Cilt bakımı konusunda doğru bilinen yanlışlar

Güzel bir cilde sahip olmak herkesin en fazla arzu ettiği şeylerin başında gelmekte. Özellikle de kadınlar cilt bakımı söz konusu olduğu zaman çok daha ciddi şekilde araştırmalar yapmaya başlıyor.

Çoğu insan cilt konusunda yapmış olduğu yanlışlardan sonra ciltlerini güzel olmasından ziyade çok daha kötü bir hale getirebiliyor. Böylesi durumlar ile karşılaşmamak adına ise öncelikli olarak cilt bakım ürünlerinin sıklıkla değiştirilmemesi gerekmektedir. Ürünler cilde uygunsa ve herhangi bir yan etki oluşturmuyorsa; bu ürün kullanılmaya devam edilmelidir.

CİLT TEMİZLİĞİ

Cilt için doğru bakımların yapılması adına her zaman temizliğin ilk sıralarda kendine yer bulması önemlidir. Kirlerin gözenekleri tıkamasını engellemek adına doğru Cilt bakımı ve temizlik ürünleri seçildikten sonra günde iki kere cilt yıkanmalıdır. Yıkandıktan sonra ise artık cilt tipine ve yaşa uygun ürünlerin doğru şekilde kullanılması gerekmektedir. Bazı kişiler yağlı cilde sahip olmasına rağmen yanlış nemlendiricileri kullandıkları için ciltleri çok daha yağlı bir hale geliyor.

DOĞRU ÜRÜN KULLANIMI

Kötü durumların oluşmasının engellenmesi için cilt bakımı ürünlerinin tamamını cilde uygun olması önemlidir. Ayrıca insanların belirli bir yaştan sonra kırışıklık görünümünün ortaya çıkmasının engellenmesi adına mutlaka cildin ihtiyaç duyacağı ürünler kullanılmalıdır. Böylece insanlar her zaman kendilerini istedikleri güzel, canlı ve sağlıklı ve parlak bir cilde hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde kavuşmuş olurlar

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazar hakkında

Esra HARAMOĞLU

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Esra Haramoğlu'nun sağlık alanında 'yok' denecek kadar az tezleri var. Birçok konuda idealist tavır takınan Haramoğlu'nun gazeteci olma hayali emin adımlarla ilerliyor. Tenis oynamaktan hoşlanıyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.