı bir şekilde kilo vermek adına ilk önce kulaktan dolma bilgiler yerine mutlaka konusunda yeterli deneyime sahip olan kişiler ile iletişime geçilmelidir.

DOĞRU BESLENMENİN ÖNEMİ

Doğru beslenme, spor ve yeme alışkanlığının düzenlenmesi gibi konularda yapılacak olan çalışmalar ile birlikte artık insanlar diyet yaparken düzenli bir şekilde kilo verecek, sağlıklı bir yaşama ulaşmış olacaktır.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Esra HARAMOĞLU

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Esra Haramoğlu'nun sağlık alanında 'yok' denecek kadar az tezleri var. Birçok konuda idealist tavır takınan Haramoğlu'nun gazeteci olma hayali emin adımlarla ilerliyor. Tenis oynamaktan hoşlanıyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.