Boyalı saç bakımı nasıl olmalı uzmanlar açıklık getirdi

Saçlarının doğal renginden hoşlanmayan ya da yeni renkler denemek isteyen kadınlar, saç boyalarından yardım alıyorlar. peki boyalı saç bakımı nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli uzmanların bu konu hakkındaki açıklamalarına bir göz gezdirelim.


Boyalı yıpranmış saçlara evde bakım, Saç bakımı, Boyalı saç bakımı, Boyalı saç

Birbirinden farklı renklerde boyanan saçları ile ortaya oldukça güzel bir görünüm çıkmasını sağlarken yaptıkları dikkatsizlikler sonrasında saçlarına ne kadar zarar verdiklerinin farkında olamayabiliyorlar. Halbuki boyalı saç bakımı doğru şekilde yapıldığı zaman saçlar hem güzel renklerini koruyacak hem de sağlıklı görünümlerine kolaylıkla erişecektir.

SAÇLARIN YIPRANMASI

Saçların boyadan ötürü yıpranması,kadınların en büyük kabuslarından bir tanesi. Ancak özellikle de son dönemlerde bu konuda oldukça farklı ürünler üretilmeye başlamış durumda. Böyle olunca artık kadınlar istedikleri, saçlarına uygun ürünleri kolaylıkla seçerek bunları kullanabiliyorlar.

BOYALI SAÇ BAKIMI

Genel olarak boyalı saç bakımında ilk detay, saç için seçilecek olan şampuanların seçilmesi.Normal şampuanlar boyalı saçlara ihtiyaç olan şeyleri veremeyecektir.
Bu tarz saçlara özel olarak hazırlanan boyalı şampuanların yanı sıra saç kremleri de yine saçların yıkanması ile alakalı yapılacak olan işlemler arasında kendine yer bulmakta. Bununla beraber haftada en az iki kere olacak şekilde saç bakım maskeleri de yine boyalı saçlar için önemli ürünler arasında kendine yer bulmakta.
Ayrıca güneşli havalarda dışarıya çıkıldığı zaman saçların güneş ışınlarından en az şekilde etkilenmesi adına gerekli olan saç bakım ürünleri mutlaka kullanılmalıdır. Böylece saçlar boyanarak zarar gördüğü halde onların onarımı ve daha sonrasında güzel görünmesi kolaylıkla sağlanmış olur.

YAZAR: Mustafa Yenice

Sağlık uzmanı olan Mustada Yenice, bu web sitesini açmıştır fakat daha sonra bu ağırlığı taşımayarak Özkan Kandemir ile ortak olmuştur. Sağlık alanında lider haber sitesi olmak için disiplinli ve hırslı bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarılarda bulundu

Uzmanlar madde bağımlılığıyla savaş için flaş uyarıda bulundu

Madde bağımlılığı, günümüzde birçok insanı etkisi altına almış ve bu nedenle de insanlarda oldukça büyük zararlara neden olmuş bir durumdur. Etki alanı gittikçe daha da artan bu durum birçok farklı madde ile meydana gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.