Uzmanlar Cep telefonunun zararları için flaş uyarıda bulundu

Uzun süre cep telefonu ekranına bakanlar arasında siz de varsanız,bilmeniz gereken akıllı cep telefonunun zararları vardır. Teknoloji hayatımıza öyle bir girdi ki, uyumadığımız her an elimizde akıllı cihazlarla uğraşır olduk.


cep telefonu, sağlık, göz sağlığı, lens, cep telefonu ekranı, göz, telefonun zararları nelerdir kısaca, akıllı telefonun zararları, cep telefonunun zararları kısa, cep telefonun zararları, akıllı telefonun zararları, telefonun zararları nelerdir

Uzun süre cep telefonu ekranına bakanlar arasında siz de varsanız,bilmeniz gereken akıllı cep telefonunun zararları vardır. Teknoloji hayatımıza öyle bir girdi ki, uyumadığımız her an elimizde akıllı cihazlarla uğraşır olduk.
Hatta birçoğumuz uykudan uyanıp,bildirimlerini kontrol etmeden uykusuna devam edemiyor. Ne yazık ki bu durum tehlikesiz gibi görünse de hem fiziksel hem de mental açıdan bizleri etkiliyor.
Bu etkilerin başında ilk olarak göz bozukluğu yer alıyor. Hepimiz, bilgisayara uzun süre bakmanın göz bozukluğuna neden olduğunun farkındayız, ama akıllı telefonların da aynı etkiye sahip olduğunu kabul etmek istemiyoruz.
Günümüzde yapılan akıllı cep telefonunun zararları araştırmaları gösteriyor ki, sadece sosyal medyada bile en az 3 saat geçiriyoruz. Bilgisayar ekranında geçirilen 3 saatin gözlerimiz için ne kadar zararlı olduğunu düşünecek olursak, şüphesiz akıllı telefonların göz sağlığı için oluşturduğu riski tahmin edebiliriz.

AKILLI CEP TELEFONU ZARARLARI

Akıllı telefonların ekranının daha küçük olması nedeniyle,miyop olma olasılığı artıyor. Erken miyopiye neden olan akıllı telefonlar, kişilerin ilerleyen yaşlarda hastalanmasına neden olabiliyor.

PEKİ HİÇMİ AKILLI TELEFON KULLANMAYACAĞIZ

Bu elbette mümkün değil. Ancak daha sağlıklı ve daha kaliteli bir yaşam sürebilmek için kontrollü olmak bizim elimizde. 20 dakikadan fazla ekrana bakmamalı ve ekranla göz arasındaki mesafeyi korumalıyız.
Göz kuruluğuna neden olduğu için çok parlak ekran tercih etmemeli, özellikle gece karanlıkta parlak ekrana bakmamalı, büyük ekranlı tablet, bilgisayar ve akıllı telefon kullanmalıyız.
Herkese sağlıklı günler !

YAZAR: Mustafa Yenice

Sağlık uzmanı olan Mustada Yenice, bu web sitesini açmıştır fakat daha sonra bu ağırlığı taşımayarak Özkan Kandemir ile ortak olmuştur. Sağlık alanında lider haber sitesi olmak için disiplinli ve hırslı bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarılarda bulundu

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarıda bulundu

Madde bağımlılığı, günümüzde birçok insanı etkisi altına almış ve bu nedenle de insanlarda oldukça büyük zararlara neden olmuş bir durumdur. Etki alanı gittikçe daha da artan bu durum birçok farklı madde ile meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.