Sağlıklı saçlar için beslenmenin önemi

Güçlü, sağlıklı saç ister misin? gıdaların daha güçlü ve daha parlak saçlar için yardım ettiğini biliyorsunuzdur, Sağlıklı saçlar için öneriler mi gerekiyor?


sağlıklı saçlar için öneriler, saç sağlığı için yenmesi gerekenler,saç sağlığı için gerekli vitaminler, sağlıklı saçlar için öneriler

Beslenme çantanıza Meyveleri doldurun. Şeftali ve çilek gibi parlak renkte meyveler, kolajen oluşturan ve saçlarınızı kuvvetlendiren C vitamini bakımından zengindir.
Yeşil çay, ceviz veya çerez bir tutam eklemelisiniz. Bu gıdalar ile polifenoller ve Omega 3s ile yüklenirsiniz, kalbiniz ve beyniniz için iyidirler ve saçlarınızı parlak olmasını sağlarlar.

SAÇLAR İÇİN ÖNERİLEN VİTAMİNLER

Kepek varsa, yeşil çay ile durulamayı deneyin ve Kepeğe neden olan mantar oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir. Saç dökülmesini yavaşlatmak için fasulye, kepekli tahıl ve diğer B vitamini açısından zengin gıdaları tüketin.
B Vitaminler saç köklerine kan ve oksijen sağlarlar ve saç büyümesine yardımcı olurlar. Yemeklerinize ıspanak, brokoli, koyu yeşil sebzeler ekleyin. Onlar vücudun ihtiyacı olan yara merhemi üretilmesine yardımcı olan A ve C vitaminleri yüklüdür. Saç derinize doğal bir saç kremi, Avokado.
Avokado ve avokado yağı saç kökünüzü sağlıklı tutar. Sağlıklı beslenmeniz hayatınızı kolaylaştırmanın en kısa yoludur.

YAZAR: Mustafa Yenice

Sağlık uzmanı olan Mustada Yenice, bu web sitesini açmıştır fakat daha sonra bu ağırlığı taşımayarak Özkan Kandemir ile ortak olmuştur. Sağlık alanında lider haber sitesi olmak için disiplinli ve hırslı bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarılarda bulundu

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarıda bulundu

Madde bağımlılığı, günümüzde birçok insanı etkisi altına almış ve bu nedenle de insanlarda oldukça büyük zararlara neden olmuş bir durumdur. Etki alanı gittikçe daha da artan bu durum birçok farklı madde ile meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.